WegrijWeekend bij automotions TWEEDE PAASDAG www.automotionsmercedes-benz.n! 7 MUZIEKPROJECT OUD EN JONG Ouderen uit Beatrixhof hebben samen met leerlingen uit Wemeldinge een muziekvoorstelling gegeven. Oud en jong gaven elkaar 'muzikale cadeautjes'. geopend f k had eigenlijk een ander I liedje willen zingen', zegt I senior Wim Mallekote na I afloop van een liedje over I de gemene meneer Jan sen die een kat voor een diesel- trein smeet. ,,En dat liedje gaat over het oude Wemeldinge. Het is best moeilijk want het is een beetje in oude stijl. Maar ik ga het proberen." Even later zingt de 84-jarige be woner van het Beatrixhof 'Een karretje op de Zandweg reed'. Dat gaat een tijd lang helemaal prima, totdat zijn tekstkennis Mallekote in de steek laat. ,,En nu weet ik het verder niet meer", zegt hij, en laat het verder voor wat het is. Het liedje van Mallekote is één van de muzikale cadeautjes die gistermorgen werden uitgedeeld. Door senioren aan junioren en vice versa. De cadeautjes vormen de eindpresentatie van het We- meldingse project Geef Muziek Cadeau, een onderdeel van Radio Geluk. Dat is een samenwerking tussen het Fonds voor Cultuurpar ticipatie, de Zeeuwse Muziek school en zes verschillende ge meenten. Het doel ervan is om ouderen aan de muziek te krijgen. ,,Het is een project van vijf keer'', legt Adriënne Bal uit. ,,De allereerste keer was een onder linge kennismaking. De kinderen, de ouderen en de muziekschool. Daarna hebben we drie keer apart geoefend. De leerlingen van groep 5 met Hans Hest en mij als mu ziekleerkrachten en de senioren met Janneke de Kok. En deze uit voering was dan de vijfde en laat ste bijeenkomst." Bal is in het dagelijkse leven 'juf' van groep 5 van OBS Wemeldinge, met muziek als specialisatie. ,,Ik vond het in ieder geval heel leuk om te doen. En de kinderen en de senioren ook, volgens mij. Het zou eigenlijk wel leuk zijn als we dit jaarlijks terug zouden kunnen la ten komen. Maar daar moeten we het nog maar eens een keertje over hebben." Intussen passeren diverse an- dere 'cadeautjes' de revue. Mu ziekstukjes op de blokfluit, trom mel, gitaar of trompet. Maar ook een dans op Arabische muziek en turnen op hiphop komen voorbij. De leerlingen van de Hoeksteen en obs Wemeldinge zingen geza menlijk I like the Flowers. Mallekote speelt tijdens de pre sentatie heel veel mee op zijn gi taar. Het lijkt erop dat de senioren het initiatief wel kunnen waarde ren. ,,Zeker wel", reageert één van hen. ,,Ik vond het heel leuk zelfs. En heel mooi." Video op pzc.nl 11.00- 16.00 Nog t/m 30 april zijn het WegrijWeken! Ook bij automotions kunt u terecht voor de aantrekkelijkste aanbiedingen. Op zaterdag 20 en maandag 22 april (2e Paasdag) organiseren wij daarom een WegrijWeekend waarbij u keuze heeft uit verschillende modellen met uitzonderlijk voorraadvoordeel op zowel personen- als bedrijfswagens. automotions Mercedes-Benz donderdag 18 april 2019 Willem Adriaansens Wemeldinge Een lied of een dansje als cadeautje Wim Mallekote (met gitaar, links) zingt een lied met begeleiding van Janneke de Kok (voor hem, ook met gitaar). De junioren luisteren aandachtig en kijken geboeid toe. foto dirkjan gjeltema Goes Roosendaal Albert Plesmanweg 2 Bredaseweg 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60