1 Wij zijn 1 eerste en tweede Open le Paasdag jSMedtöÊAIakf Groen t* KAK i Open 2e Paasdag Middelburg 8 ZEELAND Middelburger wint ticket voor evenement voor mensen met een handicap Makers 12.00 tot 17.00 uur faitt (toAt er lee-ft de gehele woonboulevard! Met trots showt Siebe zijn me daille en shirt die hij heeft gekre gen na de Mentelity Games. Zijn moeder gaf hem via een Face- book-actie op. Hij wilde altijd al eens skiën en dit was dé kans. Via een filmpje van Bibian Men- tel zelf kreeg hij te horen dat hij een van de twaalf gelukkigen was die een gratis ticket won. Toen hij dat zag, was het een enorme verrassing. ,,Ik wist niet wat mij overkwam", zegt hij. ,,Mijn moeder had niet verteld dat ze me had opgegeven. Mijn vrienden gingen vaak op winter sport, dat wilde ik ook een keer." Door de Mentelity Games kreeg hij die kans. Dit driedaagse ski- en snowboardevenement voor mensen met een handicap is een initiatief van de Mentelity Foundation, opgericht door pa ralympisch snowboarder Bibian Mentel. Trainers, coaches en ver schillende paralympische atle ten geven skilessen in de bergen van Saas Grund in Zwitserland. Het evenement is bedoeld voor beginners en talenten. Door Cerebrale Parese, een be wegingsstoornis als gevolg van een hersenbeschadiging ont staan voor of tijdens de geboorte, heeft Siebe moeite met bewe gen. Bij de geboorte werd gezegd dat hij misschien nooit zou kun nen lopen. ,,Maar dat doe ik mooi Ik ging ook een keer achteruit van de piste af, maar dat was niet de bedoeling wel", zegt hij trots. Hij is twee dejaars mavo-leerling op De Sprienke in Goes, een school voor leerlingen met een beper king. Terwijl al zijn vriendjes op school zaten, was hij aan het skiën in de bergen van Zwitser land. Onder begeleiding van Anneke waagde Siebe zich drie dagen lang aan de skilessen. Het was eerst de vraag of hij staand of zittend zou skiën, maar Siebe wilde per se staan. Dat ging met vallen en opstaan, letterlijk en figuurlijk. ,,De eerste dag was moei zaam. Ik was er eigenlijk al klaar mee", lacht hij. ,,Na de lessen was ik erg moe. Maar ik gaf niet op. In het begin viel ik vaak en ging het nog niet helemaal hoe het moest. Een keer lag ik met mijn ski's in elkaar op de grond. Ik ging ook een keer achteruit van de piste af, maar dat was niet de bedoeling." Ondanks de moei zame start kwam er ver betering, met een mooi eindresultaat als gevolg. ,,Ik merkte echt dat het per dag beter ging. Op de laatste dag ging ik met behulp van een stok voor het eerst van de piste af. Ik was toen best wel trots op mij zelf. Ik zou zeker nog eens willen skiën." Middelburg Kijk voor de openingstijden op woonboulevarddemortiere.nl vrijdag 19 april 2019 GO Siebe wilde altijd al eens skiën De 14-jarige Siebe Postma uit Middelburg was een van de gelukkigen die vorige week mee mocht naar Zwitserland voor de Mentelity Games. Hij leerde skiën, ondanks zijn handicap. Koen Florusse Middelburg Kijk op de site bij /video Siebe (14) op de ski's Siebe Postma: „Ik merkte echt dat het skiën per dag beter ging. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA open Paasdag m "DE MORTIERE" WOONBOULEVARD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44