effeweg.nl NIEUWS 13 Kroongetuigenverklaringen toelaatbaar, ook slecht nieuws voor Holleeder De verklaringen van kroongetuigen Peter La S. en Fred R. in liquidatieproces Passage zijn wettelijk toelaatbaar. Dat heeft de Hoge Raad gisteren bepaald. De uitspraak kan ook gevolgen hebben voor het proces tegen Willem Holleeder. Boek zonder aanbetaling effeweg.nl of bel 08810 30 800 deal met justitie. Dankzij hun verklaringen kon de reeks aan liquidaties worden bewezen. Huurmoordenaar Jesse R., zoon van crimineel Greg R., was bij alle moorden betrokken. Zijn advocaat Sander Janssen maakte in cassatie bezwaar tegen de inzet van de twee kroongetuigen. Volgens Jans sen heeft justitie zich niet aan de wet gehouden door oncontroleerbare financiële afspraken met hen te maken. Strafvermindering De Hoge Raad noemt de deal met de kroongetuigen nu 'wettelijk toelaatbaar'. Volgens de Hoge Raad mag het Openbaar Ministerie toe zeggingen - zoals strafverminde ring - doen aan kroongetuigen. De raad volgt daarmee het advies van de advocaat-generaal. Dat de kroongetuigenverklarin gen bruikbaar zijn, is niet alleen slecht nieuws voor de criminelen in de Passagezaak. Ook de zaak tegen Willem Holleeder draait grotendeels op de verklaringen van Peter la S. en Fred R.. Hol- leeders zaak is zo goed als afge rond. De rechtbank verwacht begin juli uitspraak te doen. Op 2 april, tijdens de laat ste inhoudelijke zitting in het proces tegen Holleeder, blikte rechtbankvoorzitter Frank Wieland al vooruit op de uitspraak van het hoogste rechtscollege. ,,Eind april horen we of Kroongetuigen krijgen met deze uitspraak een soort vrijbrief om allerlei schikkingen te treffen met het Openbaar Ministerie de Hoge Raad het ons makke lijk of moeilijk gaat maken.'' Het is dus gisteren uitgedraaid op 'makkelijk'. 'Osdorp eerst' In de zaak-Holleeder is met name een uitspraak van Peter La S. belangrijk. La S. was be trokken bij de moord op de criminele vastgoedhandelaar Kees Houtman, die voor zijn woning in Osdorp werd doorzeefd met kogels. La S. zegt niet lang vóór die moord van Holleeder te hebben gehoord: „Osdorp eerst.'' Dat zou duiden op een directe dienstopdracht om eerst Houtman dood te schieten. Een reeks liquidaties in de Amsterdamse on derwereld, gepleegd tussen 1993 en 2006, leidde tot een strafzaak van monsterlijke proporties. Ruim tien jaar werd er geprocedeerd over onder andere de barbecue- moorden en de liquidaties van on derwereldfiguren Kees Houtman en Thomas van der Bijl. De Hoge Raad maakte de straffen in liqui datieproces Passage gisteren on omkeerbaar. De Hoge Raad liet alle straffen in hoger beroep in stand. Dat bete kent vier keer levenslang voor Dino S., Jesse R., Mohamed R. en Siegfried SOok de straffen van 13,5 jaar voor Nan Paul de B. en 5,5 jaar voor Sjaak B. blijven staan. Hun advocaten reageerden gis teren getergd. ,,Met deze uitspraak van de Hoge Raad is het hek van de dam. Kroongetuigen hebben met deze uitspraak een soort vrij brief gekregen om allerlei schik kingen te treffen met het Open baar Ministerie", aldus advocaat Jan-Hein Kuijpers, die Mohamed R. bijstaat. Het bewijs in het Amsterdamse liquidatieproces Passage leunt in hoge mate op verklaringen van moordmakelaar Fred R. en crimi neel Peter La SZij waren ook ver dachten in het proces, maar sloten in ruil voor strafvermindering een va. €499 335 J&WÊ Valkenburg, Maastricht Q en Belgische Ardennen Lüneburgerheide, Hamburg en Bremen Bijzonder Moravië Andorra en Barcelona Wenen, Boedapest Q en Praag woensdag 24 april 2019 GO Straffen in liquidatieproces Passage blijven staan -Jan-Hein Kuijpers, advocaat Koen Voskuil Amsterdam 10 dagen LIGHT ALL INCLUSIVE HOTEL IN VALKENBURG LIGHT ALL INCLUSIVE Ontbijt en diner Vertrek o.a.: 29 apr, 6,27 mei, 17jun, 22jul Light All inclusive Vertrek: 27 mei, 17jun, 1,15,29juL, 14 okt Ontbijt en diner Vertrek o.a.: 3,22jun, 6,20juf 3 aug, 14 okt Light All inclusive Vertrek: 13 mei, 17jun, 15juL 19 aug, 23 sep Ontbijt en diner Vertrek o.a.: 3,22jun, 20juL 31 aug, 14 okt ANVR Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13