II Nieuw inzicht Kamerleden Bezorgschaamte Walcheren JOL De Keukenhof is ongelofelijk populair Franse Joden onder druk Antise mitisme neemt hand over hand toe Met name in grotere steden is er regelmatig overlast door verwarde personen die door hun familie en omgeving als gevaarlijke 'tijdbom' worden beschouwd, maar dit tij dens een gesprek met een psychi ater weten te verhullen. Met een zogeheten observatie maatregel kan zo iemand op last van een burgemeester tegen zijn wil in van straat worden gehaald en maximaal drie dagen worden geobserveerd in een afgeschermde zorgomgeving. In die tijd kan ook informatie worden verzameld bij familie, het sociale wijkteam en zorgverleners. Ophef In de vorige kabinetsperiode zorgde deze maatregel, voorge steld door toenmalig VVD-minis- ter Edith Schippers, nog voor op hef en haalde die de eindstreep niet. Psychiaters en behandelaars vonden het plan veel te ver gaan; het kabinet zou hiermee de gren zen van onze rechtstaat opzoeken om lastige burgers te kunnen op sluiten. Toch kwam het CDA eerder deze maand tijdens het debat over de moordenaar van Anne Faber, Michael P., opnieuw met het voor stel op de proppen. De PvdA, eerder nog tegenstan der, gaf ineens aan gedraaid te zijn en dit voorstel nu te willen steu nen. Ook de VVD en de SGP zijn warm voorstander van het plan. Het CDA legt de observatie maatregel vandaag opnieuw voor aan het kabinet, bij een ggz-debat. ,,Wij zien dat bij incidenten vaak onvoldoende snel kan worden ge handeld, omdat er te weinig infor matie beschikbaar is. Dat moet veranderen, want iemand kan een Iemand kan een potentieel gevaar voor zichzelf of de samenleving zijn potentieel gevaar voor zichzelf of de samenleving zijn", aldus Ka merlid Joba van den Berg. VVD'er Leendert de Lange: ,,Ik maak me hier al jaren hard voor. Er is nu een categorie mensen met een ernstige psychische aandoe ning die in stilte wegkwijnt. Dit kan een goed instrument zijn om deze patiënten te helpen. Nu is het afwachten tot het misgaat. Wij willen dat voor zijn.'' Burgemeester Het is wel de bedoeling dat een burgemeester, die iemand laat op nemen ter verplichte observatie, dat meteen meldt bij de rechter. Die moet vervolgens uiterlijk bin nen 24 uur beslissen of de maatre gel terecht is genomen. In veel dorpen en steden in Zeeland wordt zaterdag Koningsdag gevierd. Elk jaar wordt er vanalles georganiseerd. Maar zo vanzelfsprekend is dat niet, weet Martin Boevée uit Zierikzee maar al te goed. Hij is de kersverse voorzitter van de nieuwe groep mensen die Koningsdag in de Schouwse stad organiseert. Op het nippertje, want tot begin dit jaar leken de inwoners het zonder Koningsdagfeest te moeten doen. En Zierikzee is niet de enige. Meer dorpen in de provincie hebben moeite de organisatie rond te krijgen. Moeten we ons generen voor al die bestellers, koeriers en bezorgers in de straat? Bollenstreek kan de stroom bezoekers niet meer aan woensdag 24 april 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" »P12 'Gedwongen opname van verwarde mensen' De Tweede Kamer haalt een vergaand plan uit de mottenbal- len om verwarde mensen maxi maal drie dagen verplicht te kunnen observeren in een ggz- instelling. Edwin van der Aa Den Haag —Joba van den Berg, CDA-Kamerlid ZEELAND2 FOTO ERNESTA VERBURG »P16 »P3 Mogelijk pittige buien vanuit het 21°C zuiden pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1