Marc Visser en Arne Ruis zijn 'helden' in Goes 1 6 Gebouw krijgt hoognodige opknapbeurt Installatie Hage in raad van Kapelle m Buurthuis De Pit in Goes-Zuid wordt na de zomer grondig gerenoveerd. Het buurthuis verhuist dan tijdelijk naar de voormalige Wilhelminaschool aan de Lijnbaan. ,,De kindervakantieweek is de laat ste activiteit die we hier nog doen vóór we verhuizen'', zegt uitbater Ronny Menheere. Vermoedelijk moet het buurthuis een halfjaar op de tijdelijke locatie blijven. Men- heere is blij dat de gemeente diep in de buidel tast voor de hoognodige opknapbeurt van De Pit. ,,De eerste brieven waarin we daartoe ver zochten dateren al van vijftien jaar geleden.'' Volgens wethouder Loes Meeuwisse trekt de gemeente twee ton extra uit om De Pit weer hele maal bij de tijd te brengen. Dat is bovenop het geld dat in het verle den al opzij is gezet voor de renova tie. Hoeveel geld de gemeente nu precies in het buurthuis steekt, zegt ze liever niet, omdat de aanbeste ding nog moet plaatsvinden. Uitbreiding Dat de renovatie meer geld gaat kosten dan in het verleden was voorzien, heeft te maken met het feit dat De Pit nu ineens energie zuinig wordt gemaakt. Om die re den komt er een soort schil rond het gebouw te zitten, voor een be tere isolatie. De renovatie gaat te vens gepaard met een kleine uit breiding. Aan de achterzijde van het pand - gezien vanaf de be staande ingang - komt een extra ruimte. ,,Hoewel dat een multi functionele ruimte wordt, komt hij er vooral voor de jongeren uit de wijk'', legt Menheere uit. ,,Die bel len nu vaak 's middags pas op of ze 's avonds in De Pit terecht kunnen, maar soms moet ik ze dan teleur- stellen. Als het goed is, komt dat in de toekomst niet meer voor.'' Een andere grote wens die in ver vulling gaat, is de komst van een grotere keuken. ,,Nu kook ik soms voor honderd man in een keukentje zoals jij en ik dat ook thuis hebben'', zegt Menheere. Hij is blij dat het buurthuis tijdelijk naar de voorma lige Wilhelminaschool aan de Lijn baan kan verhuizen. Het komt op de bovenverdieping. Om ook men sen die slecht ter been zijn de mo gelijkheid te geven naar het tijde lijke buurthuis te gaan, wordt nog een nieuwe traplift geïnstalleerd. Op de begane grond van de voor malige school zitten de komende tijd nog de kantoorfuncties en het informatiecentrum van de in aan bouw zijnde spoortunnel in Goes. Het huidige buurthuis wordt al gebruikt sinds 1978. Het was voor de tweede keer dat de zogeheten 'Local hero's' van Goes werden gekozen. Marc Visser - die een verstandelijke beperking heeft - werkt in bakkerij en teamroom De Smulkamer. Hij was dolblijmet zijn overwinning. Volgens Roland Goovers van ondernemersplatform Zo Goes (de organisator van de ver kiezing) werden tijdens de nomi natieronde veel complimenten uit gedeeld over Visser. ,,Jij bent nooit chagrijnig en de klanten staan altijd op de eerste plaats.'' Winkelheld Arne Ruis (19) werkt bij schoenwinkel Sneakers. 'Hij ver koopt je een paar schoenen zonder dat je er erg in hebt', schreef iemand die hem nomineerde. Voor de win- kelheld werd in totaal 1520 keer ge stemd, voor de horecaheld zelfs 2192 keer. Dat waren er meer dan vorig jaar. ,,Het begint echt te leven'', stelt Goovers vast. ,,Er werd dit jaar zelfs campagne gevoerd voor sommige kandidaten." Zo deelden de men sen van De Smulkamer flyers uit om zoveel mogelijk stemmen voor Marc binnen te halen. Net ernaast De genomineerden voor winkel- held die net naast de prijs grepen, waren Karin Goulooze van Stretch Fashion en Rutger Nousse van Blik en Veger. De andere kanshebbers voor de titel horecaheld waren Roxanne Machielse van café De Pompe en Patrick de Jong van Lunchroom Stadhuis. De prijzen