Selectie volgend seizoen is nog verre van compleet BARRY VAN DER HOOFT Hoek mist Doesburg en Impens ZEELAND 15 Voor de derdedivisionist wacht een verre uitwedstrijd, in Heemskerk. Na het dertigste competitieduel hopen de spelers een week vakantie te krijgen. GROENE STER FINALE zaterdag 20 april 2019 Barry van der Hooft Hoek Van de laatste training voor het duel met Odin'59 werd Hugo Van denheede niet vrolijk. De trainer van Hoek zag hoe Zinho Chergui halverwege de sessie het veld af stapte, omdat hij last zei te hebben van zijn knie. Niet veel later volgde een korte mededeling van Ruben de Jager, die gebaarde dat het niet meer ging. De boodschap? 'Trainer, ik voel mijn hamstring, ik ga naar binnen'. Vandenheede schudde met zijn hoofd en zuchtte na afloop eens diep. Vandaag speelt de derdedivisio nist in Heemskerk de dertigste competitiewedstrijd van het sei zoen. Wie de spelers de laatste we ken ziet trainen, krijgt geregeld het gevoel dat de pijp ver leeg is. Op deze manier de play-offs om pro motie naar de tweede divisie in gaan, staat gelijk aan beginnen aan een kansloze missie. De kans is daarom bijzonder groot dat de se lectie van Hoek een week vrijaf krijgt, ook omdat er volgend week end niet gevoetbald wordt. De spe lers zouden zich dan alleen aan staande donderdag moeten mel den, voor een etentje. Vandenheede wilde echter nog niet bevestigen dat zijn spelers een week vakantie krijgen. ,,Dat weten we nog niet'', reageerde de trainer. „Zaterdag om kwart over vier ne men we een beslissing.'' Tegen Odin'59 kan hij geen beroep doen op de geschorste Kyle Doesburg. Rik Impens liep tegen SJC een ver rekking aan zijn hamstring op, maar hoopt op 4 mei tegen Stedoco weer te kunnen spelen. Doesburg (20 goals) en Impens (14) namen tot nu toe meer dan de helft van de treffers voor hun rekening. Lionel Fitsch, De Jager en Sven Mbikulu zijn niet fit, net als Chergui. Heel benieuwd Gianni Tiebosch en doelman Jordi de Jonghe keren na blessureleed weer terug in de wedstrijdselectie. De Jonghe zal gewoon op de bank beginnen. ,,Hij is zes weken afwezig geweest'', aldus Vandenheede. ,,Vin Vercouteren heeft het de afgelopen wedstrijden ook goed gedaan.'' Hij is heel benieuwd wat zijn ploeg vandaag gaat laten zien. ,,Je ziet aan de groep dat tijdens de training de drive wat minder aanwezig was. We gaan zien hoe die drive in de wedstrijd is. Misschien sparen sommige jongens zich wel tijdens de training.'' Eerder dit seizoen won Hoek op eigen veld met 2-0 van Odin'59, door goals van Doesburg en Im- pens. Vandenheede: ,,Het is een goede ploeg. Afgelopen zaterdag wonnen ze met 0-5 van VVOG. De vraag is dan wel: waren zij zo goed of de tegenstander zo zwak? Ik ben heel benieuwd wat voor ploeg we tegenover ons krijgen en hoe we ze kunnen aanpakken. Richting de play-offs kunnen we weer wat za ken uitproberen.'' HOEK Verschillende spelers van Hoek maken zich zorgen over de selectie voor volgend seizoen. Die bestaat vooralsnog uit slechts vijftien spelers. De afgelopen weken kreeg de tech nische commissie te horen dat de spitsen Sander van Eyk (Knokke) en Kevin Schmidt (Achilles'29) niet naar Hoek ko men. Hoek is op zoek naar een cen trumspits, omdat topscorer Kyle Doesburg naar Stedoco vertrekt. Van de huidige selectie hebben tien spelers hun jawoord gege ven: Jordi de Jonghe, Gert-Jan van Leiden, Kim van den Bergh, Reguillo Vandepitte, Fabian Wilson, Rik Impens, Sven Mbi- kulu, Karim Bannani, Ruben de Jager en Jonathan Constansia. De vijf nieuwelingen