Fietsen op Kanaalweg is straks verboden Echte paasboom in Oudelande m Rr-«0 Uitnodiging 7 DE HENRY GOES Negentien mensen met een verstandelijke beperking kunnen na de zomer terecht in een nieuw wooncomplex in Goes. 15 mei 2019 VLAKE Fietsers mogen vanaf dit najaar niet meer over de Kanaalweg tussen de Vlakebrug en de Postbrug rijden. Na de aanleg van een ont brekend stukje fietspad tussen Vlake en de Vlakebrug, vindt wa terschap Scheldestromen dat er voor alle fietsers een goed alterna tief voorhanden is. Dat alternatief is het fietspad langs het Kanaal door Zuid-Beve land, aan de andere kant van de dijk. Vanuit Vlake is dat nu alleen nog bereikbaar door een stukje over de Kanaalweg te fietsen. Doordat het waterschap dit najaar over de lengte van 540 meter een vrijlig- gend fietspad aanlegt, is dat pro bleem opgelost. Het nieuwe vrijliggende fietspad komt aan de oostkant van de weg te liggen. Aan weerszijden van het kruispunt Kanaalweg/Reeweg legt het waterschap twee drempels van acht centimeter hoog aan. Op het stukje weg tussen de drempels, gaat de maximumsnelheid omlaag naar 60 kilometer per uur. Op de rest van de Kanaalweg mag het verkeer 80 blijven rijden. Door het aanbrengen van een midden- streep, zie je meteen dat het een 80- weg is waar geen fietsers mogen rij den. Om ervoor te zorgen dat Pe- kaar Bestratingsmaterialen bereik baar blijft voor fietsers, legt het wa terschap een nieuwe dijktrap voor de oprit van het bedrijf aan. De aanpassingen aan de Kanaal- weg zijn begroot op 392.000 euro. Het waterschap neemt 240.000 euro voor zijn rekening. De reste rende 152.000 euro komt van de ge meente Reimerswaal. Die heeft een paar jaar geleden al geld apart gezet uit het potje met TenneT-leges. i"1 mM/ rpcz Op de voormalige locatie van de Keuringsdienst van Waren aan de Evertsenstraat in Goes-West wordt appartementencomplex De Henry momenteel gebouwd door woningcorporatie RWS. Er komen twintig appartementen in. ,,Maar één van deze woningen gaan we gebruiken als een tref punt voor de bewoners'', zegt re giomanager Judith de Bruijn van zorgaanbieder Zuidwester. Toen de organisatie hoorde van de bouw van het complex zocht ze contact met de corporatie met als doel een nog relatief nieuwe vorm van zorg te gaan aanbieden aan mensen met een verstande lijke beperking. Volgens De Bruijn kunnen in het wooncomplex straks mensen terecht die te goed zijn voor een Eén van de woningen gaan we gebruiken als trefpunt voor bewoners traditionele instelling (zoals die aan de Rommerswalestraat), maar niet zelfstandig genoeg om op zichzelf te kunnen wonen met slechts een paar momenten van zorg in de week. ,,De mensen die straks in het gebouw wonen, heb ben een relatief zware zorgindica- tie, maar kunnen best voor een deel zelf hun huishouden doen'', legt De Bruijn uit. De bewoners huren hun appartement zelf. In De Henry is straks het meest van de tijd zorg aanwezig. Op de mo menten dat er even niemand is, kan heel snel iemand vanuit de Rommerswalestraat (ook van Zuidwester) in het nieuwe woon gebouw zijn. Wachtlijst De toekomstige bewoners zullen deels mensen zijn die nu nog op de wachtlijst staan voor deze vorm van wonen. ,,Die wachtlijs ten zijn lang in Zeeland'', weet De Bruijn. Maar er zullen volgens haar ook mensen doorstromen vanuit de traditionele instellin gen. ,,Hen willen we ook de kans niet ontnemen om een stap te zetten in hun ontwikkeling.'' Naast De Henry wordt nog een tweede appartementencomplex gebouwd: De Hoorn. Dat staat los van het plan van De Zuidwester. In De Hoorn komen reguliere koopappartementen. OUDELANDE De dorpsgenoten Agnes, Janny, Yolanda en Henny hebben zich verzameld rond de versierde paasboom in Oudelande. De prachtige boom op de kruising Burgemeester Van Lierestraat en Lindestraat heeft in de loop der tijd al vele gedaantes gehad. Met Halloween heeft hij al dienst gedaan als griezelboom en rond de kerst stond hij er ook al eens sfeer vol verlicht bij. Dit keer vonden de leerlingen van basisschool De Schakel het tijd er eens een paas- boom van te maken. De scholieren hebben de boom opgetuigd met al lerlei zelfgemaakte versieringen. Programma CONGRES Reserveer nu je ticket zaterdag 20 april 2019 RONDOMJEUGDCONGRES.NL powered by: educonsult: Agathos Alirtsl® fii duus DOK018 - indigo i Zelfstandig wonen met toch veel zorg Rob Paardekam Goes -Judith de Bruijn, Zuidwester Agnes, Janny, Yolanda en Henny (van links naar rechts) bewonderen de paasboom in Oudelande. foto marcelle davidse De bouw van de appartementencomplexen De Hoorn (links) en De Henry (rechts) is al een eind ge vorderd.. foto marcelle davidse voor Zeeuuise onderwijs- en jeugdhulp professionals VERBEIDNG JEUGDHUI* EN ONDERWIJS IN ZEELAND 14:00 uur inloop 14:15 uur opening door Pim van Kampen 14:30 -15:30 uur keynote van Steven Pont 15:40 - 16:25 uur workshopronde 1 16:30- 16:50 uur pauze 16:50 -17:35 uur workshopronde 2 17:40 -18:00 plenaire afsluiting door Pim van Kampen 18:00 uur borrelen met kennismarkt Hotel van der Valk, Middelburg op www.rondomjeugdcongres.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 148