KiKaRow roeit geld in onderzoekspot KiKa ZEELAND 3 pak aandoe, gaat er een knop om. Dan ga ik me gelijk hazig gedragen. Als haas ben je altijd in beweging. Altijd huppelend of springend van A naar B. Vijf uur op je pootjes staan, dat kost best veel energie hoor! Altijd interactie met het pu bliek. Je laat, ook met je lichaams houding, zien: ik heb het naar mijn zin en ik ga het jullie naar de zin maken. Niet op je horloge kijken of de tijd al voorbij is, gewoon lekker gek doen en geintjes uithalen met mensen." Hulphaas Daniële Hermans uit Hoedekens- kerke ontmoette in 2015 voor het eerst van haar leven een paashaas. De 45-jarige moeder van zes kinde ren verhuisde een jaar eerder vanuit Rotterdam naar Zeeland. ,,In Rot terdam had ik die nooit eerder ge zien, paashazen! Geweldig hoe kin deren daarop reageren. Mijn man is hoofdconducteur bij de stoomtrein Goes-Borsele, daar loopt met Pasen altijd een paashaas rond. Zijn hulp haas stopte ermee en toen mocht ik het proberen. Ik doe het nu voor het derde jaar." De hulphaas had een dichte mas- cottekop. Daniële: ,,Nou, de hulp haas was regelmatig verdwenen. Dan zat hij op het toilet om op adem te komen, want zo'n kop is bloedheet" Zelfheeft ze daarom gekozen voor een 'open gezicht' met grime. Als paashaas heeft ze veel plezier van verlegen kindjes die loskomen. „Dat ze je eerst amper aan durven kij ken en een half uur later op je schoot zitten! Heerlijk. Daar doe je het voor, die blije ge zichtjes. Want voor mij is het geen be taalde job. Dit is willigers- werk." Maandag om 17 uur komt de laatste 'paasrit' van de stoomtrein aan in Goes. Daniële gaat dan met de overgebleven eitjes naar het asielzoekerscentrum dat op loopaf stand van het station ligt, om eitjes uit te delen aan de kindertjes van het AZC. „Die snappen natuurlijk niks van zo'n Nederlandse traditie. Maar leuk vinden ze het wel! Ik word daar zelfs geknuffeld." Koen Florusse Middelburg Vanmiddag komt The Vin Zeeland rond 17.25 uur binnen via Bruinisse. Zondag roeit de boot door naar Scaldis in Goes waar zij rond 16.15 uur aankomt. Op tweede paasdag vaart de boot naar Middelburg. Daar wordt zij om 15.30 uur feeste lijk binnengehaald bij roeivereni- ging Honte door wethouder Chris Simons met muziek van de Jake Schmidband en een speciaal voor deze gelegenheid gebrouwen Honte-bier. Het feest wordt afge sloten met een mosselmaaltijd. De festiviteiten zijn voor iedereen toe gankelijk. Intocht The Vin doet niet alleen Zeeland aan, maar vaart in veertien week enden 1400 kilometer door heel Nederland. De bemanning is wis selend en bestaat uit vier roeiers en een stuurman. Onder de roeiers zit ten (ex-)kinderkankerpatiënten. De etappe in Zeeland is de tweede van de actie. ,,We ondersteunen het evenement door geld binnen te ha len, maar ook in organisatie", zegt Janita Melse, lid van RV Honte. Het KiKaRow-team van Honte vaart in The Vin van Goes naar Middelburg. De club is al een jaar bezig met het ophalen van geld. Het team laat zich sponsoren en heeft met acties geld opgehaald. Bij de intocht zullen ze een cheque overhandigen. ,,We gaan richting de 1500 euro. Maan dag zal daar veel meer bijkomen. Vanuit Veere hopen we dat er zo veel mogelijk boten mee varen tot Middelburg." The Vin blijft nog en kele dagen in de jachthaven van Middelburg liggen. Op koningsdag verlaat The Vin Zeeland weer en vaart richting Bergen op Zoom. Een speciaal biertje Voor het project is het bier 'Voor de buiken!' gebrouwen door Zeeuwse brouwerijen Baardaap Brewing, Brouwerij Stekelstruik en Project brouwerij de Twee Roosen. Het bier zal op tweede paasdag in Middel- LATER-STUDIE burg gepresenteerd en verkocht worden. De opbrengst gaat naar Ki- KaRow. wereld te helpen. Het bedrag dat tij dens het RondjeNL wordt opgehaald is voor het onder zoeksproject LATER-studie van het Prinses Maxima Centrum voor kin- deroncologie in Utrecht. Het doel zaterdag 20 april 2019 moet beetje hazig zij 4 Paashaas Daniële Her mans ont moette in 2015 voor het eerst een paashaas. Nu is ze er zelf een. MARCELLEDAVIDSE Paashazen Wilfred (links) en Jesper van evenementenbureau Qui Vive lopen met Pasen rond op meubelbou levard Mortiere, samen met zeven colle ga's. FOTO'S LEX DE MEESTER Roeiboot 'The Vin' van Stichting KiKa vaart het hele paasweek end door Zeeland. Leden van verschillende Zeeuwse roeiver enigingen halen geld op voor on derzoek naar kinderkanker met de actie KiKaRow. Maandag wordt de boot feestelijk ont haald in Middelburg. Meer info: rvhonte.nl/kikarow Om 500.000 euro op te halen heeft stichting KiKa de actie KiKaRow Rondje NL opgezet, samen met 55 Ne derlandse roeiver enigingen. Roeiboot The Vin legt dit voor jaar 1400 kilometer af om kanker uit de van deze studie is om de genetische aanleg van late ef fecten bij kinderkan ker op te sporen en te kunnen behande len. Daar is 500.000 euro voor nodig. De landelijke actie loopt van 13 april tot en met 14 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39