II 14 ZEELAND TAEKWONDO WK INZELL Voor de pas 14- jarige Merel de Rijke uit Arnemuiden komt er deze week in Inzell een grote droom uit. Met de Nederlandse selectie staat ze op het grote WK taekwondo. Zangcarrière ,,Het moet in Inzell vooral een fan tastische ervaring worden, maar een rondje doorkomen moet ook wel kunnen'', voorspelt de jonge vechtsportster met enige beschei denheid. Die bescheidenheid siert de jonge Merel. Sinds ze eind de cember definitief werd geselec teerd voor het WK taekwondo heeft ze heel Europa doorgereisd om zo veel mogelijk wedstrijder varing op te doen. Bijna overal waar ze kwam werd er ook gewon nen. Met dat talent zit het dus wel goed. In haar gewichtsklasse komt Merel, die in mei 15 wordt, echter vooral oudere meiden tot 18 jaar tegen. Meiden met meer wed strijdervaring. En dus was het be langrijk dat Mereltje, zoals ze lief kozend door haar familie ge noemd wordt, veel wedstrijduren zou maken. ,,Die oudere meiden gebruiken meer foefjes om de wedstrijd te beïnvloeden'', weet Merel inmid- Die oudere meiden gebruiken meer gemene foefjes om de wedstrijd te beïnvloeden dels uit eigen ervaring. ,,Dat be gint bij intimidatie voor de wed strijd, maar het is soms ook nog even een gemene trap uitdelen net nadat de scheidsrechter heeft afge floten en jij je dekking laat zak ken.'' Het overkwam de jonge taekwondoka dit jaar in Ierland, waar ze een uppercut te verwer ken kreeg, terwijl de scheidsrech ter al op zijn fluitje had geblazen. Verslagen lag Merel op de grond, maar tegen alle wetten in stond ze weer op en liet ze haar Duitse op ponent op heroïsche wijze alsnog alle hoeken van de mat zien. De inwoonster van Arnemuiden hoopt dat juist die ervaringen haar inmiddels de nodige bagage op hebben geleverd om komende week op het hoogste taekwondo- podium te floreren. Bovendien waren haar avonturen ook goed voor de nodige (internationale) vriendschappen en mooie herin neringen op. Zoals bijvoorbeeld een spontane ontmoeting met haar kickboksidool Sarèl de Jong. Klappen incasseren Dat Merel als vechtsportster de nodige klappen en trappen moet incasseren is ook precies de reden waarom haar moeder eigenlijk nooit durft te kijken tijdens wed strijd. ,,Mijn moeder heeft ook al les geprobeerd om me een andere sport of hobby te laten zoeken. Te vergeefs", lacht Merel. ,,Toen we jong waren moesten mijn zus en ik allebei op zwemmen en een jaar zelfverdediging.'' Maar van het een kwam het ander en zo rolde Merel de vechtsport in en is ze op 14-ja- rige leeftijd naast taekwondoka ook een begenadigd kickbokster. Een combinatie die je veel ziet. Naast de trainingen doet Merel ook daarin aan wedstrijden op Mijn moeder heeft alles geprobeerd om me een andere hobby te laten zoeken hoog niveau, zo staat ze in augus tus op het EK kickboksen. Morgen vertrekt ze naar Duits land, wellicht net zo onbevangen als toen die ene keer bij haar audi tie voor Kinderen voor Kinderen (zie kader). De inzet is dit keer al leen iets hoger. Donderdag zal ze in actie komen op de mat. Voor het eerst tijdens een toernooi slaapt ze bovendien niet met haar familie op een hotelkamer, maar met een seniorselectielid van het Neder lands team. Haar familie is wel aanwezig in Inzell. Ook zus Fleur (bijna 17), een talentvolle judoka die voor haar opleiding heeft geko zen en daardoor geen wedstrijd meer speelt. ,,Fleur kan eigenlijk nooit mee, omdat de toernooien altijd wel deels onder school val len. Daarom vind ik het superleuk dat ze er juist nu wel bij is'', vertelt Merel trots. Medewerking Over de medewerking van haar ei gen school is de familie van Merel bijzonder te spreken. Ze hebben bewust niet voor een topsport- school gekozen, maar ze ervaren wel optimale medewerking van het Nehalennia. ,,Dat is lang niet vanzelfsprekend", weet Merel, die in Middelburg ook nog eens het tweetalig gymnasium volgt. Dat vergt de nodige discipline om goed bij te blijven, aangezien Me rel ieder dag traint. Vier keer per week rijdt ze met haar ouders naar Krimpen aan de Lek om een uurtje te trainen. En natuurlijk vergt haar sport ook extra discipline op an dere gebieden, zoals eetpatronen. ,,Maar gelukkig houden mijn vrienden daar wel rekening mee. Als ik op een feestje kom staat er voor mij meestal wel een bakje met worteltjes en komkommer klaar in plaats van chips Bijna lag er voor Merel de Rijke ook nog een zangcar rière in het verschiet. ,,Onder de douche ja'', lacht ze be scheiden. Toch lag er een aan tal jaar geleden een brief van Kinderen voor Kinderen op de mat. Merel had zichzelf opgegeven met een video en was door de eerste selectie heen gekomen. Haar moeder herinnert het zich nog wel: ,,Op de eindse- lectie was iedereen netjes ge kleed en daar kwam Mereltje in haar trainingspak, net klaar met trainen. Maar gewoon lekker zingen, zoveel lol er in. Wat in haar kop zit doet ze toch wel...'' zaterdag 20 april 2019 PM Mereltje doet toch wel wat ze zelfwil Menno Kole Arnemuiden - Merel de Rijke (14) - Merel de Rijke (14)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50