II Zeeuwland wil deal snel rondmaken 7 EINDE COMPUTERCLUB Ze hielpen elkaar mailtjes te versturen en foto's te bewaren. En haalden deskundigen' in huis om hun angsten voor de steeds maar ontwikkelende technologie te overwinnen. Hoofdsommelier weg bij Inter Scaldes Na bijna twintig jaar valt het doek voor computerclub Brou wershaven Digitaal. Van de 36 leden die de club op het hoogtepunt telde, zijn er zeven over. Niet omdat iedereen nu wel de weg weet op computergebied. Maar veel meer omdat er inmid dels zo veel verschillende toepas singen zijn dat interesses te veel uiteen lopen. Tel daarbij op dat de jongere generaties vaak hun ant woorden wel via sociale media vinden. Voor zover ze al niet van zichzelf computerwijs zijn. Vooruit kijken Hoe anders was dat nog in 2000, toen Brouwershaven Digitaal werd opgericht. Aanleiding waren de oude voertuigen die steevast met de Brouwse Dag van stal worden gehaald. ,,Laten we ook eens voor uit kijken, was het idee", vertellen lid Hans Hanse (80) en penning meester Reindert van der Pol (78). De computerbijeenkomsten die tijdens de Brouwse Dag in het Tonnenmagazijn werden georga- niseerd, trokken zo 180 mensen. Brouwershaven Digitaal, dat in Poortershof neerstreek, bracht we kelijks tientallen mensen bij el kaar. Lef Het doel was elkaar te helpen om probleempjes met de computer op te lossen. ,,Zodat je er lekker mee kon werken." Ermee durven wer ken ook vooral, geeft Van der Pol aan. ,,Want je tikte een mail en dan was-ie weg. Maar waar was die mail dan naar toe? Dat durven was echt wel een Ik heb weleens gezegd: ga gerust je gang, want ontploffen kan-ie niet ding. Nog steeds. Zo'n computer is een rekenmachine, archiefkast, be- taalmogelijkheid. Noem het alle maal maar op. Het heeft zo veel mogelijkheden, maar hoe vind je die en hoe ga je daar mee om?" Hanse: ,,Ik heb weleens gezegd hoor: ga gerust je gang, want ont ploffen kan-ie niet. Ouderen zijn nieuwsgierig, maar ze wisten toen nog van niets." Daar weet hij zelf alles van. Een jaar of 55 was de landbouwer uit Kerkwerve toen landbouworgani satie Cebeco met een computer voor zijn deur stond. ,,Aan mijn lijf geen polonaise, zei ik toen." Uit eindelijk was het zijn boekhouder die hem liet zien hoeveel makke lijker het was om zijn staatjes op de computer in te vullen in plaats van op de ouderwetse typema chine. Soosgebeuren En inmiddels is de computer niet meer weg te denken uit zijn huis. ,,Je wordt gedwongen mee te gaan, maar ik vind het ook leuk om er mee bezig te zijn. Ik wil bijblijven. En je moet ook het soosgebeuren niet vergeten hè. Dat was ook al tijd leuk bij deze club." Tot half mei komen de leden van Brouwershaven Digitaal nog bij el kaar. Daarna gaat de stekker eruit. De corporatie had een principe overeenkomst gesloten met psy- chologenpraktijk Basic Trust-Pro- gressio. Dat bedrijf vist nu achter het net en moet op zoek naar een al ternatieve locatie voor de gewenste De weg is vrijgemaakt voor vestiging van een Cultuurhuis aan het Janneweken uitbreiding van de praktijk met wo ning. Of die ruimte op Schouwen- Duiveland kan worden gevonden is nog maar de vraag. Directeur Renée Uittenbogaard heeft de raad van meet af aan voorgehouden te zullen vertrekken bij gebrek aan een aan vaardbaar alternatief, dat er volgens haar niet is. Zeeuwland en de gemeente moe ten het nu eerst eens zien te wor den over de koopprijs voor het pand. Die zal volgens Van der Wel 'niet gek veel afwijken' van de taxa tiewaarde van een half miljoen euro, die hij eerder bekend maakte. ,,Ik ga er gewoon vanuit dat we daar onderling uitkomen." Van der Wel tekent daarbij aan dat de stichting rekening moet houden met een se rieuze onderhoudspost. ,,Over twee jaar hadden wij een uitge breide schilderbeurt gepland en dan praat j e bij dit soort afmetingen toch al snel over 100.000 euro. Op jaarbasis ben je ongeveer de helft van dat bedrag kwijt aan onder houd." KRUININGEN Koen van der Plas (27) vertrekt als hoofdsommelier bij driesterrenrestaurant Inter Scaldes in Kruiningen. Van der Plas gaat vanaf 1 juli bij Kasteel Heemstede in Houten wer ken. Hij was zeven jaar in dienst van het restaurant van Jannis en Claudia Brevet en werd in december uitge roepen tot sommelier van het jaar door GaultMillau. ,,We gaan goed uit elkaar. Ik heb met heel veel ple zier bij Inter Scaldes gewerkt." Geert Rutten, oud-sommelier van restaurant Meliefste in Wolphaarts- dijk, volgt Van der Plas op. Een raadsmeerderheid besloot donderdag alsnog gebruik te maken van het eerste recht op aankoop van het gebouw. Daarmee werd de weg vrijgemaakt voor vestiging van een Cultuurhuis aan het Jannewekken. Zeeuwland ziet geen reden dwars te liggen in die procedure, zegt di recteur Marco van der Wel. zaterdag 20 april 2019 Twintig jaar technologie overwinnen Esme Soesman Brouwershaven Computerclub Brouwershaven Digitaal wordt na bijna twintig jaar opgeheven. Vlnr Mijnie Dalebout, Hans Hanse, Nico van der Wekken, Adriaan Hoekman, Adrie Brouwer, Frits Krikke, Reindert van der Pol en Lydia van Beveren. foto ernesta verburg - Hans Hanse, lid Brouwershaven Digitaal Zeeuwland verwacht het uiter lijk binnen twee maanden met de gemeente eens te worden over verkoop van het oude schoolgebouw aan het Janne- wekken. Vervolgens is het aan de gemeente hoe snel ze het pand doorverkoopt aan de Stichting Cultuurhuis ZierikC. Marcel Modde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 146