MAANDAG 22 APRIL winsnl 7 Pergola So! FIETSVERHUUR JACOBSSTRAAT Verhuurfietsen in hartje Vlissingen. Dat is een nouveauté. Willy Ras zat er al een tijdje op te broeden, maar gisteren stapten zijn eerste klanten op de net geleverde Vogue Jumbo's. Ras dreef tot voor kort Root- wood, cadeauwinkel in vintage zaken en kunst in de Jacobsstraat, maar daar kom je de winter niet mee door, besloot hij. ,,Je bent veel tijd kwijt aan het opzoeken van spullen. In die branche heb je geen groothandel. En ik heb nooit een rijbewijs gewild. Ik heb geleerd, dan moet je geen winkel beginnen. Ik hou van fietsen." Van de Vlissingers moet je het niet hebben, vindt hij. ,,Ik richt me volledig op het toerisme. In het leukste straatje van Vlissin- gen." Samen met partner Jolijn Keerssemeeckers, die een paar deuren verder als tattoeëerder werkt bij Walk de Line van Jeff Zuidhof. En haar moeder, Marjo- lijn Keerssemeeckers. Picknickmand Ras houdt het graag eenvoudig: één prijs, tien euro per persoon per dag, alle fietsen met versnel ling. In het rek voorop kan de huurder desgewenst een pick nickmand van Tilly Rose aan de Oude Markt doen. Met ingang van vandaag wordt het ingewik kelder voor klanten. Die moeten gaan kiezen uit de stoere Vogue of een hippe Beach Cruiser. En er Ik richt me op toeristen, alleen zijn die niet zo ervaren op de fiets komen ook nog Low Riders. In de Jacobsstraat moet de fiets nog even aan de hand, maar daarna is het cruisen over de boulevards op iets bijzonders. Voor kinderen tussen io en 14 jaar komen er jeugdmodellen. Kinderen tot tien jaar mogen op een aanhang- fiets. ,,Veel toeristen zijn niet zo ervaren op de fiets." Bij een lekke band wordt er na een bel letje een wisselfiets gebracht. Houten speelgoed In de Jacobsstraat zijn meer nieuwigheden. Tatoeëerder Tho mas Goossens begint een studio en winkel naast Hendrikjan Ma- belis. Het oude Wibrapand waar het Kinderwagenmuseum on derdak had, wordt gesplitst. Naast Miss Marcos opent de Eben Haëzerkerk een zaak in houten speelgoed. Nog meer nieuws in de stad: waar vroeger de over de kop gegane formule CoolCat zat, is sinds donderdag Norah open. De damesmodezaak heeft 64 ves tigingen in Nederland maar na derde Zeeland niet verder dan Bergen op Zoom. Tot nu. Win kelmanager Jacqueline Jansen heeft er rekken vol fleurig zo- mergoed voor de volwassen vrouw. En aan de Kleine Markt krijgt modezaak Patachou een nieuwe buurvrouw: Els Reims en haar zaak voor vintage kleding en ac cessoires, kledingreparatie en al lerhande. Terrassenplein Aan de Oude Markt wordt druk getimmerd. De Spoetnik herrijst op 1 mei als The Ballroom, de nieuwe onderneming van Jean- Pierre Hack en Marije Temmer man van Het Vleeschventje. Je gaat er laagdrempelig onthaasten met 'muziek zoals vroeger', zegt Hack: ,,Jazz, soul, Motown. Van levende mensen. Met streetfood, vlees en vega, alles onder de tien euro. Ook voor feesten en par tijen, voor een klein budget tot hoe gek je het maken wilt." Op 1 mei gaat The Ballroom open. Buurman André Knuijt heeft na 41 jaar het familiebedrijf in mannenmode afgesloten, onder warme dankzegging aan de trouwe klanten. Sinds de proef met de mengvorm winkel-ho- reca wil hij de Oude Markt als terrassenplein versterken. De lunchroom 't Ouwe Martje wordt uitgebreid en aan de horizon lonkt de ombouw tot grand café. Maar dat wacht nog een seizoen. KOM NAAR ONZE INSPIRATIESHOWROOM! gratis acties vrijdag 19 april 2019 WA Toeristen op raspaardjes door de stad Claudia Sondervan Vlissingen -Willy Ras Willy Ras, Marjolijn en Jolijn Keersse meeckers (vlnr) met hun eerste lichting huurfietsen in de Jacobs straat. FOTO LEX DE MEESTER Onder het genot van een hapje en een drankje diverse demonstraties bewonderen. Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl "vraag naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43