8 ZEELAND Extra bakken voor afval bij afrit A58 helpen niet EXPOSITIE NAN GROOT ANTINK IN GROEDE/ zaterdag 20 april 2019 Ik ben altijd het wezen van dedingen blijven zoeken -Nan Groot Antink Ir- ten. ,,Dit is een plek waar heden daagse kunst, vakantie en biolo gisch tuinieren samenkomen." De afgelopen twee jaren is er hard gewerkt om VierVaart van de grond te krijgen. In de schuur is een woongedeelte ingericht waar gastkunstenaars langere tijd kun nen verblijven. Nan Groot An tink (1954) uit Eindhoven is de eerste 'artist-in-re- sidence' op Vier Vaart. Sinds februari werkt ze aan een locatiegebonden installatie. Het resultaat wordt za terdag voor het eerst getoond. f" M I Laboratorium Vorig jaar voorjaar en zomer is ze al langs geweest om bloemen en nlanten te verzamelen. In blijf heeft ze een klein laborato rium, waar ze de gedroogde plan ten kookt om er kleur aan te ont trekken. Vervolgens dompelt ze met aluin voorbewerkte linnen doeken in één van de verfbaden: wilg, duizendblad, vlierbloesem, stokrozen, bijvoet, boerenworm- kruid, koningskaars, zuring, gul denroede, vlierblad, sleedoorn- bast, sleedoornbessen. Ze heeft ook zeewieren op het strand van Groede verzameld. Daarvan heeft ze afdrukken gemaakt. De installa tie Zee Land bestaat uit mono chrome doeken, schilderijen, r Steeping pots. i Als het aan D66 ligt, moet de sultan van Brunei zijn onderscheiding inleveren. foto robin utrecht/anp Beeldend kunstenaar Nan Groot Antink opent zaterdag met een solotentoonstelling de nieuwe kunstinstelling annex minicam- ping en biologische tuin Vier Vaart tussen Groede en Nieuw- vliet. Ze heeft de expositieruimte ingericht met geverfde linnen doeken. De kleuren heeft ze ont trokken aan planten die op Vier- Vaart en in de omgeving groeien. Jan van Damme Groede Een 'natuurlijke' expositie op een 'natuurlijke' plek. Achter de naam Vier Vaart gaan vier mensen schuil. Voormalig gale riehouder Iris Cornelis en beel dend kunstenaar Maartje Korstan- je beheren VierVaart. Verder wo nen op het erf fruitteler Piet Kor- stanje en imker Heleen van Elsac- ker. Hun dochter Maartje heeft in de voormalige landbouwschuur een atelier. Iris is tentoonstellings maker. Zij geeft de pas opgeleverde expositieruimte een goede be stemming. Daarnaast beheert ze de minicamping en appartemen- De met natuurlijke extracten geverfde doeken. fotos iris cornelis BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Mariniers Doorn (krant 6 april) wil af van de mariniers, zodat de grond vrij komt voor huizenbouw. Vlissin- gen wil de mariniers, maar is dat wel zo'n goed idee? De grond voor de marinierskazerne in Vlissingen wordt goud geld waard als de brexit doorgaat. Een immens groot parkeerterrein parkeren en voor in- en uitklaren. Flevoland wil de mariniers ook graag hebben. Die provincie heeft met de Oostvaardersplas- sen een mooi terrein voor de ma rinierskazerne. Zijn we ook gelijk af met de problemen van de grote grazers. Zowel huur- als koopwoningen kunnen de mariniers beneden de rang van sergeant in de regio Vlissingen niet betalen en dat zal in de Flevopolder vanaf korporaal al wel mogelijk zijn. Waarom de drie onderbezette legereenhe den, mariniers, luchtmobiele bri gade en commando's niet samen voegen? Qua opleidingen en in zet ligt het allemaal dicht bij el kaar. Je zou binnen die eenheid een nautische groep kunnen for meren. J. Evertsen Tuinpad 12, Terneuzen Saskia Noort In haar column (13 april) schrijft Saskia Noort over hedendaagse onderwerpen. ,,Ik wil geen eeu wig leven. Proost lady's''. Wat moet je doen om milieubewust te leven? Het gaat over overbevissing, vleesvervangers