Kabinet dringt aan op Europa kernwapenvrij Fietsverhuurders slaan handen ineen 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Ik geef grif toe dat ik smakelijk gelachen heb om de met kat- tenkots gevulde prop papier die restaurantrecensent Hiske Ver sprille gepresenteerd kreeg in Hard Ziel. Slijkplaat en schepper van de vleesgeworden wonderpeen is sa men met Paskal Jakobsen, sedert 1873 zanger van Bl0f, in zaken ge gaan. Het resultaat is Hard Ziel, waar je streetfood op niveau kunt eten. Een zaakje in hartje Middel burg met vintage industriële lam pen aan het plafond, waar ik na enig zoeken vast en zeker een rus tiek leeg houten kratje Westvlete- ren zal vinden. Het had voor het zelfde geld ook Zilt7 of Robuust-11 kunnen heten. U hebt een beeld. lachte als ik. Een enkele Zeeuw voelde zich persoonlijk aangeval len. Haar oordeel werd gezien als een vooropgezette Amsterdamse aanval op Zeeland: 'Randstedelijke arrogantie'. 'Ze zijn gewoon ja loers' en 'Paskal heeft een voorin genomenheidsfilter bij de ingang laten plaatsen' schreven mensen die persoonlijk gekrenkt leken. Ik vond Versprilles stukje nog al leraardigst. Want ik heb bijzonder weinig geduld met zaken waar je wel voor niks de plee mag door spoelen met leidingwater van bronwaterkwaliteit, maar waar je drinkwater in flessen moet kopen. Een kwartjesdievenmentaliteit die niet uit te roeien is. Ze mogen blij zijn dat ik er geen recensie over had geschreven. DE STELLING Vandaag: Ruzie in de PVV is beneden alle peil Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters t>A<3 VAN E>E VERREKTE NEK TRAÖITIOMEEL fcE TV/EE&E 1>A<3 VAN ROKJESWEEK. U vraagt, Mark Rutte antwoordt Ferry begint met e-tickets Tilburg Tilburg donderdag Zeeuws-Vlaams Dat staat in een brief die de minis ters Stef Blok (Buitenlandse Zaken) en Ank Bijleveld (Defensie) naar de Tweede Kamer hebben gestuurd. Het kabinet probeert een ruzie bin nen de regeringscoalitie te bezwe ren over de taak van het nieuwe ge vechtsvliegtuig F-35, zoals de JSF formeel heet. D66-leider Rob Jetten zei on langs dat die opvolger van de F-16 geen kernwapens zou moeten kun nen vervoeren. Dat was tegen het zere been van coalitiepartners VVD en CDA. Nederland heeft binnen de Navo de taak op zich genomen om kernwapens te vervoeren als dat nodig is. Dat was ook een van de re denen waarom het toenmalige ka- binet heeft gekozen voor aanschaf van de F-35, die dat kan. In 2024 moet de F-35 de F-16 helemaal ver vangen. In de brief die de ministers nu na ampel beraad hebben opgesteld, staat dat Nederland zich aan zijn af- a F-35 zal technisch wel in staat blijven om een nucleair wapen te vervoeren spraken zal houden. Nederland zal niet eenzijdig ontwapenen. De F-35 blijft technisch in staat om een kernbom af te werpen. Tegelijker tijd wil het kabinet zich ook in spannen voor een kernwapenvrije wereld, zodat Nederland die taak in de toekomst niet meer hoeft uit te voeren. Alle Amerikaanse en Rus sische kernwapens moeten ver dwijnen van 'de Atlantische Oce aan tot aan het Oeralgebergte'. Het kabinet erkent dat de ge sprekken met Rusland hierover moeilijk zullen worden. De kans van slagen wordt ook gering geacht. »P8 Zes Zeeuwse fietsverhuurbedrij ven hebben de handen ineengesla gen om een gezamenlijk digitaal verhuurplatform op te zetten: Zeeuws Fietsverhuur. Zo kun je straks in heel Zeeland pick-up points vinden om een fiets te hu ren en weer in te leveren. Voor bij voorbeeld een fietstocht van Goes naar Zoutelande, of van Domburg naar Renesse. Perry Besling van Carefree Rent als in Renesse en Patrick Brakman van Neptunus Tweewielers in Cad- zand-Bad zijn initiatiefnemers. Besling is in 2017 begonnen met fietsverhuur op het Transferium in Renesse. Besling: ,,Ik vroeg me af of er nou niet een goed digitaal sys teem was om fietsverhuur centraal te regelen. Het bleek dat Neptunus zoiets had laten maken en daar ben ik bij