OM blundert met foto van kroongetuige II 5 Nabil B. 'zeer geschrokken' rui»! RJAARS schoonmaa Niet alleen de veiligheid van de kroongetuige, die in een bescher mingsprogramma zit, is 'ernstig ge schaad', maar ook, wéér, de veilig heid van zijn familie. B. heeft veer tig belastende verklaringen afge legd over Ridouan Taghi en Saïd Razzouki, de meestgezochte crimi nelen van Nederland. Nabils broer Reduan werd maart vorig jaar vermoord, zes dagen na dat het Openbaar Ministerie de kroongetuige had gepresenteerd. Volgens de familie gebeurde dit prematuur. Ridouan Taghi en zijn rechterhand Said Razzouki waren nog op vrije voeten en zijn nog steeds voortvluchtig. Het rondsturen van een politie foto van de kroongetuige is uiterst pijnlijk voor het Openbaar Ministe rie, omdat Nabil B. in een zeer zwaar beschermingsprogramma is opgenomen. ,,Dit is een fout ge weest en wij vragen u hiermee pru dent om te gaan'', zei officier van justitie Cynthia de Jong tegen de advocaten van de twaalf verdachten in het omvangrijke strafproces. Het OM heeft eerder moeten toe geven fouten te hebben gemaakt bij de inschatting van het gevaar dat de familie van de kroongetuige liep. Dat De Telegraaf inmiddels over de politiefoto van Nabil B. beschikt en deze geblurd heeft gepubliceerd is volgens het OM gevaarlijk. Justi tie denkt dat deze foto is gelekt door een advocaat. ,,Wij zijn geschrok ken van deze fout, maar wij schrik ken nog meer van het feit dat de foto wordt gedeeld. Er is een onver antwoord risico genomen met de veiligheid van de kroongetuige en zijn familie.'' Taghi (41) en Razzouki (46) wor den gezocht omdat zij volgens het Wij zijn geschrokken van deze fout, maar wij schrikken nog meer van het feit dat de foto wordt gedeeld OM opdracht hebben gegeven tot het uitvoeren van een groot aantal liquidaties. De twee criminelen uit Vianen en Utrecht zijn al enige tijd voortvluchtig. Het OM heeft een recordbedrag van 100.000 euro op de twee crimi nelen gezet. Het gaat in elk geval om drie moorden en vijf pogingen tot moord, en de verwachting is dat de twee nog veel meer liquidaties op bestelling hebben laten plegen. Opsporingsinstanties gaan ervan uit dat zij zeker twintig moorden op hun geweten hebben. Volgens het OM gaat de jacht op de twee on verminderd door. Het OM maakte tijdens het proces bekend dat als Taghi en Razzouki niet spoedig zijn opgepakt, zij mogelijk bij verstek worden vervolgd. De aanhouding van beide verdachten heeft evenwel nog steeds de hoogste prioriteit van politie en justitie, aldus het OM. ,,We hebben voldoende werk: de Sint-Jan in Den Bosch, de Utrechtse Dom, de Eusebius in Arnhem. Maar voor de Notre-Dame gaan we graag aan de slag met onze achttien steen kappers, drie steenzagers, plaatsers, coördinatoren en projectleiders zoals ik. De klus is bijzonder en eervol. Mijn handen jeuken.'' ,,Zo werkt dat niet. Als de klus ons wordt gegund, komen er eerst teke ningen van alle details naar Winters wijk. Vervolgens worden daar 3D-af- beeldingen van gemaakt die worden gebruikt om zaagmachines aan te sturen. Die zagen de ornamenten uit grote brokken steen, waarna de steenhouwers met de hand alle detailleringen aanbrengen.'' ,,Bij bewerken van steen komt veel stof vrij dat gevaarlijk kan zijn voor de longen. Daarom zagen en slijpen we, vanwege arbo-voorschriften, het liefste met zo veel mogelijk water. Maar de finishing touch is en blijft uiterst gespecialiseerd handwerk.'' ,,Dan