Eredivisieronde 33 definitief verplaatst unweb 31 Nadal herstelt zich na stroef begin en wilde eigenlijk naar huis. Toen heb ik gezegd dat hij niet zo moest mauwen en nog altijd heel hard kon fietsen. In de wedstrijd heeft hij alles en iedereen naar de Filistijnen gere den.'' Bezegeling Die overwinning was de bezegeling van een innige wielervriendschap van twee tieners in een oranje wie- lershirt. Van der Poel: ,,Het was een belangrijke periode. Met de selectie ga je voor het eerst die grote koersen doen. Het maakt dat Sam iemand is 'Het klinkt gek, maar ik sta niet te kijken van wat Mathieu nu doet die ik niet rap zal vergeten. We trok ken twee jaar met elkaar op, waren soms elke weekeinde op pad en heb ben veel meegemaakt. We waren op dat moment bijna beste vrienden. Vaak teamgenoten, soms ook con currenten.'' Van der Poel stapte na dat gewon nen WK over naar BKCP-Powerplus - de ploeg van de broers Christoph en Philip Roodhooft waarvoor hij nog altijd rijdt, nu onder de naam Corendon-Circus - en concentreerde zich met name op het veldrijden. Oomen reed daarna voor de oplei- dingsploeg van Rabobank, om na twee jaar over te stappen naar wat nu Team Sunweb heet. Inmiddels beho ren ze allebei internationaal tot de besten van hun generatie, al zagen ze elkaar door de jaren heen steeds minder vaak. Samen trainen Van der Poel: ,,We hebben al paar keer het idee gehad om samen te gaan trainen, want Sam woont niet zo heel ver bij van vandaan. Tilburg is maar 50 of 60 kilometer van Ka pellen. Toch is het er nooit van geko men, want we hebben allebei een re delijk drukke agenda.'' Zo begint Van der Poel na de Amstel Gold Race al weer aan zijn mountainbikesei zoen en moet Oomen proberen Du- moulin aan diens tweede Giro-zege te helpen. Maar ze koesteren hun vriend schap. Daarvoor hoeven de twee el kaar niet per se te zien. Oomen: ,,Het is wel een beetje gek. We weten van elkaar dat we goed overweg kunnen. Op de momenten dat we elkaar zien, voel ik veel warmte en vriendschap.'' Uiteraard volgen ze elkaars ver richtingen met speciale aandacht. ,,Sam had de witte jongerentrui in Tirreno-Adriatico en was negende daar. Net als vorig jaar in de Giro'', weet Van der Poel. Zoals Oomen op zijn beurt Van der Poel nauwgezet volgt in zijn eerste klassiekers. Oomen: ,,Het is te bizar voor woorden zoals Mathieu de Brabantse Pijl wint, maar eigenlijk sta ik er niet zo heel erg van te kijken. Ik weet dat hij een speciale kerel is. Zijn sprint na zo'n lastige koers, dat is echt in drukwekkend. Ik geniet daarvan. Of hij de Amstel kan winnen? Dat kan zeker.'' Reünie Mocht het zover komen, dan stuurt hij wellicht een felicitatie vanaf Te- nerife. Maar misschien ook wel niet. Want Oomen en Van der Poel heb ben niet veel woorden nodig. Ze we ten dat ze elkaar altijd weer zullen zien. Gewoon bij de start. Zoals al tijd. Als ze dezelfde wedstrijd rijden. Grote kans dat zo'n reünie dit jaar plaatsvindt op het wereldkampioen schap eind september in Yorkshire. ,,Misschien zitten we dit jaar wel samen in de WK-selectie'', oppert Van der Poel. „Misschien weer sa men op de kamer. En dan 's avond Spartacus opzetten. Dat zou mooi zijn.'' De KNVB bereikte donderdag al overeenstemming met de clubs over het initiatief. De bond besloot tot de ingreep, nadat Ajax zich had geplaatst voor de halve finales van de Champions League. Het schema voorzag hier niet in. Ajax zou daar door op 28 april tegen De Graaf schap in de eredivisie spelen en op 30 april tegen Tottenham Hotspur in de Champions League. Een club heeft recht op tenminste twee vol