etcetera. Haar vriendinnen zijn daarin, in haar column althans, veel extremer dan zij. Als haar vriendin een vega ceviche bestelt, ver volgt zij met de opmerking ,,Liefst zou ik nu van tafel gaan om een sigaretje te roken, maar dat is net zoiets zeggen dat je op Forum voor Democratie hebt ge stemd. Ondenkbaar genant. Een wijntje dan maar". In haar be denkingen over biologisch eten gooit ze er plotseling een poli tieke mening tussendoor, die we derom bewijst dat links denken verweven is met de journalistiek. Onopvallend, nee zeer openlijk krijgt een groot deel van de Ne derlandse bevolking een sneer. Wat zouden de reacties zijn wan neer ze GroenLinks had geschre ven in plaats van Forum voor De mocratie? Benny van Goethem Heerstraat 34, Sint Jansteen Brunei D66 vindt dat de sultan van Bru nei (krant van 8 april) zijn onder scheiding moet inleveren. Men maakt zich druk om iets wat voorkomen had kunnen worden. Waarom onderscheidingen uit delen aan mensen die gewoon hun werk doen en waar ze al rij kelijk voor beloond worden? En nu gaan ze dat kleinood terug vragen. Gewoon niet geven dat soort zaken en ook niet willen ontvangen. Waarschijnlijk heeft- ie dat stuk blik allang in de kliko geflikkerd of in het beste geval gerecycled. Zonde van onze be lastingcenten. Guus de Block Koninginnepage 1, Terneuzen aquarellen en steeping pots, waarin kleuren worden getoond die aan het landschap van Zeeuws-Vlaanderen zijn onttrok ken. Zoektocht Nan Groot Antink begon zo'n der tig jaar geleden aan - wat ze zelf noemt - 'de zoektocht naar kleur'. Tijdens reizen in Afrika en Japan leerde ze veel over natuurlijke verfstoffen. Onderzoek naar recep tuur hoe kleur uit planten gehaald kan worden en vooral veel experi menten brachten haar op steeds nieuwe toepassingen. Over haar verblijf op VierVaart zegt ze: „Dit is een plek om je te beraden, om je te confronteren met je kunste naarschap. Je denkt na: waar sta ik, is dit de goede weg? Voor mij geldt: ik ben altijd het wezen van de dingen blijven zoeken." Expositie Zee Land op Vier Vaart, Barendijk 5 in Groede. Di recteur Marjan Ruiter van het Zeeuws Museum opent de expo sitie zaterdag om 14.30 uur. Te zien t/m 14 juli 2019. Tevens is er beeldend werk te zien van Jan Eric Visser en een groepspresen- tatie van onder anderen Nanda Runge, Marit Dik, Jochem Rotte veel en Lotte van Lieshout. GOES Extra vuilnisbakken hel pen hooguit in beperkte mate om de hoeveelheid afval in de ber men bij de nieuwe op- en afritten van de A58 in Goes terug te drin gen. Dat denken veel fracties in de Goese gemeenteraad en ook wethouder Loes Meeuwisse. Dat er zoveel afval in de bermen ligt, wordt doorgaans toegeschre ven aan de onlangs geopende McDonald's, op steenworp af stand van de nieuwe afslag. Toch tonen foto's aan dat lang niet alle rotzooi die er ligt afkomstig is van de fastfoodketen. Wethouder Meeuwisse zegt zelfs tevreden te zijn over de manier waarop McDonald's met afval omgaat. ,,Het probleem zit hem niet in het schoonhouden van het terrein zelf. Daarover hebben we afspra ken gemaakt.'' De partij Nieuw Goes diende een motie in voor het plaatsen van 'G- snake afvalbakken' bij McDo nald's en de andere fastfoodres- taurants die nog gaan komen. Daarin kunnen mensen hun af val vanuit de auto deponeren. Maar veel fracties vinden dat het gedrag van mensen moet worden beïnvloed. ,,Dat verander je niet met extra vuilnisbakken'', vindt Stan Meulblok (PvG). ,,Als men sen hun afval niet in de eerste bak gooien die ze tegenkomen, gooien ze het ook niet in de tweede of de derde.'' Onttrokken aan het landschap V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 151