O 0 O Jens Verstraeten is het wil nog wat bewijzen bij Kloetinge II 12 ZEELAND Walcherse fusieclub krijgt vastere vorm Kerkhove dubbelt morgen in Fed Cup Luctor speelt zich warm voor topper Ondanks zijn aanstaande transfer naar 'buurman' Goes is buitenspeler nog niet klaar in het groen-witte shirt. De voorgenomen fusie tussen de voetbalver enigingen Oostkapelle, Domburg, sportver eniging DOK en Sportdorp Oostkapelle is donderdagavond bekrachtigd door de leden van de clubs. De fusiebesprekingen werden een jaar geleden ingezet en vanaf juli gaan de clubs samen verder. Over een naam wordt nog nagedacht. De voetbalverenigingen Oostkapelle en Dom burg werken bij een deel van de jeugd al lan ger tot tevredenheid samen. De wedstrijden van het eerste en tweede elftal zullen in Oost- kapelle worden gespeeld. De overige teams wisselen hun wedstrijden af over beide com plexen. Tennisster Lesley Kerkhove zal tijdens het Fed Cup-duel met Japan weer meedoen in het dubbelspel. Bondscoach Paul Haarhuis heeft de 27-jarige Zierikzeese opnieuw aan Demi Schuurs gekoppeld, zo bleek bij de loting. Nederland is in Japan voor een duel in de We- reldgroep II. De vier Oranje-speelsters moeten in Osaka degradatie zien te voorkomen. Richel Hogenkamp en Bibiane Schoofs ko men vandaag en morgen uit in het enkelspel. Morgen volgt het dubbelspel, met Kerkhove en Schuurs. In voorgaande jaren won Kerk- hove in het dubbelspel met Schuurs onder meer van de zussen Williams. Terneuzen DERBY MEEUWEN-KLOETINGE De korfballers van Luctor hadden weinig moeite met Volharding in de vierde klasse. In Yerseke werd het 4-17 voor de bezoekers uit Terneuzen. Als vooruitgeschoven post hervat ten Volharding en Luctor als eerste Zeeuwse standaardteams de veldkorfbalcompetitie. De overige twaalf Zeeuwse korfbalploegen be ginnen vandaag aan de resterende zes out- doorwedstrijden. Onder een dovend voor jaarszonnetje benutte Luctor de gelegenheid om de puntjes op de i te zetten. Vandaag wacht immers de topper tegen Good Luck. Beide teams hebben 13 punten uit 7 wedstrij den. Op de slotdag treffen ze elkaar nog eens. Quote van de dag 'Het was ijskoud. In de kleedkamer stonden we met de billen tegen de verwarming aan.' De Jong Na zijn ritzege in de tweede etappe werd wielrenner Timo de Jong uit Goes giste ren tweede in de derde rit van de Arden Chal lenge. Hij ver loor een sprint- a-deux. Hij leidt nu wel in het jongeren- en algemeen klas sement. Korfbal V De centrale middenvelder van de C1 vond zijn roeping en hield in zijn eerste wedstrijd tegen de kop loper meteen 'de nul'. Zijn plaats onder de lat stond hij nooit meer af. De 22-jarige doelman van Clinge vertelt glimlachend over de start van zijn keeperscarrière, al zit het chagrijn nog steeds een beetje op gesloten in zijn lichaam. En dat heeft alles te maken met de wed strijd van afgelopen zondag, toen Clinge gouden zaken kon doen in de strijd tegen degradatie in de derde klasse van het zondagvoetbal. Clinge was al drie duels op rij onge slagen (met twee overwinningen op rij) en na ruim een half uur spe len kwam tegenstander Gastel met tien man te staan, maar na negentig minuten wonnen de Brabanders alsnog met het kleinste verschil. Verstraeten: ,,Het was na afloop goed stil in de kleedkamer. Je ver liest zelf, maar ziet dan ook dat alle concurrenten punten