niets te verliezen tegen Ajax' II lokale overheden akkoord met voetbal op woensdagavond? 27 nog opdraven tegen Fortuna. De Rotterdamse club zegt 'zeer onge lukkig' te zijn met het voornemen de 33ste speelronde te verplaatsen. ,,Dat hebben we ook nadrukkelijk aangegeven bij de bijeenkomst.'' Het in degradatienood verke rende NAC spreekt een duidelijke voorkeur uit om alleen De Graaf schap - Ajax uit speelronde 33 te verplaatsen. Dat verzoek kan niet worden gehonoreerd omdat de laatste twee competitieronden, vol gens KNVB-richtlijnen, nu een maal gelijktijdig moeten worden afgewerkt. En zo heeft elke club wel zijn 'agenda'. Vandaar dat de clubs de voetbal bond de knoop maar laten door hakken. Dat doet de KNVB uitein delijk: speelronde 33, die op de rol stond voor 28 april, verschuift naar woensdag 15 mei (19.30 uur). Ook de play-offs voor promotie/degra datie en voor het Europese ticket zullen hierdoor verschuiven. Ver moedelijk naar het weekeinde van 19 mei. Officieel zijn die data nog niet. ,,Wijzijn blij met deze oplos sing'', zegt Hans Martijn Osten- dorp, de algemeen directeur van De Graafschap, later. ,,Voor ons was het heel belangrijk om van die vrijdag middag af te komen. Dat zou voor ons een gruwelscenario zijn.'' De KNVB wilde aanvankelijk De Graafschap - Ajax verplaatsen naar vrijdag 26 april. Dat leidde tot hevig verzet bij de Doetinchemse club. ,,Voetbal speel je voor de suppor ters'', zegt Ostendorp. ,,Maar ook op sportief en organisatorisch vlak za gen we het niet zitten. Het veilig heidsaspect maakte voetballen op vrijdag echt onmogelijk.'' Afwachten is het dus nog even tjes. Tot die tijd zullen clubs zich naar buiten toe begripvol en wel- willig opstellen, zo is tijdens de ver gadering afgesproken. In die zin vat Vitesse-trainer Leonid Sloetski de praktische gevolgen van het dave rende Europese succes van Ajax nog wel het treffendst samen: ,,Het is niet anders. Iedereen wist dat een oplossing moeilijk zou worden.'' Deze bravoure met een knipoog klinkt niet door bij ploeggenoot Al- derweireld. Daarvoor maakte de uitschakeling Manchester City te veel indruk. Zelfs de verrichtingen van België op het WK in Rusland en het spelen van de (verloren) Champions League-finale met At- lético Madrid in 2014 vallen hierbij Ik dacht dat alles was verspeeld tegen City. En dan loopt het toch goed af in het niet. ,,De grootste emotie uit mijn carrière. Van de hel naar de hemel." Bloedstollend Daarmee doelt hij op het doelpunt in blessuretijd van City-aanvaller Raheem Sterling, door de VAR af gekeurd vanwege buitenspel. Zon der die ingreep zou Spurs, waarbij ook Davinson Sanchez en Jan Ver- tonghen een verleden bij Ajax heb ben, zijn uitgeschakeld. Eriksen, wiens balverlies het bloedstollende moment inleidde, knikt schuldbe wust. ,,Ik dacht: ik ga mezelf afma ken. Ik dacht dat alles was ver speeld. En dan loopt het toch goed af." Tottenham Hotspur heeft door het verslaan van Manchester City een mentale barrière geslecht. Al- derweireld spreekt van een 'enorme stap voorwaarts'. Net als Ajax leeft de ploeg een sprookje, waar alles mag en niets hoeft. ,,We kunnen vrij voetballen, hebben niets te verliezen. Natuurlijk zullen we teleurgesteld zijn als we de fi nale mislopen. Net als Ajax dat zal zijn. Maar beide teams kunnen op een heel mooi parcours terugkij ken." Eriksen weet één ding zeker. Zijn hartslag zal niet zo hoog zijn als tij dens de bizarre ontknoping tegen de ploeg van Pep Guardiola. ,,Zon- der twijfel de gekste wedstrijd uit mijn loopbaan. Tegen Ajax spelen wordt vooral heel speciaal." vrijdag 19 april 2019 staat nu al onder druk - Christian Eriksen (27) - Net als in 2016 moet Ajax op de slotdag naar De Graafschap. Toen verspeelde het er, tot groot ontzetting van Davy Klaassen en (liggend) Anwar El Ghazi, de titel. FOTO'S PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27