zijn Erwin Franse, Roycel James (beiden Goes), Francis Kabwe Manen- gela (Halsteren), Alexander Embrechts (Westhoek) en kee per Nicholas Skverer (Woezik). Column @Barryvdh9 De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen staan klaar voor het vertrek naar de bekerfinale in Rotterdam. Klaar om FC Eindhoven te lijf te gaan. Klaar om nog meer historie te schrijven. Bij het ter perse gaan van deze editie was de finale nog bezig. Kijk voor een uitgebreid verslag, reacties en beel den op www.pzc.nl. Hetzelfde geldt op het veld voor de com petitiewedstrijd van Goes bij het Haagse Quick. Lees ook daarover op onze website. foto lex de meester Hugo Vandenheede (links) moet het vandaag stellen zonder Rik Impens (midden). De Belg, goed voor 14 goals, heeft een hamstringblessure. Topscorer Kyle Doesburg is geschorst. foto camile schelstraete MIk hoop dat Ajax lekker blijft stunten Omdat het aanstaande maandag tien jaar geleden is dat Martin Bril over leed, schoof één van zijn beste vrienden donderdagavond aan bij Jeroen Pauw. Bart Chabot heeft een bijzonder stemgeluid, maar hij klonk nu nog net iets anders dan normaal het geval is. Want toen hem werd gevraagd naar zijn belevenissen met Mar tin Bril, kwamen de woorden er wat moeilijker uit. Chabot had echt een brok in zijn keel en dat verbaasde Pauw. ,,Het emotio neert je, terwijl het tien jaar gele den is'', zei de presentator. Ja, dacht ik, zo gaat dat. Mijn va der is inmiddels ruim 23 jaar dood, maar ik kan nog steeds niet nor maal over hem praten. Ik heb hem in mijn leven inmiddels langer niet dan wel gekend. Als hij het gespreksonderwerp is krijg ik ril lingen op mijn armen, worden mijn ogen vochtig en voelt het alsof mijn keel een klein beetje wordt dichtgeknepen. Iedere keer weer. Vreemd is dat. Het was fijn om even naar Chabot te luisteren, om er even stil van te worden, na een week die vooral euforische geluiden had opgeleverd. Op voetbalgebied dan. We moesten donderdag bij ons thuis wegzappen van de Europa League; want wéér voetbal dat pruimden de dames niet. Er was natuurlijk ook al het een en ander voorbijgekomen. Ajax verraste dinsdagavond vriend en vijand en liet zelfs de harten van haters sneller kloppen. Lionel Messi wandelde op hetzelfde moment door de verdediging van Man chester United. Een dag later za gen we een krankzinnige wed- strijd in Manchester, waar City dacht Tottenham Hotspur te heb ben verslagen, tot de VAR anders besliste. Maar wat was nu eigenlijk het moment dat het meest bleef hangen deze week? Het is moeilijk kiezen en voor iedereen anders, denk ik. Zelf ga ik voor de actie van Marc Overmars, die vroeger als voetballer binnendoor of bui tenom ging, maar in het stadion van Juventus voor rechtdoor koos. De technisch directeur leek defi nitief te zijn ontdooid en gooide er voor het uitvak een onvervalste buikschuiver uit. Hij heeft nu thuis een wit overhemd - met strepen van modder en gras - op een haakje hangen, met het kaartje van de gedenkwaardige kwartfinale erbij. Zou al iemand op dat overhemd geboden heb ben? Ik hoop van harte dat Ajax lek ker blijft stunten en de Champi ons League wint. Over tien jaar kunnen de betrokkenen aan tafel bij de dan 68-jarige Pauw terug blikken op het succes uit 2019. Misschien wel met kippenvel of rillingen op de armen en een brokje in de keel. Daar hoef je je helemaal niet voor te schamen, weet ik sinds deze week. Zuchtend richting duel met Odin'59 Buikschuiver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51