5 Nieuw hoofdkantoor Dow in Terneuzen Het eerste dat je in het nieuwe kan toor, dat officieel Diamond Buil ding heet, ziet zijn vitrines waar ogenschijnlijk van alles ligt uitge stald. Voor wie niet beter weet dan dat Dow 'iets chemisch doet' liggen er voorbeelden als een plastic on derdeel in de koplamp van een Mercedes tot de verende zolen van sportschoenen. ,,Het zijn zaken waarin producten zijn verwerkt die Dow maakt", verklaart woordvoer der Ciccio Pecoraro. ,,Als we tonen wat we hier maken, lijkt dat verre weg van producten die consumen ten kennen, dit zijn halffabricaten, daar is weinig aan te zien." ,,De wieken van een windmolen, de isolatielaag in zonnepanelen", ook Anton van Beek, bestuursvoor zitter Dow Benelux, noemt voor beelden van zaken waarin produc ten van Dow zijn verwerkt. ,,Alles wat we zien als eindproducten vindt zijn oorsprong in chemie." Trapleuning Van Beek viert zijn tweede week op zijn nieuwe werkplek. ,,Heb je onze trapleuning al geprobeerd?", vraagt hij. Illustratief voor hoezeer Dow hecht aan veiligheid is de leu ning die oplicht bij aanraking. In Terneuzen kent iedereen wel de fietsende Dow-medewerkers met reflectievest en fietshelm. Van de vierduizend werknemers die Dow in Terneuzen heeft, wer ken er zo'n 1100 in het nieuwe kan toor. Het enorme pand bestaat voor een groot gedeelte uit een lichte open hal onder een glazen dak. Er omheen open etages waar de men sen werken. Voor een groot deel medewerkers van wat voorheen Als je in de stad wil wonen, kan dat hier ook. Gent is zo ver niet BPSC heette maar wat nu het ser vicecentrum van Dow is. ,,Dat al die mensen van het ser vicecentrum werken voor onze fa brieken in Terneuzen is een be kende misvatting. Al die mensen hier, werken voor de honderdvijftig fabrieken van Dow in heel Europa. Ze onderhouden contacten met klanten van al die fabrieken. Zie ons hier als de Bol.com van de chemie. Alle voorkomende vragen van klanten uit heel Europa worden hier beantwoord, daarom werken hier ook mensen uit meer dan vijftig landen. Russische klan ten willen we graag in het Russisch te woord kunnen staan." Handels aan om de boel niet vast te laten lo pen, volgens woordvoerder Peco- raro. ,,We promoten fietsen en car poolen, we zetten iedere dag twee keer vier bussen in van en naar het busstation en we maken het de mensen mogelijk op andere tijden te werken. Het gebouw is elke dag al om vijf uur 's ochtends open." Ontsluiting Op de eerste dag op volle sterkte na, valt het nog mee met de verkeers overlast. De ontsluiting naar het Diamond Building moet wel beter, dat is voor Anton van Beek helder. Hij kijkt uit over het nog braaklig gende deel bij het Business Value Park. ,,Misschien dat wij in de toe komst wel iets meer gaan kopen. We zijn in overleg met de gemeente, de provincie en andere partijen over de verkeerssituatie. Een fietstunnel bij de rotonde komt er. Dat is al een flinke verbetering, maar met het oog op de toekomst moet er wel een oplossing komen." wel hier speelt is dat je echt je best moet doen om aan mensen te ko men. Dat zou in Amster dam mis schien mak kelijker zijn. Maar woon ruimte voor dui zend me dewerkers daar? Dat gaat niet luk ken. Als je in de stad wil wo nen, kan dat hier ook. Gent is zo ver niet." Is er nog ver keersproble matiek? Dow doet er alles Hoe groot het pand ook is, het is niet groot genoeg. Vandaar dat Dow nog steeds de vestigingen in oude belastingkantoor aan de zegracht en het voormalige van Neckermann aan de poort aanhoudt. Woonruimte Dow zit prima in Terneuzen, vol gens Van Beek. „We zitten aan zee, wat in onze industrie nodig is. Hier is ruimte, weinig criminaliteit. Wat zaterdag 20 april 2019 'Dit is de Bol.com van de chemie' Het nagelnieuwe kantoor van Dow op het Business Value Park in Terneuzen is het grootste kantoor van de provincie, met plek voor 1100 werknemers. En nog niet groot genoeg. Het be drijf groeit als kool. Guido van der Heijden Terneuzen -Anton van Beek, topman Dow Kijk op de site bij /video Nieuw gebouw van Dow is open A In het nieuwe kantoor van Dow werken mensen van meer dan vijftig nationaliteiten. Anton van Beek, president-di recteur Dow Benelux. fotos boaz TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41