GELD Schone vloer voor een paar tientjes Verdienmodellen voor Koningsdag 20 Test Budget stofzuigers Koningsdag is allereerst een feestdag. Wie het slim aanpakt, kan er ook een leuk zakcentje aan overhouden. Zo pakken deze ondernemers-voor-één-dag het aan. 'Voor het WNF, maar ook voor de gezelligheid' 'We zetten ook stoere tattoos voor jongens' woensdag 24 april 2019 Ook handig voor lange mensen Luidste, maar niet storend Alle accessoires aan de stang Katinka: ,,Ik ga geld verdienen door met papa en mama muziek te maken. Ik speel viool, mama contrabas en papa accordeon. We maken niet zo vaak muziek met zijn drieën, dus we moeten nog wel oefenen. Meestal bedenk ik een paar liedjes en dan spelen papa en mama mee.'' Anneke: ,,Muziek maken kan veel geld opleveren. We hebben wel- eens 30 euro verdiend in een half uur.'' Katinka: ,,We proberen elk jaar iets te doen tijdens Koningsdag. De opbrengst geven we altijd aan het Wereld Natuur Fonds, omdat ik veel van dieren hou.'' Anneke: ,,Katinka vindt eigenlijk alle dieren leuk, als ze maar niet te groot zijn. Zelfs als er een muis of spin door haar kamer loopt, vindt ze dat gezellig, haha.'' Katinka: ,,We gaan ook een grab belton maken door een grote doos te vullen met heel veel kranten- snippers. Daar doen we kleine ca deautjes in, zoals een kneedgum- metje of een potlood. Mensen mo gen dan voor tien cent grabbelen.'' Anneke: ,,Twee jaar geleden deden we het ook. Iedereen vond dat heel leuk, sommigen kwamen wel vijf keer grabbelen.'' Katinka: ,,De week voor Konings dag heb ik vakantie, dan gaan we alle spulletjes uitzoeken.'' Anneke: ,,We ruimen zo meteen de zolder op. We vullen dozen met oud speelgoed om te verkopen. Dan zetten we daar een bord bij met Alles 50 cent." Katinka: ,,Ik vind het leuk om mensen blij te maken en iets voor het goede doel te doen. En het is altijd heel gezellig.'' Fleur: ,,We gaan tattoos zetten met plakplaatjes van dieren en bloemen. Die moeten we nog kopen. We willen goed rondkijken waar ze de leukste hebben. En we kopen natuurlijk ook wat stoere tattoos voor jongens.'' Rosie: ,,We willen ook nagels lakken. Ik kan dat goed, want ik doe het best vaak, maar we gaan van tevoren nog wel een beetje oefenen. We willen verschillende kleurtjes en glitters gebruiken.'' Fleur: „Verder verkopen we spul len. Vooral dingen die eerst trends waren, zoals fidgetspinners of hamsterballetjes. Daar spelen we nu niet meer mee. Ik woon heel dichtbij de markt, dus we verzamelen alle spullen bij mij. De avond voor Koningsdag zoek ik alvast een plek en zet er dan met stoepkrijt 'bezet' op. Op Konings dag spreken we vroeg af: om zeven uur willen we beginnen.'' Rosie: ,,We moeten de tattoos en nagellak kopen, dus dat zijn kosten. Dat betalen we van ons zakgeld. Ik denk niet dat dat heel duur is, dus ik hoop dat we ook geld verdienen.'' Fleur: ,,Vorig jaar hebben we 50 euro verdiend. Ik hoop dat dat dit jaar ook lukt.'' Rosie: ,,We vragen geen vaste prijs voor spullen, mensen moeten bieden. Vorig jaar hadden we een boek dat we voor een euro wilden verkopen, maar toen wilde iemand vier euro geven. Je kunt dus beter geen vaste prijs vragen.'' Fleur: ,,Het geld dat we verdienen, verdelen we onder elkaar. Ik doe het in mijn spaarpot. Rosie kocht vorig jaar meteen voor tien euro een squishy, dat is een soort stressbal.'' Rosie: ,,Daar heb ik geen spijt van, maar toch ga ik dit jaar ook probe ren te sparen.'' GO Zijn er goede stofzuigers te koop voor minder dan 100 euro? Ja, concludeert BesteProduct.nl. De verge lijkingssite testte twintig stofzuigers met zak, zonder zak en steelmodellen. Wat zuigprestaties betreft staan de meeste budgetstofzui gers hun mannetje. Zowel fijn als grover vuil verdwijnt met enkele halen van vloer en tapijt. Op bouwkwaliteit, accessoires en inhoud van het reservoir lever je het meeste in ten opzichte van dure modellen. Steelstof- zuigers in deze prijsklasse komen niet heel goed uit de test. Onder de sledestofzui gers springen er drie net boven de rest uit. Domo DO7286S Prijs: €90 Type: Zakloos Deze Domo is lekker klein, weegt 5 kilo en oogt speels dankzij blauwwitte kleuren. Je haalt de filters er makkelijk uit en je kunt ze afwassen. Er zitten een vloerborstel, kierenzui- ger, parketborstel en stofbor- steltje bij. Het gebruiksgemak is dik in orde. Qua zuigpresta ties scoort hij ruim voldoende, voor het grovere vuil moet je wat meer moeite doen. Het is de luidste stofzuiger onder deze aanraders, maar een storend geluid is het niet en hij blijft onder de 76 decibel die de fabrikant vermeldt. Prima dus, zeker omdat het panel ook herrie schoppers voorbij zag komen in de test. Inventum ST306RZA Prijs: €60 Type: Traditioneel De Inventum bromt het minst en presteert even goed als de andere. De bouwkwaliteit is ruim vol doende, al is de uitstraling wat saai. Er zit een combi mondstuk, kierenzuiger, ronde borstel en een meu- belmondstuk bij. De accessoires klik je op een houder die je weer op de stang klemt. Handig? Niet per se, vindt het panel. Met 3 liter inhoud vang je veel vuil op, het legen van de zak en het vervangen van filters gaat zeer gemak kelijk. Voor 60 euro vind je niet snel een betere stof zuiger. Laat je kassa rinkelen! ANNELIES BONTJES Katinka Frankenberg (11) gaat met haar moeder Anneke (52) muziek maken, een grabbelton exploiteren en oud speelgoed verkopen. Ze staan op de markt in Arnhem. Kosten: geen Gehoopte opbrengst: 50 euro Fleur Aleman (9) en Rosie van den Beukel (9) gaan met vriendin Sophie (vlnr) tattoos zetten, nagels lakken en spulletjes verkopen op de vrijmarkt in Weesp. Kosten: ca. 5 euro, voor tattoos en nagellak Gehoopte opbrengst: 50 euro 6S* w f r" dien gemakkelijk te manoeuvreren en met zowel een lange slang als telescoopstang kunnen ook lange mensen hier goed mee uit de voeten. De kwaliteit van de klepjes, schuifjes en accessoires is nipt vol doende, de opvangbak is relatief klein met 1,7 liter. Voor dit prijskaartje is deze stof zuiger een aanrader. Bestron ABG850BCE Maestro Prijs: €75 Type: Traditioneel Qua zuigprestaties is dit volgens Beste- product.nl de beste in zijn prijsklasse. Waar menig stofzuiger het grove vuil deels voor zich uitschuift, pakt de Bestron vrijwel alles mee. De stofzuiger is boven-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20