OZCAN AKYOL Omstreden kliniek opnieuw in de fout met verlof patiënten ©088-7070600 KIEST U MAAR UIT. Cruise Noord West Europa 6 d7i,n^n donderdag 18 april 2019 Column ^0 @OzcanAkyol Het is druk in het centrum van Amsterdam, dat zal u niet zijn ontgaan. Bewo ners, dagjesmensen, winkelend publiek en forensen krioelen door de stegen en langs de grachten. Wie er weleens met de auto komt, bijvoorbeeld voor werk of een familiebezoek, weet dat hij drie paar ogen moet hebben om niet per ongeluk een toerist aan te rijden die zich slingerend op zijn huurfiets door de stad beweegt. Maar het grootste ongemak is op een ander terrein te vinden: het parkeerbeleid. Het uurtarief werd deze week opgeschaald naar 7,50 euro. De verhoging is bedoeld om het centrum van onze binnen stad te ontzien en bezoekers aan te sporen om over te gaan op andere keuzes. Dat gaat natuurlijk helemaal niet werken. Wat de lokale coalitie nu doet, is autorijden steeds meer tot een luxeproduct maken, iets wat alleen rijke mensen zich nog kunnen permitteren, omdat ze niet schrikken van een paar eurootjes meer of minder. Het is dus een totaal verkeerd signaal richting de gewone man, zowel binnen de eigen stad als daarbuiten, die te horen krijgt dat sommige plekken niet voor hem bedoeld zijn maar alleen voor bur gers met een goedgevulde porte monnee. Daarbij is de vraag gelegiti meerd hoeveel mensen nu daad werkelijk de binnenstad van Am sterdam gaan mijden: er zal altijd een economische noodzaak zijn om er naartoe te rijden, bij voorbeeld voor za kenmensen, taxi chauffeurs, bezor gers en verhuizers. De drukte gaat niet ver- - S maatre gel en het milieu wordt ook geen enorme dienst bewezen. Het enige wat verandert, is dat alleen de happy few nog hun bolide zullen willen parkeren in het centrum, alle an deren zijn uitgeschakeld. Eerder deze week was ik in Am sterdam voor een lange vergade ring. Ik kon niet met de trein ko men omdat ik daarna naar een dorp in het oosten moest - voor ander werk. Op een parkeerplekje aan een gracht ging ik eens goo- gelen. Een parkeerboete bedraagt tegenwoordig 90 euro. Wie dus langer dan twaalf uur in Amster dam moet zijn, kan beter een boete pakken - dat is voordeliger. Maar goed, daar zal de gemeente ook wel over nagedacht hebben. Die doet immers alles om het le ven van de automobilist onaange naam te maken. Wie langer dan 12 uur in Amsterdam is, kan beter de boete pakken De forensisch psychiatrische kliniek Roosenburg in Den Dol- der, de kliniek waar de moor denaar van Anne Faber ver bleef, heeft wederom ten on rechte patiënten met verlof gestuurd. Dat blijkt uit interne notulen uit maart 2019, in het bezit van deze krant. Yelle Tieleman Den Dolder Het betreft notulen van een vei- ligheidsoverleg van begin maart 2019, waarin een aantal inciden ten wordt besproken. Uit de mel dingen valt op te maken dat pa tiënten met verlof zijn geweest terwijl ze geen vrijheden hadden. ,,Eenmaal is een rapportage van een behandelaar verkeerd geïn terpreteerd. De andere keer wa ren vrijheden ingetrokken en zijn ze teruggeven zonder akkoord van behandelaar." Onlangs bleek uit vernieti gende inspectierapporten dat Mi chael P., de moordenaar van Anne Faber, ook vrijheden kreeg zon der dat deze vrijheden waren ge toetst. Ook bleek dat hij totaal niet toe was aan deze vrijheden. De kliniek uit Den Dolder kreeg veel kritiek te verduren. Anders dan in het geval van Michael P. gaat het in dit geval om twee personen die niet vanwege een misdrijf in de kliniek verblij ven. De patiënten kwamen daar na een rechterlijke machtiging. Zo'n machtiging wordt afgegeven als de cliënt een gevaar vormt voor zichzelf of zijn omgeving. De kliniek erkent dat de twee zonder toegekende vrijheden op verlof zijn geweest. ,,Er is verder niets gebeurd. Hiervoor hoeven geen vrijheden te worden aange- i Kliniek meldt dat er tijdens het verlof 'niets is gebeurd' vraagd zoals bij patiënten met justitiële titel'', zegt een woord voerder van de kliniek. In de notulen wordt ook mel ding gemaakt van twee messen die waren zoekgeraakt. Volgens de kliniek zijn ze weer terugge vonden. De verdwijning werd ge constateerd tijdens een controle. Onlangs werd het verscherpte toezicht van de inspectie, van kracht na de moord op Anne Fa- ber, opgeheven. De inspectie meldde dat Roosenburg stappen in de goede richting had gezet. Normaal 1699 nu v.a Vliegreis per topairline Qatar Airways O.a. Bogor, Borobudur, Prambanan en strand Verzorging o.b.v. logies en ontbijt Prachtige treinritten en vier nachten in Legian NL-sprekende reisleiding Cruise o.b.v. Semi All Inclusive Vertrek aankomst Rotterdam Tafeldranken fooien t.w.v. 370,- p.p. inbegrepen O.a. Bergen, Alesund, Stavanger Southampton Vertrek mei t/m september Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! qatarsT zie stipreizen.nl/idjblb zie stipreizen.nl/cranrb GO 7,50 euro doorHpyp Rofifd isizeiiiiOTKMiseHa "-lui lil Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,-per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag &aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk a lie voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6