£3 e? Forum moet in de oppositie 'Doet de politie genoeg tegen gps-diefstallen'? Drie verdachten van schietpartij in de cel Miskend talent 2 Je kunt er niet van leven. Alles wat je hebt, moet je weggeven. En als iedereen vrij is, moet jij werken. Toch is het een gewild baantje: paashaas. De PZC zoekt in Zeeland naar het antwoord op de vraag: wie is dit jaar het haasje? PASEN WIE IS HET HAASJE? Commentaar Het echte formeren van een coalitie in Provinciale Staten kan beginnen. De huidige combinatie van CDA, SGP, VVD en PvdA gaat zeer waarschijnlijk gewoon verder. Er is goed gekeken naar de mogelijkheden om met Forum voor Democratie te besturen. Met een informateur en een pre-for- mateur ging men niet over één nacht ijs. Gisteren werd de ver kenning afgerond met de conclusie dat Forum voor Democratie nog niet toe is aan een rol in het dagelijks provinciebestuur. Sommige standpunten van Forum rijpen nog. Sommige kwes ties wil de club van Thierry Baudet min of meer openlaten om pas tijdens de rit - en na raadpleging van de 'volkswil' - een be sluit te nemen. Daarom is het niet zo vreemd dat preformateur Ad Schenk adviseert door te gaan met de huidige coalitie. Het is teleurstellend dat een nieuwe partij met liefst vijf ze tels in Provinciale Staten niet de kans krijgt mee te besturen. Forum voor Democratie heeft dit vooral aan zichzelf te danken. De partij heeft in Zeeland aan de verkiezingen meegedaan zon der een duidelijk programma en met volstrekt onbekende men sen. Daarom kan het helemaal geen kwaad Forum rustig in de oppositie te laten beginnen. Dat geeft de Zeeuwse aanhangers van Baudet de kans zich geheel in zijn stijl te verzetten tegen het 'partijkartel'. Als de keus beperkt is tot de huidige stevige coalitie op basis van een zeer kleine meerderheid of een bre dere coalitie met de onzekere factor Forum, dan heeft het eer ste de voorkeur. Liever een smalle maar stevige coalitie dan een brede met Forum als onzekere factor Samen met partijgenoot Chris van Dam heeft Van den Berg vragen ge steld aan minister Ferdinand Grap- perhaus (Justitie en Veiligheid). Aanleiding is een reeks recente diefstallen in Zeeuws-Vlaanderen. De gps-systemen kosten zo'n 20.000 euro per stuk. Een van de ge troffen boeren zei dat de diefstallen bij de politie geen prioriteit heb ben. De CDA-Kamerleden willen van Grapperhaus weten hoe vaak gps- apparatuur bij boeren wordt gesto len en of dat verschilt per regio. ALMANAK Verder vragen zij wat de politie in Zeeland eraan doet, zowel om deze diefstallen te voorkomen als om ze op te lossen. Wordt er bijvoorbeeld standaard sporenonderzoek ge daan? Wat wordt er gedaan om boeren bij het verhalen van de schade te steunen? Verder vragen Van den Berg en Van Dam hoe boeren de schade kunnen verhalen, als blijkt dat de politie te weinig actie onderneemt. ,,Wat wordt er gedaan om boeren bij dit proces te ondersteunen?" Nog voor de eerste vrijdagmid dagborrel-borrel zet de Hul- sterse collega het op een zingen in het Terneuzense kantoor. ,,Chemopperwr, chemekkerwr, chezanik en chezeurwr. Dat is bij ons thuis elke morgen strijk en zet", zingt ze met een over tuigende Gooise Kinderen voor Kinderen R. ,,Ik was echt fan. Ik wilde nog bij Kinderen voor Kinderen, maar ik woonde te ver en ik had niet het goeie ac cent." ,,Ik kan me daar wel iets bij voorstellen", antwoordde haar collega en hij zong: ,,Hemopper, hemekker, hezanik en hezeur." VLISSINGEN Pas op met het koude zeewater mm Mr. Polska draait op Beachboom Het Beachboom Festival heeft nog een extra hoofdact toegevoegd aan het programma. De Nederlands-Poolse rap per Mr Polska staat za terdag 3 augustus op de Party Stage (één van de drie podia) van het strandfeest aan de Brou- wersdam. Mr Polska is bekend van nummers als Niemand, Ravotten en zijn laatste hit Adidas. Naast onder anderen The Partysquad, Maan, DJ Jean, Funkerman en 2Brothers on the 4th Floor voegt Beachboom Festival zo nog een be kende naam toe aan de programmering. Middelburg Man gewond bij nachtelijk gevecht De vacature-eisen: een ideale paas haas heeft een enthousiaste huppel, is vrolijk en altijd in voor een dolle tje, legt makkelijk contact en kan goed delen (paaseitjes). Verder spreekt hij keurig Nederlands en - harde eis - past in het aanwezige mascottepak. 