Minister Schouten beschrijft in brief aan Kamer gevolgen EU-verbod VLISSINGEN Zeeland is ^f| F v begonnen aan een ê'kk stralend paasweekend. Hfcy WrnJf 1 De provincie is volgestroomd met toeristen, zoals echtpaar Sievering uit Aken, die vrijdag op De Schotsman bij Kamperland hun voortent opzetten. Vooral langs de kust werd al volop van het ideale weer genoten: op de fiets bij Cadzand- Bad, op het strand van Westenschouwen of op een terrasje in Vlissingen, met s uitzicht op zee. Theo Giele Vlissingen Minister Carola Schouten heeft in een brief aan de Tweede Kamer de gevolgen beschreven van de nieuwe visserijverordening die dinsdag door het Europese Parle ment met overgrote meerderheid werd goedgekeurd. In die verorde ning wordt de pulsvisserij verbo den. Boomkorvloot Er zijn drie groepen pulsvissers. De eerste groep (22 schepen) kreeg in 2010 toestemming op basis van een algemene bepaling dat 5 procent van de boomkorvloot mag pulsvis- sen. In 2011 en 2012 volgde groep 2 (20 schepen) waar deelname aan wetenschappelijk onderzoek de ba- Alleen een Thoolse schip valt binnen de groep van 22 kotters die tot 1 juli 2021 mag blijven pulsen sis vormde voor de toelating. Groep 3 (42 schepen waarvan 37 nog ac tief) mocht sinds 2014 pulsen van wege deelname aan onderzoek ter voorkoming van bijvangst. De iro nie wil dat de laatste groep hun pulstoestemming te danken had aan de door de vissers gehate aan- landplicht van bijvangst en onder maatse vis. Minister Schouten zegt voor groep 3 geen kans te zien de zaak tot na 1 juni te rekken. Groep 2 vist wat haar betreft door tot en met 31 de- cember van dit jaar omdat ze het 'van groot belang vindt om het nu lopende meerjarige onderzoeks programma naar de pulsvisserij goed te kunnen afronden'. Groep 1 tenslotte mag tot het definitieve verbod ingaat doorgaan. De minister hoopt dat de onder zoeksresultaten de Europese Com missie tot een herziening van het verbod kan bewegen. Verder vecht Nederland het pulsverbod aan bij het Hof van Jus titie van de EU. zaterdag 20 april 2019 pzc.nl M walcheren@pzc.nl Voor bijna alle Zeeuwse kotters is pulsvissen eind dit jaar klaar Bijna alle Zeeuwse vissers moe ten dit jaar stoppen met de puls visserij. Alleen een Thoolse kot ter valt binnen de groep van 22 kotters die tot 1 juli 2021 mag blijven pulsvissen. Elf Zeeuwse schepen mogen tot eind dit jaar pulsen en voor zes Zeeuwse kotters valt op 1 juni al het doek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37