zii n naam' Fout van Scherpen bezorgt 22 Amsterdammers maken in eigen huis geen Door de 4-2 zege op Vitesse komt de landstitel voor Ajax dichterbij. Schadevrij kan de ploeg nu toewerken naar Spurs. Kort Legende Den Bosch ontslaat Boessen FC Den Bosch heeft trainer Wil Boessen (foto) ontslagen. De club uit de eerste divi sie geeft als reden voor het ontslag dat het met een nieuwe trainer de laatste fase van het seizoen in wil gaan. Voorlopig worden de taken van de 54-jarige Boessen overgeno men door de assistent-trainers Erik van der Ven en Paul Beekmans. FC Den Bosch is al zeker van play-offs om promotie. Feyenoord mist Van Persie Feyenoord mist vandaag tegen hekkenslui ter NAC Breda de geblesseerde Robin van Persie. Ook het geschorste duo Steven Berg huis en Nicolai J0rgensen ontbreekt. Blessureleed Hudson-Odoi Voor Chelsea-talent Callum Hudson-Odoi is het seizoen voorbij. De 18-jarige aanvaller heeft in het duel met Burnley (2-2) zijn achillespees gescheurd. Hudson-Odoi debu teerde vorige maand voor Engeland. Primeur Stéphanie Frappart Stéphanie Frappart (foto) is aangesteld als scheidsrechter voor de voetbalwedstrijd Amiens-Strasbourg van komende zondag. Het kwam nog niet eerder voor dat een duel op het hoogste voetbalniveau in Frankrijk, de Ligue 1, onder leiding stond van een vrouw. Flitsen Blessure Ster Daar is hij weer, de specialiteit in huize De Ligt. De rake kopbal uit een corner van Lasse Schöne. Zoals in Turijn tegen Juventus. Maar nu thuis tegen Vitesse. De 3-0 van Ajax na een uur spelen. Maar bovenal het sein dat de remmen los kunnen in de Johan Cruijff Arena. De harde kern achter het doel swingt en danst. Omdat ze weten: die titel, een obsessie in Amsterdam, is weer een grote stap dichterbij. Morgen rustig afwachten wat concurrent PSV bij Willem II doet, maar óók de geruststelling bij de Ajax-fans dat hun club het behalen van de titel nog steeds in eigen hand heeft. De riante voorsprong zorgt er voor dat Ajax-trainer Erik ten Hag na een uur spelen uitblinker Hakim Ziyech en Nicolas Tagliafico kan wisselen met het oog op al het be langrijks dat de komende weken nog te wachten staat met de halve finale van de Champions League en de bekerfinale. Maar juist na die wissels is Ajax het even kwijt. Het geschuif in de verdediging (Blind linksback, Veltman centraal) doet de ploeg geen goed. Navarone Foor zorgt met de 3-1 nog voor een vleugje stress in het stadion. Tribune Ten Hag kiest tegen Vitesse weer eens voor Kasper Dolberg als diepe spits. De Deen is de afgelopen we ken voorbijgestreefd door Klaas-Jan Huntelaar. Maar die laatste, afgelo- pen weekend nog de matchwinner tegen FC Groningen, zit na zijn domme rode kaart in diezelfde wedstrijd op de tribune. Dolberg speelt de laatste weken sowieso weinig omdat Ten Hag vaak kiest voor Dusan Tadic als centrumspits. De basisplaats van Dolberg bete kent dat dit keer dat David Neres in het drukke schema van de Amster dammers rust krijgt en alleen als invaller in het veld komt. De keuze voor Dolberg is ook uit tactisch oogpunt. Ten Hag wil tegen Vitesse met een 'echte' nummer 9 starten om zo het ultradefensieve Vitesse pijn te doen. Ultradefensief ja, want trainer Sloetski heeft zoals voorspeld een muur van vijf verdedigers en vier middenvelders gebouwd. Met de ijverige Thomas Buitink als een zame strijder voorin. De spits scoort nog bijna, maar Daley Blind herstelt zijn eerdere in schattingsfout uitstekend. Ajax valt aan, wordt via Hakim Ziyech een paar keer gevaarlijk. De Johan Cruijff Arena schreeuwt om een strafschop als Kasper Dolberg neer gaat. Maar ook de videoscheids- rechter wil terecht niets weten van een penalty. Bank En dan komt de