Zürich Davos aan te leggen; hij zorgde ook voor de aanleg van elektriciteit, gasverlichting en een goede waterhuishouding. Holsboer was betrokken bij de bouw van meerdere hotels. Zijn laatste kunststukje: Berghotel Schatzberg, bij de opening in 1900 hét visitekaartje van Davos. Een ver blijf kostte er 21 Zwitserse frank per dag, tegen 1,5 frank in een gewoon sanatorium. Naar huidige maatstaven zijn de kamers eenvoudig. Er is geen televisie, entertain ment system, regendouche of minibar. En als je een kamer aan de voorzijde wilt, is 120 euro per persoon per nacht erg duur. Maar dan mag je wel, net als de patiënten vroe ger, uren op je balkon op originele Davoser ligstoelen liggen. Op de kamers zijn deken tjes te vinden voor wie het voorbeeld van toen wil volgen. Uit Thuis Overdekt Patiënten lagen dagelijks op de veranda: lezen of praten was dan niet toegestaan. De reis Davos ligt op 900 kilo meter vanaf Utrecht. Denk aan een vignet voor de snelweg. Je kunt ook vliegen naar Zürich en aansluitend verder met de trein of huurauto. Per trein naar Davos duurt ongeveer tien uur, tickets zijn er vanaf 140 euro retour. Het verblijf Een verblijf in Berg hotel Schatzalp is te boeken vanaf 53 euro per persoon per nacht, inclusief ontbijt. schatzalp.ch Schatzalpbahn Sinds 1899 is Schatz- alp bereikbaar met een Standseilbahn, een cabinebaan die wordt getrokken door een kabel. De treintjes gaan van 8 uur 's ochtends tot 2 uur 's nachts. Hotelgasten reizen gratis. Cultuur Het Kirchner Museum in Davos toont werken van de beroemde schil der. Het Medizinmuse- um vertelt het verhaal over sanatoria. In het Heimatmuseum zijn oude interieurs en een postkoets te zien. Informatie davos.ch myswitzerland.com Reisreportages worden soms (deels) betaald door derden. Zij hebben geen invloed op tekst en vormgeving. ZATERDAG 20 APRIL 2019 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137