'Het aanwezige pak is niet al te groot. Personen boven de 1.70 meter komen niet in aanmer king voor deze functie', laat de dorpsvereniging Gieterveen in Drenthe eventuele sollicitanten weten. Wilfred Peursum (24) past pre cies in het plaatje. Hij loopt dit jaar op meubelboulevard Mortiere in Middelburg rond, samen met zeven andere paashazen van Qui Vive Evenementen en Attractieverhuur in Middelburg. Een doorgewin terde paashaas, want al vijf jaar op rij huppelt hij met Pasen rond. „Niet iedereen is hier geschikt voor", zegt Wilfred. „Je moet extra vert zijn. Een haas is schuw, maar een paashaas niet. Je moet zonder schroom op mensen af dur ven stappen, je moet supergoed eitjes kunnen verstoppen, altijd vrolijk zijn en energie uitstralen." Belangrijk is ook dat de paashaas het vertrouwen van kinderen moet kunnen winnen. ,,Soms moet je het daarvoor heel rustig benaderen. Soms juist babbelen. Het grappige is dat ouders heel makkelijk mee gaan in het verhaal. Zij gaan j ou ook als paashaas zien! Als je het goed doet, worden de ouders vanzelf ook een beetje kind." Wat zit er eigen- Zo'n dichte kop van een pak is echt bloedheet, daar moet je ieder kwartier uit lijk onder het pak? Wilfred: ,,Dat ligt aan de temperatuur. Ik heb er wel eens thermokleding onder aan gehad. Dit jaar wordt het lekker warm, hoorde ik. Nou, dan draag ik er toch alleen een zwembroekje onder? Zo'n kostuum met open gezicht is niet zo erg als een mascottepak. Dat draag ik ook wel eens. Als het dan 35 graden is, zoals afgelopen zomer, moet je er echt elk kwartier wel even uit." Wilfred en zijn collega J es- per Buijs (27) verblijven tot eind oktober op de stadscamping in Middelburg, waar Qui Vive tijdens het hoogseizoen personeel van el ders huisvest. Voor Jesper is het de derde keer. ,,Als ik mijn paashaas- VLISSINGEN De politie heeft drie personen aangehouden die moge lijk betrokken zijn bij de schietpar tij van donderdagavond in Vlissin- gen. Naar een vierde persoon, van wie de identiteit bij de politie be kend is, wordt nog gezocht. Kort na het schietincident, dat omstreeks 20.30 uur plaatsvond op het Stadhuisplein, werden twee 23- jarige verdachten aangehouden. Een derde verdachte, 24 jaar oud, meldde zichzelf later op de avond bij het politiebureau. Het drietal is woonachtig in Vlissingen en Mid delburg. In de woonlocatie van Arduin aan het Stadhuisplein was donderdag avond grote ophef. Eén van de ko gels ging door het glas van een alge mene ruimte. ,,De cliënten zijn echt geschrokken", zegt woord voerder Paul Vermeij. ,,In de ruimte, een woonkamer op de be gane grond, waren vermoedelijk drie personen aanwezig. Twee cliënten en één of twee medewer kers. Er is niemand gewond ge raakt, maar personeel en cliënten hebben wel van alles gezien en ge hoord. Een aantal jongeren heeft gefilmd en foto's gemaakt. Ze heb ben verklaringen afgelegd aan de politie en hun materiaal afgestaan." Arduin heeft familieleden en an dere betrokkenen geïnformeerd over de gebeurtenissen. ,,We pro beren iedereen gerust te stellen." zaterdag 20 april 2019 Het Zeeuwse Tweede Kamerlid Joba van den Berg (CDA) wil weten of de politie wel genoeg doet tegen diefstallen van gps- apparatuur bij boeren. Rolf Bosboom Vlissingen -Vraag aan de minister Tip? redactie@pzc.nl Voor veel badgasten zal de verleiding groot zijn om de komende dagen een frisse duik te nemen in de Noordzee, maar verstandig is dat niet. De temperatuur van het zee water is momenteel nog maar een graad of zes, blijkt uit metingen van het KNMI. De temperatuur van het zeewater aan het oppervlak wordt gemeten met een instrument aan boord van een satelliet die op ruim 800 km hoogte vliegt. Onderkoe ling en kramp kunnen op treden als je ongetraind het water in gaat. Daar door kunnen zwemmers in de problemen komen. SCHARENDIJKE Een 42-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrij dag gewond geraakt bij een vechtpartij op de Kromme Weele en Vlas- markt in Middelburg. Een 33-jarige man is aangehouden. Wat er precies is voorgevallen is niet duidelijk. De hulp van de politie werd rond 03.00 uur ingeroepen toen er gevochten werd in een horecagelegen heid aan de Kromme Weele in Middelburg. De vechtpartij zou verder zijn gegaan op de Vlas- markt. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844, of anoniem 0800-7000. Paashaas Ondine van der Vleuten Vlissingen -Wilfred Peursum, paashaas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38