Laatste grote infrastructurele project op route Goes-Gent 10 Een groter contrast is haast niet denkbaar. Zo tumultueus als de verbreding van de Sloeweg verliep, zo soepel wordt momenteel het vervolg op dit project uit de grond gestampt. Het moet wel heel gek lopen wil knooppunt Drie Klauwen niet op 30 september open gaan en binnen het budget van ruim 20 miljoen blijven. 'Over dit viaduct rijdt straks het verkeer vanuit de tunnel richting Middelburg' De zon schijnt uitbun dig, bouwvakkers met ontblote armen fluiten mee met de radio. Dé meezinghit van Peter Beense schalt uit de speakers op de enorme bouw plaats tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp: Jij krijgt die lach niet van mijn gezicht. Het vrolijke weer en de dito tekst zijn symbolisch voor de status van het laatste grote infrastructurele project op de route Goes-Gent. ,,Het werk loopt helemaal volgens planning", zegt een opgewekte Danny Hanisch. De manager techniek van op drachtgever Tractaatweg BV werkte eerder aan de verdubbeling van de weg tussen Terneuzen en de grens met België. In tegenstel ling tot de dramatisch verlopen verdubbeling van de Sloeweg tus sen de A58 en 's-Heerenhoek bleef dat project keurig binnen budget en planning. De nieuwe weg werd zelfs maanden eerder dan gepland opgeleverd. Op een onverwacht vervroegde openstelling hoeven toekomstige gebruikers van de Drie Klauwen niet te rekenen. Hanisch: ,,Een paar weken geleden hebben we na overleg met de aannemer stickers op de bouwborden geplakt dat het knooppunt 30 september open gaat. Tenzij het dat weekend windkracht negen waait of 48 uur lang regent, gaan we die datum halen. Sneller dan dat zal ook niet gaan, we hebben gewoon de tijd nodig om alles af te maken." Precies een jaar geleden gaven gedeputeerde Harry van der Maas en wethouder Kees Weststrate het startschot. Met nog vijf maanden te gaan zijn alle facetten van het project nog goed zichtbaar. Bij het viaduct waar aannemer Boskalis als laatste aan begonnen is, is nog goed te zien hoe de rechte wanden zijn opgebouwd: de lagen funde ringsmateriaal zijn ingepakt in stevige netten en vervolgens op el kaar gestapeld. Bij het eerste via duct is die constructie al uit het zicht. Betonnen platen met een opvallend patroon van verticale strepen zijn er tegenaan gezet. ,,Over dit viaduct rijdt straks het verkeer vanuit de tunnel richting Middelburg. Het is al bijna klaar, er moeten alleen nog vier lagen as falt over het dek. Ook komt er nog ZATERDAG 20 APRIL 2019 GO Manager techniek Danny Hanisch met op de achtergrond de Sloeweg. Hanisch is tevreden over hoe het verkeer tijdens de werkzaamheden zich afwikkelt over de tijdelijke ro tonde. ,,Er is nog niet één ongeval gebeurd." fotos johan van der heijden Knooppunt verri j st uit de klei Kijk op de site bij /video J Aanleg knooppunt Drie Klauwen in volle gang JOERI WISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 66