Vespers INHOUD VOORWOORD !®J®ggppg«ISSSI SiiSiiiliiii ïï3T3ï«d«!É! Als u ooit in Rome bent, bezoek dan vooral de Basilica di Santa Maria in Trastevere. Het is zo'n typisch Italiaanse, rooms-katholieke kerk midden in de wijk Trastevere, waar je je ogen uitkijkt; rijk versierd met beelden, goud en glas in lood. 's Avonds worden de vespers gezongen, het dankgebed voor de dag. Doodgewone stadsbewoners in hun door deweekse kloffie schuiven tegen half negen gehaast in de kerkbanken; twee zangbundels in hun hand of een plastic tasje. Pas als ze hun mond opendoen, zie je dat het de koorleden zijn. Als ze eenmaal zingen, breekt de hemel open. Heel even is er niets anders dan de ge wijde tijd in die prachtige kerk, omlijst door heilige melodieën. Zoals dat in Italië gaat, is de stap tussen reli gie en het alledaagse een heel kleine. Met ker ken aan stadspleinen vol fonteinen, ijssalons en restaurants, staat het geloof letterlijk midden in het leven. Het ene moment steek je devoot een kaars op bij de Heilige Maagd, het volgende zet je je lippen aan een fonkelend glas prosecco. Een schijnbare tegenstelling die mij perfect past. 'Met hartelijke groeten uit het bejaardenhuis' Lodewijk Asscher heeft zijn bevlogen heid van z'n moeder Nico de Vries verliet het hospice met een grote glimlach Daarom kon ik het verhaal dat Daan Heerma van Voss voor dit magazine schreef zo goed begrijpen. Na zijn middelbare school verhuisde hij voor een jaar naar Italië. Hij joeg fantasieën na, schrijft hij, filmbeelden, clichés en - dat vind ik een heerlijk stukje uit die zin - 'de ver leidelijke klanken van een taal die ik niet sprak'. Opgegroeid in een streng areligieus milieu raakt Daan in Perugia, geheel tegen alle logica in, bevangen door God, de Bijbel en het gebed. Hij schrijft over de achttienjarige jongen die hij toen was met aanstekelijke humor en zelf inzicht - altijd een prettige combinatie. Een mooi artikel voor deze paasdagen. Ook het interview dat Bart Verkade maakte met de door dok toren opgegeven Nico de Vries past mooi bij dit lange weekend waarin de wederopstanding wordt gevierd. En om in het thema te blijven: Marcel Wiegman sprak Lodewijk Asscher over zyn wederopstanding. ZATERDAG 20 APRIL 2019 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Lodewijk Asscher 14 Johan Cruijff 19 Fijn spul 20 Nico de Vries 25 BV De Liefde 26 (On)gelovig 29 Monica 30 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Hans Avontuur, Monica Beek, Shody Careman, Sanne Donders, Suzanne Eijgenraam, Ronald Giphart, Annet de Groot, Joost Hoving, Rianne van der Molen, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Erik Smits, Loes van Splunter, Pam van der Veen, Aart-Jan Venema, Bart Verkade, Daan Heerma van Voss, Marcel Wiegman Reageren? magazine@persgroep.nl Facebook @admagazine De illustratie op de voorkant is van Aart-Jan Venema Anniek van den Brand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99