Joost Lagendijk mag terug naar huis in Istanboel €599 corendon O reiskatern.nl 10 NIEUWS Rijbewijskeuring soms te duur Exclusieve g-daagse Lezersaanbieding Brazilië Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc ,,Ik kan het bijna nog niet geloven maar het is echt zo. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het me bevestigd. Daar zeiden ze: 'ach ter de schermen zijn we eraan blij ven trekken'. Dat heeft uiteindelijk het gewenste resultaat gehad'', al dus de opgeluchte Turkije-analist via de telefoon vanaf het Griekse ei land Kos, waar hij sinds kort woont. De oud-politicus trouwde in 2006 met de Turkse journalist en presentatrice Nevin Sungur, wat hem in de Turkse media de titel 'Schoonzoon aller Turken' ople verde. Maar eind september 2016 werd hij ongewenst persoon. De Turkse overheid blokkeerde zijn te rugkeer naar zijn huis in Istanboel, kort na de mislukte militaire staats greep. Lagendijk werd op de lucht haven aangehouden na een bezoek aan Nederland en stuurde hem de volgende dag rechtsomkeert naar Schiphol. De oud-GroenLinks-politicus Dit goede nieuws kon op geen beter moment komen. Mijn vrouw is vandaag jarig werkte voor een Gülen-universiteit die na de verijdelde coup werd ge sloten, en schreef kritische co lumns over de regering-Erdogan voor de kranten Zaman en Today's Zaman, spreekbuizen van de Gü- len-beweging. De Turkse autoritei ten beschuldigen de in Amerika woonachtige Turkse moslimpredi ker Fethullah Gülen ervan het brein te zijn achter de coup. Lagendijk weet nog niet wat de reden is dat hij nu weer welkom is in Turkije. Wel bekend is dat de Ne derlandse en Turkse regering on langs stappen zetten om de uiterst moeizame diplomatieke betrekkin gen tussen beide landen weer te normaliseren. Die waren ruim een jaar lang be schadigd door de weigering van Nederland om de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, ^avuso- glu, in maart 2017 toe te laten tot Nederland om campagne te voeren voor president Erdogan. De ruzie liep hoog op na de deportatie van een Turkse minister nadat zij in Rotterdam kwam om Turkse Ne derlanders aan te moedigen op Er- dogan te stemmen. Het bezoek van minister ^avusoglu onlangs aan Nederland droeg bij aan normalise ring van de betrekkingen. ,,Dit goede nieuws kon op geen beter moment komen'', zegt Lagen dijk. „Vandaag is mijn vrouw jarig.'' Psychiaters en neurologen presenteren soms extreem hoge rekeningen aan mensen die gekeurd moeten worden voor hun rijbewijs. De Neder landse Zorgautoriteit (NZa) krijgt hier geregeld klachten over. Daarbij zijn er voor on tevreden consumenten geen goede klachtenprocedures en hebben ze weinig keuzevrij heid, stelt de NZa vast. De hoge tarieven druisen in te gen de regels. Sommige me disch specialisten brengen bij iedereen hetzelfde bedrag in rekening, ook als de daadwer- kelijke lengte van de keuring korter is. Ze mogen echter al leen de tijd in rekening bren gen die in werkelijkheid met de keuring gemoeid was. ,,Wij zien dat de prijzen tus sen medisch specialisten sterk verschillen'', aldus de NZa. Bij psychiaters varieert dit van 120 tot 305 euro. De NZa ver moedt bovendien dat som mige mensen onnodig wor den gekeurd. Mensen moeten soms voor hun gezondheids verklaring een rijbewijskeu ring ondergaan. Zij moeten dit zelf regelen en betalen. 'Geen gratis bus naar azc' Luxe optrekje Quasimodo Steniging homo's Met Corendon naar zonnig Brazilië Zonnig, veelzijdig en bovenal bijzonder! woensdag 24 april 2019 PC Oud-Europarlementariër Joost Lagendijk, die 2,5 jaar lang de toegang tot zijn tweede vader land Turkije werd geweigerd, mag terug naar huis. De Turkse ambassadeur in Den Haag meldde dat zijn visum klaar ligt. Marc Guillet Istanboel Joost Lagendijk. FOTO GUUS SCHOONEWILLE DEN HAAG DEN HAAG Voor asielzoekers die overlast ver oorzaken moet geen gratis bus verbinding worden opgezet, vindt de Kamer. Het minis terie van Justitie wil een proef hou den met een aparte buslijn naar het azc in Ter Apel, omdat een aantal asielzoekers