aangehaakt." Om heel Zeeland te kunnen be dienen zochten ze er nog een aan tal partners bij: Jan de Jonge in Zie- rikzee en Burgh-Haamstede, Ak kerdaas in Zoutelande en Dom burg, Bike Store in Breskens en Robbert Boogaard Tweewielers in Oostkapelle. Op dit moment wer ken ze hard om het platform www.zeeuwsfietsverhuur.nl in de lucht te krijgen. De coöperatie heeft ook de VVV opgezocht en wil graag samenwerken met de pro vincie. Kenniscentrum ,,Er zijn best veel initiatieven in Zeeland op het gebied van deelfiet- sen (en deelauto's), maar het werkt natuurlijk beter als je het gezamen lijk oppakt. Zo betrekken we ook Cycle Hub in Middelburg erbij. Daar werken mensen met veel kennis van fietstechniek en op die manier halen we er een waardevol kenniscentrum bij. We willen graag een belangrijke rol spelen in mobiliteitsvraagstukken in Zee land. We hopen dan ook dat orga nisaties contact zoeken als ze met dat onderwerp aan de slag gaan", besluit Besling. gende recensie in de Volkskrant waar niet iedereen net zo hard om is bepaaldelijk geen aspiratie van me. En dan zeg ik het nog heel voorzichtig. Foodbloggers alsmede dames met profielfoto's met paar den, veegde ik resoluut naar links (nope) in mijn vrijgezelle jaren. En dan nog. Als het waar is dat Paskal een vooringenomenheidsfilter bij de inkom liet plaatsen, dan kom ik er niet eens in. Kwartjesdieven- mentaliteit die niet uit te roeien is 8 of 15 dagen op zonnig Ibiza incl. vlucht en autohuur vrijdag 19 april 2019 Edwin Vinke, tweesterrenchef te Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb geen last van hondenpoep 798 stemmen VLISSINGEN Mark Rutte is woensdag 24 april te gast in De Ochtend Show to go, te zien vanaf 7.30 uur op de site en app van deze krant. Presentatoren Jörgen Raymann en Anne-Marie Fokkens on dervragen de premier over het gebrek aan be taalbare woningen, de zorgen over de zorg, het klimaat, de koopkracht en het afgenomen ver trouwen in de politiek. Wat is üw vraag over deze onderwerpen? Laat het ons weten! Jörgen en Anne-Marie leggen (een selectie van) uw vragen aan hem voor. U kunt uw vragen nü al mailen naar ochtendshow@pers- groep.nl. Of u reageert via Facebook tijdens de uitzending op 24 april. VLISSINGEN Een overtocht tussen Breskens en Vlissingen met de Westerschelde Ferry is sinds gisteren ook mogelijk met een elektronisch ticket. Tot nu toe konden tickets al leen aan de balie of via kaartautomaten in de ter minals worden gekocht. „Passagiers die met een los ticket willen reizen, kunnen zo een rij voor de balie of automaat vermij den. Ook hoeven ze het ticket niet uit te printen, je kunt de barcode op je smartphone scannen bij een toegangspoortje", zegt interim-directeur Martin Martens van de Westerschelde Ferry. Tilburg is donderdag voor één dag de Zeeuws-Vlaamse Stu dentenstad. De stichting Rootzz Zeeuws-Vlaan- deren houdt dan een evenement, dat bedoeld is om studenten die bui ten Zeeland studeren een band te laten hou den met de provincie. Het doel is ze in contact te brengen met werkge vers, zodat ze voor hun stage of baan toch weer naar Zeeland kijken. Elk jaar wordt een andere studentenstad verkozen tot Zeeuws-Vlaamse studentenstad. De pro vincie steunt het initia tief met 15.000 euro. Het kabinet wil op het Europese continent - inclusief Rusland - het initiatief nemen om kernwa pens uit te bannen. Dan is het niet meer nodig het nieuwe ge vechtsvliegtuig JSF uit te rusten met kernbommen. Jan Hoedeman Hanneke Keultjes Den Haag Mariska den Hartog Renesse Versprille schreef een vernieti Geen zorg. Restaurantrecensent hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506 azuLine Hotel Pacific V 7 of 14 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Retourvlucht Amsterdam/Eindhoven - Ibiza V 8 of 15 dagen autohuur 1 1 V Slechts 3 min. Lopen van het strand Tip: bezoek ook Ibiza stad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2