gaan alle in Nederland ge maakte Notre-Dame-details, zoals ornamenten of simpele muurblok- ken, als een grote doos Lego op trans port naar Parijs. Dan is het een kwes tie van de boel goed in elkaar zetten. Ook daar zijn we trouwens goed in.'' „Helaas. In 2000 is een van mijn be nen verbrijzeld, omdat ik tijdens het werk onder een gigantisch blok steen kwam. Balen, maar daardoor ben ik nu bij het bedrijf een soort duvel stoejager, projectmanager en com mercieel directeur. Ook leuk, maar mijn handen jeuken om weer eens ambachtelijk aan de slag te gaan.'' „Zeker niet. Ik heb kunstgeschiedenis gedaan en ben afgestudeerd in vroeg christelijke bouwkunst en iconogra fie. Toen ik voor mijn studie in de bi bliotheek van het Vaticaan in Rome zat, heb ik daar best brutaal aan een religieus leider gevraagd of er een baantje voor me was. Dat bleek zo te zijn. Vervolgens heb ik er zes jaar als kunsthistoricus gewerkt. Later ging ik aan de slag bij een natuursteen importeur waar ik ontdekte te kun nen beeldhouwen. Een nieuwe passie was geboren.'' ,,Ik hoop niet dat er een glazen dak in komt. En de bezweken torenspits op het kruis van de kerk hoeft wat mij betreft niet terug. Dat ding uit 1846 is een historiserende toevoeging, een bouwkundig orgasme van de Franse architect Eugène Viollet-le-Duc. De tijd zal leren wat terugkeert." 42.000+ producten op voorraad Deskundig advies Laagste prijsgarantie Klantwaardering 9.1 5 jaar garantie NU MET GRATIS CURSUS: SPORT- EN ACTIEFOTOGRAFIE FUJIFILM X-A3 CAMEL 16-50 OIS II LENS ZILVER SONY A7 SEL 28-70MM OSS LENS vrijdag 19 april 2019 Nabil B. (31), kroongetuige tegen de criminele organisatie van Ridouan Taghi, is 'zeer te leurgesteld en geschrokken' door de blunder van justitie waardoor zijn foto is toege voegd aan de dossiers van alle twaalf verdachten. Yelle Tieleman Paul Vugts Utrecht „Talloze politiemensen en mensen van justitie zijn betrokken bij de verspreiding van die dossiers'', zegt advocaat Michiel Kuyp van spijtop tant Nabil B. „Niemand heeft zijn vinger opgestoken en gezegd: 'Is dit wel oké?''' -Openbaar Ministerie De sporen van de verwoestende brand in het middenschip van de Notre-Dame. A Roderick Nijenhuis, kunsthistoricus, is di recteur, projectmana ger en deskundige bij Slotboom Steenhou wers. FOTO KOEN VERHEIJDEN Stel dat jullie worden ingescha keld. Wat staat Slotboom dan te wachten? Misschien straks allemaal naar de Parijs om daar een paar jaar lekker te gaan steenhakken? In de middeleeuwen ging alles toch met de hand? Waar is de tijd van beitels, gutsen en zagen gebleven? En dan? Gaat u, als het doorgaat, zelf nog aan de slag om wat gotische pracht en praal te creëren? Altijd al steenhouwer geweest? Moet de Notre-Dame er straks weer helemaal hetzelfde uitzien? Acties geldig t/m 26-04-2019 Amsterdam Arnhem Breda Capelle a/d IJssel Den Bosch Den Haag Eindhoven Goes Groningen Haarlem Leeuwarden Maastricht Rotterdam Utrecht Tilburg Zwolle Ultralichte compacte systeemcamera in een retro look, 24.2 Megapixel APS-C Sensor 180 graden kantelbaartouchscreen en ingebouwde flitser Artikelnummer: 12298194 Mirrorless digitale camera uitgerust met een full-frame Exmor CMOS-sensor, 3.0" KantelbaarTF LCD, 2.4M-Dot OLED elektronische zoeker en snelle Hybrid autofocus Artikelnummer: 12190171 Sony A6000 16-50mm kitlens „ruilwaarde: €200 je betaalt slechts f •PRIJS NA €150 CASHBACK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5