werden uitgereikt door Maarten Landegent (Lux Boardshop) en Marc van de Ketterij (Katoen), res pectievelijk de horeca- en winkel- held van 2018. IN DE REGIO Songs From The Heart Taalcafé Stabat Mater Pergolesi Wandeltocht MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 18 april 2019 BE Buurthuis De Pit verhuist voor even Rob Paardekam Goes Impressie van het toekomstige buurthuis De Pit. illustratie ge meente GOES KAPELLE Maarten Hage is dinsdagavond geïnstal leerd als nieuw gemeente raadslid in Kapelle. De Bie- zelingse CDA'er neemt de opengevallen plek in van Siwart Mackintosh. Die ver vangt tijdelijk de zieke wethou der Evert Damen. Met de in- stallatie van Hage is de raad weer com pleet. Wel dienden er nog wat an dere gaatjes te worden ge vuld. Mackintosh had als raadslid immers ook zitting in de vertrouwenscommis sie en de klankbordgroep van de Veiligheidsregio Zeeland. Ernest Franken (CDA) vult nu die eerste positie in en Jordy van Leeuwen (Gemeentebe lang) maakt deel uit van de klankbordgroep. Marc Visser en Arne Ruis mogen zich het komende jaar respec tievelijk de horeca- en winkel- held van Goes noemen. Dat werd gisterochtend bekendge maakt in Lunchcafé Stadhuis. Rob Paardekam Goes MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag Songs From The Heart ge houden. Belangstellenden zijn om 20.30 uur welkom in de Spot in Middelburg. De toegang is gratis. MIDDELBURG In Middelburg wordt morgen het weke lijkse taalcafé ge houden. Het taalcafé biedt bezoekers de mo gelijkheid om hun Nederlands te ver beteren. Dat kan door middel van een gesprek, een spelletje of door te luisteren naar een spreker. Belangstel lenden zijn van 10.15 tot 11.30 uur wel kom in de foyer van de ZB in Middel burg. Deelname is gratis. VLISSINGEN In de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen wordt morgen het Stabat Mater van G.B. Pergolesi ten gehore gebracht. De dienst wordt ge leid door dominee Pim Steenbergen. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum in Kapelle houdt zaterdag een wandeltocht. Wan delaars kunnen een tocht van 12 of 18 kilometer wande len. De tocht begint om 11.00 uur vanaf het Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1 in Kapelle. Deelname kost 7,50 euro per persoon. Dit is inclusief een consumptie na de tocht en toegang tot het museum. PAUL VAN LOON V GOES De populaire kinderboekenschrijver Paul van Loon kreeg gistermiddag een feestelijke ontvangst in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. De meer dan honderd aanwezige kinderen zongen 'lang zal hij leven', want Van Loon was jarig. De schrijver kwam naar Goes om te zingen, voor te lezen en handtekeningen te zetten. Veel kinderen gingen ook met hem op de foto. De komst van Paul van Loon naar Goes was een samenwerking tussen de boekhandels De Koperen Tuin en Paard van Troje. foto marcelle davidse GOES Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredes- kerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: Inloopoch tend; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkver pleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Digitale in loopochtend; 14.00-15.30 uur: Taalcafé; De Stenge, 20.00 uur: The Music of Queen, ode door Joseph Clark 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KAPELLE FitXperience, 19.30 uur: Indoor Cycling; De Vroone, 20.00-22.00 uur: In formatieavond 'Subsidie voor landbouwers die investeren in innovatie en water' KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Hand werken WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactivi- teiten WILHELMINADORP Wilhelmi- nahuis, 13.30 uur: Fietstocht voor 55-plussers YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59