DUURZAAM K U -tx c, 8 ZEELAND EXPOSITIE NAN GROOT ANTINK IN GROEDE I en 'natuurlijke' expositie op een 'natuurlijke' plek. Achter de naam Vier Vaart gaan vier mensen 1 schuil. Voormalig gale riehouder Iris Cornelis en beel dend kunstenaar Maartje Korstan- je beheren VierVaart. Verder wo nen op het erf fruitteler Piet Kor- stanje en imker Heleen van Elsac- ker. Hun dochter Maartje heeft in de voormalige landbouwschuur een atelier. Iris is tentoonstellings maker. Zij geeft de pas opgeleverde expositieruimte een goede be stemming. Daarnaast beheert ze de minicamping en appartemen- Ik ben altijd het wezen van dedingen blijven zoeken Ir- ten. ,,Dit is een plek waar heden daagse kunst, vakantie en biolo gisch tuinieren samenkomen." De afgelopen twee jaren is er hard gewerkt om VierVaart van de grond te krijgen. In de schuur is een woongedeelte ingericht waar gastkunstenaars langere tijd kun nen verblijven. Nan Groot An tink (1954) uit Eindhoven is de eerste 'artist-in-re- sidence' op Vier Vaart. Sinds februari werkt ze aan een locatiegebonden installatie. Het resultaat wordt za terdag voor het eerst getoond. f" M I Laboratorium Vorig jaar voorjaar en zomer is ze al langs geweest om bloemen en nlanten te verzamelen. In blijf heeft ze een klein laborato rium, waar ze de gedroogde plan ten kookt om er kleur aan te ont trekken. Vervolgens dompelt ze met aluin voorbewerkte linnen doeken in één van de verfbaden: wilg, duizendblad, vlierbloesem, stokrozen, bijvoet, boerenworm- kruid, koningskaars, zuring, gul denroede, vlierblad, sleedoorn- bast, sleedoornbessen. Ze heeft ook zeewieren op het strand van Groede verzameld. Daarvan heeft ze afdrukken gemaakt. De installa tie Zee Land bestaat uit mono chrome doeken, schilderijen, Steeping pots. aquarellen en steeping pots, waarin kleuren worden getoond die aan het landschap van Zeeuws-Vlaanderen zijn onttrok ken. Zoektocht Nan Groot Antink begon zo'n der tig jaar geleden aan - wat ze zelf noemt - 'de zoektocht naar kleur'. Tijdens reizen in Afrika en Japan leerde ze veel over natuurlijke verfstoffen. Onderzoek naar recep tuur hoe kleur uit planten gehaald kan worden en vooral veel experi menten brachten haar op steeds nieuwe toepassingen. Over haar verblijf op VierVaart zegt ze: „Dit is een plek om je te beraden, om je te confronteren met je kunste naarschap. Je denkt na: waar sta ik, is dit de goede weg? Voor mij geldt: ik ben altijd het wezen van de dingen blijven zoeken." Expositie Zee Land op Vier Vaart, Barendijk 5 in Groede. Di recteur Marjan Ruiter van het Zeeuws Museum opent de expo sitie zaterdag om 14.30 uur. Te zien t/m 14 juli 2019. Tevens is er beeldend werk te zien van Jan Eric Visser en een groepspresen- tatie van onder anderen Nanda Runge, Marit Dik, Jochem Rotte veel en Lotte van Lieshout. Thuis tussen binnen en buiten. V' - Fraai, comfortabel en slim. ALKU® kunststof kozijnen voor nu en later. ALKU kunststof kozijnen zijn energiebesparend, onderhoudsvriendelijk en verkrijgbaar in vele kleuren, stijlen en structuren. Aangenaam duurzaam dus. ALKU Omtdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Openingstijden: di t/m vr 9.00 -17.30 uur I za 9.30 -16.00 uur Duurzame geveltoepassingen zaterdag 20 april 2019 PM Onttrokken aan het landschap Beeldend kunstenaar Nan Groot Antink opent zaterdag met een solotentoonstelling de nieuwe kunstinstelling annex minicam- ping en biologische tuin Vier- Vaart tussen Groede en Nieuw- vliet. Ze heeft de expositieruimte ingericht met geverfde linnen doeken. De kleuren heeft ze ont trokken aan planten die op Vier- Vaart en in de omgeving groeien. Jan van Damme Groede De met natuurlijke extracten geverfde doeken. fotos iris cornelis -Nan Groot Antink V r L V: fci: -•

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44