pakken. MOC'17, Schijf en Victoria'03 gin gen ons zelfs voorbij op de ranglijst, en dan sta je opeens voorlaatste. Het vertrouwen in direct lijfsbe houd is er zeker hoor, maar er wachten gewoon nog vier zware wedstrijden.'' Derby's Zware wedstrijden, maar ook leuke wedstrijden. Derby's tegen Terneu zen, Philippine en HVV'24, te be ginnen met die laatste tegenstan der: HVV'24, de club die de Hulste naar van F-pupil tot eerste-elftal- speler diende. De club die hij overi gens nog steeds een warm hart toe draagt. ,,Een aantal tegenstanders Het vertrouwen in direct lijfsbehoud is er zeker hoor, maar er wachten gewoon nog vier zware wedstrijden van zondag zijn mijn vrienden óf familieleden. Met Joost Bogaert en Jasper Sponselee ga ik waarschijn- Xander van der Poel is bezig aan zijn laatste maanden in het shirt van Kloetinge. De 21-jarige buiten speler maakt komend seizoen de overstap naar GOES, maar voorlo pig is hij nog niet klaar bij zijn huidige club. Te beginnen met de derby vanmiddag, op bezoek bij De Meeuwen. De belangen zijn deze mid dag totaal ver schillend. De thuisploeg strijdt voor mogelijk de laatste kans op lijfsbehoud, terwijl Kloetinge stie kem nog hoopt op het kampioen schap. Gezien de ranglijst en de uitslag in de vorige wedstrijd (5-1 voor Kloetinge) zijn de bezoekers torenhoog favoriet, maar Van der Poel waakt voor gemakzucht. ,,Dit zijn altijd wedstrijden op zich. Dat heb ik bij Yerseke ook vaak ge noeg meegemaakt, meestal loopt het niet zoals je verwacht." Afgelopen weekend wist zijn ploeg na twee achtereenvolgende nederlagen weer een competitie wedstrijd te winnen, maar voor Van der Poel begon de wedstrijd op bezoek bij Poortugaal met een teleurstelling. De rappe buitenspe ler startte op de bank, viel in de tweede helft in en zorgde met een doelpunt en assist alsnog voor een overwin ning. „Het was onverwacht, je wil natuurlijk al tijd spelen." Voor vandaag hoopt hij weer aan de aftrap te ver schijnen, maar hij voorziet een las tige middag in Zoutelande. „Ik verwacht dat De Meeuwen gaat inzakken, daar hebben wij moeite mee. Als we nog iets willen, moeten we gewoon winnen." Door de mindere resul- Ik wil de laatste wedstrijden graag laten zien waarom ik een stapje hoger ga voetballen zaterdag 20 april 2019 GO VOETBAL TENNIS Lesley Kerkhove (links) vormde al eerder een duo met Demi Schuurs.. foto epa KORFBAL - Voetballer Jean-Philip Becht uit Terneuzen over zijn debuut voor NAC in 2001, in BN/De Stem. Voetbalvereni ging Terneuzen raakt zijn top scorer kwijt. Can Kiran speelt volgend seizoen voor het Belgische Maldegem. De aanvaller heeft dit sei zoen 16 goals gemaakt. 1 1 Remko Dar- denne zit van daag voor de laatste keer op de bank bij eer steklasser Tjoba. De Belg kreeg van de korfbalclub te horen dat zijn contract niet wordt verlengd. Daarop besloot hij na het duel met Kinderdijk al te stoppen. a (O Het is het klassieke keepersver- haal. Is het 'echte keepertje' ziek, zwak of misselijk, wie moet er dan in de goal? Juist, de lang ste. En dus gingen alle ogen van zijn pubervriendjes destijds naar Jens Verstraeten, die zijn hui dige lengte (1.96 meter) toen al binnen handbereik had. Juriën Dam Clinge - Jens Verstraeten (22) TeamNl Daniel Wissel Kloetinge - Xander van der Poel (21)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48