'Extra afvalbakken helpen niet bij afslag A58 in Goes' 6 Plan voor ontsluiting van Yerseke Yerseke snakt naar een goede toegangsweg. Het opwaarderen van de 'smalle' Zanddijk zet geen zoden aan de dijk, aldus het bedrijfsleven. Reimerswaal vult potje voor leningen van starters IN DE REGIO Anita en Ed Rommelroute Orgelconcert Dansavond MIJN DORP, MIJN STAD Een compleet nieuwe toegangsweg is de enige oplossing om Yerseke en het groeiende bedrijfsleven bereik baar te houden. Gesteund door tal van grote bedrijven en de dorpsra den van Yerseke en Kruiningen houdt de Ondernemersvereniging Reimerswaal (OVR) een warm plei dooi bij het nieuwe provincie- en waterschapsbestuur voor de aanleg van het zogeheten poldertracé in plaats van het opwaarderen van de 'krakkemikkige' Zanddijk. Het is een bekend verhaal. De dijk die Yerseke met de A58 verbindt, piept en kraakt onder de toene mende stroom (vracht)verkeer. Per etmaal denderen bijna 10.000 voer tuigen over de smalle dijk, die op tal van plaatsen verzakt. Naast de voor het dorp belangrijke mosselsector, rukken ook bedrijven die andere vissoorten bewerken en verhande len steeds meer op. Hierdoor neemt de verkeersdruk alleen maar toe. De provincie Zeeland laat onderzoeken wat de beste optie is om de Zanddijk uit haar lijden te verlossen. Het ver breden van de dijk en het polder tracé zijn de meest kansrijke opties. In een brief aan de (in)formateurs neemt de OVR een voorschot op de uitkomst van deze studie. ,,Een pol dertracé betekent in eerste instantie wellicht meer kosten, maar heeft een aantal voordelen", stelt oud burgemeester Ton Verbree namens de OVR. Eén van die pluspunten is Dat er zoveel afval in de bermen ligt, wordt doorgaans toegeschreven aan de onlangs geopende McDonald's, op steenworp afstand van de nieuwe afslag. Toch tonen foto's aan dat lang niet alle rotzooi die er ligt afkomstig is van de fastfoodketen. Wethouder Meeuwisse zegt zelfs tevreden te zijn over de manier waarop McDo nald's met afval omgaat. ,,Het pro bleem zit hem niet in het schoon houden van het terrein zelf. Daar over hebben we afspraken gemaakt, bijvoorbeeld dat er voldoende afval bakken moeten staan en dat de om geving wordt schoongehouden. We dat bedrijventerreinen Nishoek en Olzendepolder beter bereikbaar worden. Verbree ziet daar een voor deel voor Reimerswaal. ,,De ge meente zal ook om een bijdrage ge vraagd worden. Die kan deels afge schreven worden op de uitbreiding van de bedrijventerreinen." Vlaketunnel Voor het poldertracé moeten op- en afritten worden gemaakt bij de Aldi in Kruiningen. De OVR denkt dat dit ook voor Rijkswaterstaat accep tabel is, omdat er netto evenveel af slagen overblijven. Verbree: ,,De halve aansluiting bij Luchtenburg kan worden gesaneerd." Ook de af slag Yerseke kan gehalveerd worden. Alleen de afrit uit de richting Bergen op Zoom en de oprit naar Bergen op Zoom blijven dan over. ,,Daarmee kan de Vlaketunnel omzeild wor den. Dat is van belang voor vervoer van gevaarlijke stoffen en wanneer de tunnel niet beschikbaar is." In de brief onderbouwt de OVR ook waarom verbreding van de Zanddijk géén goed idee is. Behalve dat er huizen voor moeten worden afgebroken, vinden de ondernemers ook dat Yerseke in geval van rampen te kwetsbaar is met maar één toe gangsweg. Uit landschappelijk oog punt is dit ook het beste, vindt Ver- bree. ,,Als het poldertracé wordt aangelegd, kan de Zanddijk weer in oude staat worden hersteld, met bomen in de berm." zijn tevreden over de manier waarop het restaurant dat aanpakt.'' De partij Nieuw Goes diende donderdag tijdens de raadsvergade ring een motie in met als doel het plaatsen van 'G-snake afvalballen' op locaties bij de McDonald's en de andere fastfoodrestaurants die nog gaan komen. Daarin kunnen men sen hun afval vanuit de auto depo neren. Deze bakken zouden elders in het land goed werken. De partij kreeg de handen niet op elkaar voor het voorstel. Veel andere partijen willen eerst afwachten hoe het overleg uitpakt dat de gemeente nog voert met de restaurants en Rijkswaterstaat in een poging de hoeveelheid afval in de bermen te verminderen. Maar bovenal vinden veel fracties dat het gedrag van men sen moet worden beïnvloed. ,,Dat verander je niet met extra vuilnis bakken", vindt Stan Meulblok (PvG). ,,Als mensen hun afval niet in de eerste bak gooien die ze te genkomen, gooien ze