Twee personen aangehouden Waarschijnlijk geen gewonden 2e PAASDAG Sietske Samir Yaaqobi is klaar voor de paasdrukte 'Groene Ster is een mooie club, met mooie mensen' Wendy Wagenmakers Vlissingen Even hield de politie rekening met een valse melding. Tot een kogelgat werd gevonden in een woonlocatie van Arduin, in het voormalige woonzorgcentrum Scheldehof. Ook vertelden meerdere getuigen dat ze knallen hadden gehoord. ,,Ik dacht dat het vuurwerk was", zei Magnus Setterich, die om de hoek woont. ,,Maar toen vloog ineens een traumaheli over." De helikopter, die landde op de par keerplaats bij Cinecity, heeft nie- mand meegenomen. Ook de toege stroomde ambulances bleven leeg. De politie trok al gauw de omge ving in om op zoek te gaan naar be trokkenen. Daarbij zijn twee men sen aangehouden, vertelt politie woordvoerder Willem van Hooij- donk. ,,Die lijken met het incident te maken te hebben. Maar we zoe ken verder, ook met behulp van een hond." Publiek Het Stadhuisplein, waar in het stadhuis toevallig eens een avond niet werd vergaderd door de Vlis- singse gemeenteraad, stond al gauw vol met publiek. Uit de hele stad kwamen jongens op scooters aangesneld om nog een glimp op te vangen van het incident. Ze kwamen bedrogen uit. Aan de ene kant van het rood/witte lint ston den politieagenten te overleggen en aan de andere kant stond am bulancepersoneel met de armen over elkaar. Hejie Hu van Cafetaria 't Stad huis hing in de deuropening. Ze praatte na met buurtbewoners. ,,Ik zag dat er werd gevochten op het plein. Twee jongens lagen op de grond, twee hadden hen vast. Ze schopten. En toen ineens hoorde ik knallen. Maar ik kon niks doen, want ik moest bij de frituur blijven. Ik heb ze alleen nog zien wegren nen. Volgens mij alle vier." Dat is wat zo'n beetje alle getui gen zeggen. Het was best druk rond het plein toen de schietpartij plaatsvond, even voor half negen. En omdat het zo'n zwoele avond was, bleven ook de kijkers lang hangen. Helaas voor Ingrid Buitink, die het wel koud begon te krijgen in haar blote trouwjurk. ,,Ik had een fotoshoot'', vertelde ze bibberend. ,,De fotograaf nam me heel Vlissin- gen door en net toen we bij het Windorgel stonden, ging zijn pie per. En tja, toen moest ik mee." 10-17 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl in het Zeeuws-Vlaams, brengt vandaag een nieuwe single uit. Zijn Slied gaat over een oorlogsdrama op 't Groot Eiland tussen Axel en Hulst, waar verzetsstrijders twee Axelse vrouwen vermoordden. Hij zingt: ,,'t Groot Eiland is een schuldig land." It vrijdag 19 april 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 ZEELAND14 Schietpartij bij stadhuis Vlissingen Op het Stadhuisplein in Vlissin gen zijn gisteravond schoten ge lost bij een vechtpartij tussen vier personen. Maar toen de poli tie ter plaatse kwam, troffen zij daders noch slachtoffers aan. Er was niemand meer te zien. Stille getuigen van de schiet partij. FOTO RUBEN OREEL ïntratuin zondag 21 april (1e paasdag) gesloten OPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37