goal alsnog, vijf minuten voor rust. De tandem die hem maakt, kun je van tevoren bijna opschrijven. Tadic vindt Ziy- ech die scoort. Die twee zijn met af stand de meest waardevolle Ajacie- den als je naar de cijfertjes kijkt. Zlyech, enorm ijverig gisteravond, rent naar de bank en betrekt Neres uitgebreid bij het vieren van de openingstreffer. Dolberg krijgt direct na rust dé kans om Ajax dan al op een comfor tabele voorsprong te zetten. Hij krijgt de ballen als cadeau in zijn schoenen geschoven door Maikel van der Werff, maar de Deen schiet ongecontroleerd hoog over. Uit een strafschop maakt Tadic Op de klanken van de Achter- hoekse band Normaal beende Em- men-doelman Kjell Scherpen ge- desillusioneerd naar de kleedka mer. Niet voor de eerste keer dit sei zoen moest hij zich verontschuldi gen bij zijn ploeggenoten voor een cruciale fout. Die ene bal die hij zo maar inleverde bij De Graafschap- spits Fabian Serrarens in de eerste helft was zijn enige fout van de wedstrijd. Maar het betekende wel dat Serrerarens kon scoren en Em- men verloor. De Drentse club had allang op een veilige plaats op de ranglijst moeten staan, maar ook op De Vijverberg werden diverse kan sen kansen gemist. Maar veilig kan Emmen-oefenmeester Dick Luk- kien zich nu, met nog twee compe titiewedstrijden te gaan, nog steeds niet noemen. Een kwartier voor tijd bleek gister- avond nog eens hoe belangrijk het duel tussen de op dat moment) nummer zeventien en vijftien van de ranglijst was. Met binnen de lij nen de nodige pinchhitters die voor het beslissende doelpunt zouden kunnen zorgen voor beide ploegen. Toen had Emmen-vedette Anco Jansen zich al laten vervangen van wege een blessure. Mede door die blessure kon hij in Doetinchem geen stempel op de wedstrijd druk ken. Het spel werd in er in de tweede helft niet beter op, maar dat is in deze cruciale fase van de competitie nog wel het minst belangrijk. Ze nuwachtig was het des te meer. En voor De Graafschap-supporters nog het meest. De Graafschap-keeper Quote van de dag 'Negen punten aftrek en drie thuisduels zonder publiek na racisme' woensdag 24 april 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VfL Wolfsburg heeft Oliver Glasner aange steld als trainer voor volgend seizoen. De 44-jarige Oostenrijker komt over van Linzer ASK en tekent voor drie jaar. Basketbalcoach Luke Walton van Sacra mento Kings is verwikkeld in een rechtszaak wegens seksueel wangedrag. Verslaggeef ster Kelli Tennant heeft hem aangeklaagd. De 21-jarige Rus Pavel Sivakov won de tweede etappe van de Ronde van de Alpen. De eerste profzege voor de Sky-renner. De Schotse voetballegende Billy McNeill, de eerste Brit die de Europa Cup I omhoog hield, is op 79- jarige leeftijd overleden. McNeill leidde Celtic in 1967 als verdediger naar winst op Inter (2-1) in de finale van de Europa Cup 1. 2 Simona Halep (foto) heeft zich afgemeld voor het WTA- tennistoernooi van Stuttgart. De 27-jarige Halep, nummer 2 van de we reld, heeft een heupblessure. fl Giannis Ante- tokounmpo schoot Milwau kee Bucks naar de tweede ronde van de NBA-play-offs. De 24-jarige Griek bracht tegen Detroit 41 punten op zijn naam Ajax: grote J Ajax J Vitesse Daniël Dwarswarad Amsterdam Tadic (voorgrond) viert feest nadat hij heeft gescoord voor Ajax. FOTO PIMR RAS o a 0) 1D De Graafschap J Emmen Niks is nog beslist in de staart van de eredivisie na de verras sende winst van De Graafschap in eigen huis op FC Emmen (1-0). Fabian Serrarens maakte het enige doelpunt van de wed strijd. Het verschil tussen de twee clubs is nog slechts drie punten. Nik Kok Doetinchem -City-speler Raheem Sterling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22