het ook niet in de tweede of de derde.'' zaterdag 20 april 2019 'Poldertracé is de enige optie' BE GOES In Goes treden zon dag diverse arties ten op, zoals het Zeeuwse duo Anita en Ed. Ook Björna Schwertz, Fred van Gerven, André Pronk en Dario tre den op. Belangstel lenden zijn morgen om 14.00 uur wel kom in wijkcentrum de Spinne in Goes. Kaarten kosten in de voorverkoop 10 euro per stuk en zijn verkrijgbaar via artiesten-parade.nl, bij Primera Goes of bij wijkcentrum de Spinne. Op de dag zelf zijn kaarten verkrijgbaar voor 15 euro per stuk. Kin deren tot 12 jaar mogen onder bege leiding gratis naar binnen. ELLEWOUTSDIJK Vandaag is er een rommelroute in Elle- woutsdijk. Van 10.00 tot 16.00 uur worden allerlei spul len verkocht. Toe gang is gratis. GOES Stichting Muziek in de Grote Kerk houdt maandag een orgelconcert op het Marcussen-orgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Arno van Wijk speelt muziek van onder andere Alexandre Guilman en Flor Peeters. Aanvang 20.00 uur. Toegang 10 euro, 5 voor donateurs. GOES Dansclub De Vriendschap uit Goes houdt van avond een dans avond voor paren en alleenstaanden in Wijkcentrum De Spinne. Er worden ook twee rondes bingo gespeeld. Aanvang: 20.00 uur. De entree be draagt 5 euro. Joeri Wisse Yerseke Dagelijks rijden bijna 10.000 voertuigen over de smalle Zanddijk bij Yerseke. Extra vuilnisbakken helpen hooguit in beperkte mate om de hoeveelheid afval in de bermen bij de nieuwe op- en afritten van de A58 in Goes terug te dringen. Dat denken veel fracties in de Goese gemeenteraad en ook wethouder Loes Meeuwisse. Rob Paardekam Goes ZATERDAG COLIJNSPLAAT Diverse loca ties, 10.00-15.00 uur: Schuur- verkoop GOES Grote Markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Am bachtscentrum Hollandse Hoeve, 10.00-16.30 uur: Paas- markt; Zeelandhallen, vanaf 10.00 uur: Internationale Dog show (ook zondag); Het Paard van Troje, 13.30-15.30 uur: Meet en greet Ellen de Vriend; Westerkerk, 19.30 uur: Traditi onele Paaszang KAPELLE Fruitteeltmuseum, 11.00 uur: Start Bloesemwan deltocht KLOETINGE Zomerweg 1, 12.45 uur: Bloesemwandel tocht KRABBENDIJKE Ter Weel, 19.00 uur: Bingo RILLAND Grensweg, 12.30 uur: Festival Dijkrock WAARDE Adullamkerk, 19.45 uur: Koorzangavond WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt ZONDAG GOES Grote Markt, 08.30 09.15 uur: Paasjubel; Randhof, 08.30-10.00 uur: Paasontbijt en zang Leger des Heils MAANDAG GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie Ginny Rentmeester; Ambachtscen trum Hollandse Hoeve, 10.00 16.30 uur: Paasmarkt; Wester- kerk, 10.30-11.30 uur: Paas feest; Albert Joachimkade, 14.00 uur: Storytrail Stads wandeling (reserveren nood zakelijk); Sint Maarten in de Groe, 14.30-16.00 uur: Spel- middag; HEINKENSZAND De Stenge, vanaf 13.30 uur: Autopuzzelrit Mac de Zeeuwen RILLAND Dorpshuis, 11.30 uur: Paasbrunch YERSEKE Moerzicht, 13.30 15.00 uur: Open middag Grand Café; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegingsuur voor senio ren. KRUININGEN Starters op de woningmarkt kunnen binnenkort weer aanklop pen voor een lening bij de gemeente Reimerswaal. Het potje was leeg, waar door aanvragers op een wachtlijst werden gezet. Op initiatief van Leefbaar Reimerswaal wordt het budget nu eenmalig met maximaal 75.000 euro aan gevuld. Een voorstel van raadslid Marien Weststrate werd deze week unaniem aangenomen. Volgens Weststrate is de lening van de gemeente van groot belang om jonge ren aan de gemeente te kunnen binden. Goedkope huurwoningen komen nau welijks vrij en doordat veel jonge mensen tegenwoor dig een studieschuld heb ben, kunnen ze maar een beperkte hypotheek krij gen. BLOEMBOLLENROUTE BIGGEKERKE De tulpen bij 't Hofje staan wijd open in de stralende zon. Op de Zeeuwse Bloembollenroute liggen dit jaar zes tuinen: een Bevelands hof sloot zich aan bij het Wal- cherse initiatief. Ze zijn vandaag te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. Bezoekers mogen rondkijken in de romantische rozentuin aan de Duinweg 32 in Oostkapelle, de ecologische cottagetuin aan de Noordweg in Oostkapelle, de Creatuin aan de Beukenlaan 37 in Oostkapelle, Tuin 't Hofje aan de Noordweg 4 in Biggekerke, de Pionier-Ster aan de Pio- niersweg 2A in Grijpskerke en De Doolman aan de Oudeka- merseweg 22 in Heinkenszand. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 147