0 los van welke planning ook 27 dat in 2019 al zijn thuisduels won en daarin slechts drie tegentreffers kreeg Wlw. '''i1 thuiswedstrijden - kan Ajax zich dan ook opmaken voor een heet avondje in het noorden. ,,Veel men sen zien ons als een lastige horde voor Ajax", knikt Buijs. „Gezien onze statistieken na de winterstop begrijp ik dat ook wel. We winnen veel, maar krijgen ook weinig doelpunten tegen (met acht tegentreffers heeft Groningen de minst gepasseerde defensie van dit kalenderjaar en thuis kreeg het maar drie tegentreffers te verwer ken, red.). Dat geeft aan dat onze or- ganisatie goed staat - en het zegt ook iets over de bereidheid in ons team", aldus Buijs. ,,Natuurlijk, ook bij ons staat er druk op", vervolgt Buijs. ,,Wij wil len punten pakken, goed presteren in een vol stadion. Aan de andere kant stappen we met een bepaalde vrijheid het veld op, juist omdat het Ajax is. Ik merk dat iedereen ernaar uitkijkt. De jongens vinden het ge weldig dat ze deze wedstrijd mogen spelen. Weet je wat ik het knapste van Ajax vond tegen Real Madrid Onverslaanbaar en Juventus? Dat ze vooraf echt zélf geloofden dat ze konden winnen. Hopelijk geldt dat ook voor mijn spelers." Ajax-verleden FC Groingen telt met Deyovaisio Zeefuik, Sergio Padt, Kaj Sierhuis en Hennie Spijkerman meerdere personen met een Ajax-verleden. Wat betreft Kaj Sierhuis, die 20-ja- rige spits die in de winterstop werd gehuurd van Ajax, hoeft Buijs zich in elk geval geen zorgen te maken over waar zijn focus ligt. ,,Ik heb tien jaar bij Ajax gespeeld en in mijn jeugd meer uren op De Toe komst gespendeerd dan thuis bij mijn ouders", zegt Sierhuis. Hij leverde dit seizoen nog een kleine bijdrage in de succesvolle Champions Leaguecampagne van Ajax. Sierhuis deed een paar minu ten mee in de eerste voorronde te gen Sturm Graz (2-0). ,,Als Ajax bij ons punten laat liggen en ik draag daar een steentje aan bij, dan is dat nu eenmaal zo", klinkt het nuchter. ,,De titel verspeel je niet in één wedstrijd, maar in een heel seizoen. Ik ben nu speler van FC Groningen en heb alle wedstrijden honderd procent inzet getoond. Dat zal te gen Ajax niet anders zijn." schien nog zes man. De rest is op pad met zijn land." Nu zit de bijna complete eredivi sie straks tweeënhalve week op zijn handen. Nu kun je met gemak twee of zelfs drie keer onderling oefenen. Maar voor het ritme van de vaste wisselspelers maakt dat geen snars meer uit. We moeten vier keer winnen, los van wanneer je die wedstrijden speelt Wat je bijna zou vergeten door alle plotselinge ophef: er wordt ook nog 'gewoon' volgens schema ge speeld dit weekeinde. PSV treft morgen thuis ADO Den Haag, dat vorige week bij AZ won, en de week daarvoor FC Utrecht thuis versloeg met liefst 5-0. ADO gehavend Winst houdt de nummer 2 van de eredivisie in elk geval op koers in de titelrace, onafhankelijk van wat Ajax vanavond al doet in Gronin gen. ,,Hoe j e het ook wendt of keert, we moeten vier keer winnen, los van wanneer je die wedstrijden speelt" beseft Van Bommel. En zo denken zijn spelers ook. Voor de winterstop was ADO-uit één grote demonstratie. Het werd 0-7, terwijl 0-12 ook makkelijk had gekund. Vloeiend, dwingend, ef fectief was half september het spel van PSV. Alles wat het nu niet meer is. ADO komt fors gehandicapt naar Eindhoven. Op linksback Aaron Meijers na ontbreken alle vaste ver dedigers. Bij PSV is het de vraag welk middenveld Van Bommel for meert. Misschien kan-ie het elftal maar het beste zo inrichten als vo rige week na rust tegen De Graaf schap. Toen speelden met Steven Bergwijn, Donyell Malen en Hirving Lozano drie beweeglijke aanvallers voorin en had Luuk de Jong een wat meer vrije rol daar achter. ■rnergie tfert.nJ zaterdag 20 april 2019 GO uitglijgevaar in Groningen FC Groningen won sinds de winterstop al zijn zeven thuisdu els, waaronder die tegen Hera cles, Feyenoord en Vitesse. - Mark van Bommel (41) Énerg direct In Den Haag won PSV eerder met speels gemak van ADO (0-7) onder meer door goals van Lozano (l) en Gutiérrez. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27