ledige rustdagen tussen de wed strijden. Door de ingreep wordt speel ronde 33 nu de laatste speelronde van dit seizoen. Alle duels begin nen die woensdag om 19.30 uur. ,,Wachten tot het weekeinde was geen optie, omdat dan de play-offs in het geding zouden komen", zo laat de KNVB weten. Ronde 34 is op zondag 12 mei. ,,We begrijpen heel goed dat deze Helaas konden we niet kiezen uit een optie die nergens pijn deed verplaatsing voor supporters tot problemen kan leiden", zegt Eric Gudde, algemeen directeur betaald voetbal van de KNVB. ,,Dat hebben we zoveel mogelijk trachten te voorkomen. Een oplossing was no dig maar helaas konden we niet kie zen uit een optie die nergens pijn zou gaan doen. Dat neemt echter zeker niet weg dat wij dit bij zonder vervelend vinden." ,,De KNVB wil verder alle clubs, gemeenten en politiekorpsen be danken voor hun snelle handelen", aldus Gudde. ,,Zonder hun slag vaardigheid zou het niet mogelijk zijn om zo snel tot een oplossing te komen. Nu dat alle betrokkenen en de fans hierdoor duidelijkheid heb ben en de sportieve uitgangspun ten gewaarborgd zijn, hopen we op een spannend slot aan een mooi seizoen." De KNVB zet de komende week de mogelijke scenario's voor de play-offs op een rij. Rafael Nadal heeft voor de veertiende keer de halve finales bereikt op het masterstoernooi van Monte Carlo. Na een moei zaam begin tegen de Argentijn Guido Pella won de Spaanse nummer 2 van de wereld met 7-6 (1) 6-3. Nadal was dicht bij zijn eerste setverlies in Monte Carlo sinds de eerste ronde in 2017. Hij kwam met 4-1 achter, herstelde dit, maar Pella mocht op 6-5 wel voor de set serveren. De Argentijn verloor de game en Nadal sloeg genadeloos toe in de tiebreak. De 32-jarige Na- dal doet voor de zestiende keer mee in Monte Carlo en kan het toernooi voor de twaalfde keer op zijn naam schrijven. Novak Djokovic, de Servische nummer 1 van de wereld, kan hij niet meer tegenkomen dit jaar. Djokovic verloor in de kwartfinales van de Rus Daniil Medvedev. De laatste keer dat Nadal verloor bij Monte Carlo? In 2015 van Djokovic. Sercu (74) overleden Vermeulen naar Egypte Achilles '29 uit de eredivisie 0'dsm zaterdag 20 april 2019 GO De laatste keer dat Mathieu van der Poel (links) en Sam Oomen samen koers ten, was bij het crite rium Acht van Chaam vorige zomer. FOTO ANDY SMULDERS - Sam Oomen (23) ZEIST De voorlaatste speel ronde van de eredivisie is defini tief verplaatst van zondag 28 april naar woensdag 15 mei. Alle thuisspelende clubs hebben toestemming gekregen van de lokale autoriteiten. -Eric Gudde, KNVB-directeur TENNIS Eric Gudde foto anp WIELRENNEN De Belgische voor malig wielrenner en olympisch kampioen op de baan Patrick Sercu is op 74-jarige leeftijd overleden. Hij wordt gezien als een van de grootste baanrenners van de twintigste eeuw. Sercu won meer dan duizend wedstrijden op de piste. Op de weg was Sercu ook goed voor veel over winningen, onder meer in de Giro en de Tour. VOLLEYBAL Gido Vermeulen (54) gaat aan de slag als bondscoach van de volleyballers van Egypte. Eind vorig jaar stopte hij als bondscoach van de Nederlandse volleybalmannen, die hij vier jaar onder zijn hoede had. VOETBAL Het vrouwenteam van Achilles '29 stopt na het lopende seizoen met het spelen van eredivi sievoetbal. De club uit Groesbeek kampt al enige tijd met fi nanciële problemen. ,,Enorm sneu voor een club die zijn nek heeft uitgestoken voor de voetbalpira mide en in het vrou wenvoetbal", aldus Jürgen Schefczyk, de trainer van Achilles '29. ETJEOC0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31