'Indisch eten is een flinke verwennerij' GELD GELUK Jan is de twijfelaar, Cathi hakt bij grote aankopen de knopen door. Beiden letten graag op aanbiedingen en kortingen. Cathi Jan Beste koop Slechtste koop Jan: ,,Al 42 jaar. We kopen haast nooit meer grote dingen. Maar als we iets aan schaffen, ben ik de twijfelaar en hakt Cathi de knoop door. Toen we onze platenwinkel hadden, ging Cathi over de financiën.'' Cathi: ,,Jij bent als een kind zo blij als we korting krijgen. Zoals laatst, toen we de koelvriescombinatie kochten die voor 377 euro in de aanbieding was.'' Jan: ,,Terwijl hij bij andere winkels meer dan 500 euro kostte. Zoiets geeft een geluksgevoel.'' Cathi: ,,Jij bent blij met de korting, ik ben blij dat ik de vriezer nooit meer hoef te ontdooien. Het is er namelijk een met een nofrost-systeem." Cathi: ,,Dat merken we vast in de ener gierekening. Niet dat we daar op letten.'' Jan: ,,Onze energieleverancier heeft ons maandbedrag pas verhoogd, van 160 naar 206 euro.'' Cathi: ,,Ik verwacht dat we aan het eind van het jaar geld terugkrijgen.'' Jan: ,,Dan heeft ons te veel betaalde geld al die tijd in hun zak gezeten.'' Cathi: ,,Ik krijg liever geld terug, dan dat ik moet bijbetalen.'' 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Cathi van der Kruit (70), was samen met Jan eige naar van een jazzplaten- winkel, daarvoor was ze documentalist. Jan van Kranenburg (81), was samen met Cathi eigenaar van een jazz- platenwinkel, daarvoor was hij projectmanager, onder meer bij Sikkens. Cathi en Jan wonen met hun twee katten in een huurappartement in Den Haag. Cathi: ,,De nieuwe koel- vriescombinatie. We heb ben nooit meer een waterballet in huis." Jan: ,,Een smart-tv voor 800 euro. Al vond Cathi het onzin." Cathi: „Alle drank en siga retten. Van dat geld had ik een auto kunnen kopen. Zo zonde, en ongezond." Jan: ,,Een saturatiemeter. Daarmee meet je de hoe veelheid zuurstof in je bloed. Hij kostte 20 euro, maar is totaal niet nauw keurig, weg ermee.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Jan: ,,We doen financieel alles samen.'' Cathi: ,,Met de en-ofrekening.'' Jan: ,,En hij is A++, zuinig dus.'' Jan: ,,Onze huur is 700 euro. We krij gen 230 euro huursubsidie. We wonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 102