over last veroorzaakt in gewone bussen. PARIJS Het Oostenrijkse designbureau Who Cares?! wil Quasi modo een luxe op trek met binnen zwembad geven in de herbouwde Notre-Dame. BRUNEI Brunei blijft achter de invoering van de doodstraf voor homoseksuelen staan. In een brief aan het Europees Parlement verde digt het Aziatische land zijn traditio nele- en familie waarden en roept het op tot 'toleran tie, respect en be grip'. Het sultanaat voerde recent sha- ria-wetgeving in. It van 699 Vliegreis met Corendon inclusief maaltijd en drankje O.a. Ponta Negra, Tibau do Sol, Via Costeira en Pipa Verblijf in luxe hotels of charmante pousada's Zon, zee, strand en veelzijdige natuur Lage introductieprijzen Welkom in het grootste land van Zuid-Amerika: Federale Republiek Brazilië! Beter bekend als Brazilië. Exotisch, tropisch en met hoge temperaturen; het isernamelijkmetongeveer28°altijdlekkerwarmgedurendedeNederlandse winters. De bevolking is zeer vriendelijk en gastvrij en de prachtige en zeer diverse natuurgebieden maken dit land tot een mooie vakantiebestemming. En wat denkjevande heerlijke Braziliaanse keuken? Uit eten gaan of ergens een drankje drinken is op veel plekken zeer voordelig. Verlang jij naar een vakantie met wuivende palmbomen, prachtige zandstranden, heerlijke culinaire hoogstandjes en heel veel cultuur? Dat kan! Je boekt nu zéér voordelig bij Corendon een vakantie naar het karakteristieke O Belo Brasil! Rio Grande do Norte Rio Grande do Norte is een kleine en gemoedelijke regio in het noordoosten van Brazilië. Er hangt een hele relaxte sfeer, met name in Pipa en Tibau do Sul. Deze dorpen kennen nog geen massa toerisme. Vroeger was Pipa een echt hippiedorp, maar in de afgelopen jaren is het uitgegroeid tot een kleurrijk sur fersdorp. Het is niet voor niets dat veel Brazilianen in de weekenden deze kust plaats opzoeken. Overdag genieten van de uitgestrekte stranden, weelderige natuur met aapjes en tropische vogels en 's avonds gezellig eten bij een van de vele restaurantjes. Met als afsluiter een Caipirinha in je hangmat, ultiem genieten dus! Elk hotel en resort heeft zijn eigen charme en het is maar net waar je naar op zoek bent. Wil je meer luxe, dan trek je richting Via Costeira. Hier vind je veel 5-sterrenresorts die over zoveel faciliteiten beschikken dat je eigenlijk het hotel niet meer uit hoeft. Wil je een combinatie van stad en strand, dan zitje perfect aan de brui sende boulevard in Ponta Negra. Ga je voor het gemak van All Inclusive, dan is Tibau do Sul the place to be. Pipa is per fect als je houdt van easygoing en een relaxte zonvakantie.' Pousada Coco Fresco*** Een relaxte vakantie in het paradijse lijke Pipa start met een verblijf in de 3-sterren Pousada Coco Fresco. Deze kleinschalige en unieke accommodatie ligt op slechts 500 meter van het zand strand en 300 meter van het centrum van het hippiedorpje Pipa. Binnen no time dus onder de mensen, maar ook dé plek om tot rust te komen. De exotische tuin waarin de bungalows en suites zich bevinden, zorgt voor een rustieke sfeer. Loom in je hangmatje een boekje lezen of wat baantjes trekken in het zwem bad, het kan hier allemaal! Inclusief Retourvlucht Brazilië met Corendon inclusief maaltijd en drankje Transfers 7 nachten in Pousada Coco Fresco*** Verzorging o.b.v. logies en ontbijt lx gratis Caipirinha of Caipiroska p.p. voor lezers van deze krant Voorwaarden Prijzen op basis van een 2-persoonsbe- zetting, op basis van beschikbaarheid en onder voorbehoud van wijzigingen. Exclusief administratiekosten 25 per boeking), Calamiteitenfonds 2,50 per boeking), ruimbagage evt. vlucht- of datumtoeslagen. Op deze aanbieding zijn de ANVR-, SGR- Corendonvoorwaarden van toepassing. Druk- en zetfouten voorbehouden. De lezersreis is geldig t/m 3 mei 2019. 'r'' Meer informatie, voorwaarden en boeken: Ga voor deze 9-daagse zonvakantie Brazilië naar onze website reiskatern.nl/pzc/COR1901 of bel met Corendon via 023 - 7510609

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10