Kamermuziek op de snaren 5 LaDonna Adrian Gaines scoorde veel hits Eva Crutzen: Feestje voor de liefhebber van Queen 'Jimi doet zijn naam eer aan' Dudok Quartet Amsterdam DONNA SUMMER (1948-2012) jonge tiener dolgraag op het ra diootje dat ze van haar ouders had gekregen naar datzelfde re pertoire en ze houdt nog steeds van 'oude disco'. Daar getuigt ook haar album Tribute to Bee Gees van. Carolina is in Colombia gebo ren. Ze werd toen ze zes maan den oud was geadopteerd door Trijnie en Piet Dijkhuizen en groeide op in het Groningse Veendam. ,,Ik was nog heel jong, ik schat een jaar of vijf, toen mijn ouders me meenamen naar de film Annie. Dat heeft blijk baar indruk gemaakt. Op een gegeven moment daarna ging ik middenin de kamer thuis opeens Tomorrow zingen. 'O, ze kan gewoon zingen', wist mijn moeder toen direct, want ik had het helemaal zuiver gezongen.'' Terwijl Nederland Carolina Dijkhuizen vooral kent door haar aandeel in musicals, gast rollen in series als Bon bini beach, Spoorloos verdwenen, Parels Zwijnen, Meiden van de Heren gracht en optredens in onder meer Wie is de Mol? en Expeditie Robinson, komt ze van origine uit de popmuziek, vooral R&B en hiphop. ,,Met Thank God It's Donna! ben ik dus eigenlijk weer terug op mijn roots. Acteren is zeker een passie die erbij is ge komen, maar muziek is en blijft mijn eerste liefde.'' Het programma dat het kwartet brengt lijkt met strijkkwartetten van Haydn (nr. 3 in g) en Van Beet hoven (nr. 13 in Bes) vrij klassiek. De stukken worden echter gecom bineerd met het eerste strijkkwar tet van Karl Amadeus Hartmann. Deze Duitse componist met de be laden tweede voornaam Amadeus is een 2oste-eeuwse symfonicus. Hartmann is een van de Duitse componisten uit de generatie die twee oorlogen heeft meegemaakt, maar weinig waardering kreeg. Te Met onze muziek gaan we in dialoog met het publiek oud voor de avant-garde en te jong voor het establishment. Het combineren van oude en modernere werken is typerend voor het Dudok Kwartet, dat be staat uit Judith van Driel (viool), Marleen Visser (viool), Lotte de Vries (altviool) en David Faber (cello). ,,We laten zien én horen dat de muziek die wij spelen niet oud of nieuw is, maar altijd weer mu ziek van nu" legt eerste violiste Judth van Driel uit. ,,Muziek die ontroert, ontregelt en een onuit wisbare indruk maakt. Met onze muziek gaan we in dialoog met het publiek, in concertzalen, op scho len, op festivals en ook online. We durven ons kwetsbaar op te stellen. Daarin ligt onze kracht. We laten ons eigen hart spreken en zo drin gen we door tot de essentie van de muziek.'' Cabaret Rock Blues donderdag 18 april 2019 GO Donna Summer in 2007. FOTO ANP De naam Donna Sum mer is een pseudoni- eum voor LaDonna Adrian Gaines. Deze Amerikaanse zangeres verwierf in Nederland de meeste bekendheid met haar discohits uit de jaren 70, die haar de bijnaam 'koningin van de disco' opleverden. Zij trouwde begin jaren 70 met de Oostenrijkse acteur Helmuth Som- mer, waarna zij haar ar tiestennaam Donna Summer aannam. Ook na haar discoperi ode heeft zij nog grote hits gescoord met wat minder onstuimige lied jes. Zij is de enige ar tiest die in Amerika met vier dubbelalbums ach tereen nummer één heeft gestaan: Once upon a time, Live More, On the Radio en Bad Girls. Thank God It's Donna!: zater dag, CCXL Vlissingen, aanvang 20.15 uur. De Stichting Kamermuziek Zee land heeft een van de meest veelzijdige en aansprekende strijkkwartetten in Nederland naar Zeeland gehaald: het Dudok Quartet Amsterdam. De strijkers spelen in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg, op paaszaterdag. Jeanette Vergouwen Judith van Driel, violiste De naam Dudok, naar de be kende architect, maakt ook duide lijk dat deze vier musici willen bou wen en geen uitdaging uit de weg gaan. De winnaars van de Kersjes- prijs en andere prijzen op interna tionale concoursen hebben een breed repertoire opgebouwd en vertolken kamermuziek met een intiem karakter, intens en eerlijk. Dudok Quartet Amsterdam, za terdag, Zeeuwse Concertzaal Mid delburg, aanvang 20.00 uur. Het Dudok Quartet Amsterdam combineert klassieke stukken met modernere werken. Cabaretiers spelen vaak een perso nage of schrijven een grappig liedje. Voor Eva Crutzen voelt dat alsof het publiek dan naar een muur zit te kijken. In haar derde voorstel ling, Opslaan als, wil ze achter die muur vandaan komen. Haar allergie voor sentimentaliteit be strijden. Zich kwets baar tonen. Het ver trouwde blijft: type tjes (want daar was ze dus goed in), sketches, liedjes. Vette beats, unders cores en video-pro jecties. Tussendoor is ze persoonlijker dan ooit. Woensdag, De Mythe Goes, 20.00 uur Tien jaar geleden begon Joseph Clark (foto, links) te touren met covers van Queen. Hij gaf wereldwijd een enorme reeks optre dens en maakte een aan tal albums met stukken van de iconische rock band. Volgens critici vertoont de stem van Clark een verbluffende gelijkenis met die van Freddy Mer cury. In Nederland stond de Amerikaan onder an dere in Gelredome. Van avond staat Clark met zijn band in Heinkenszand. The Times betitelde een van zijn optredens als fe nomenaal. Zijn theater show The Music of Queen is ook dan ook een bui- tenkansje voor de Queen-liefhebber. a Vanavond, De Stenge in Heinkenszand, 20.15 uur 'Een Italiaanse meestergitarist die zijn voornaam eer aandoet'. In de aan kondiging van het concert van Jimi Bar- biani verwijst Blues club The Lane in Oostburg naar de le gendarische Jimi Hendrix. Barbiani heeft al op vele belangrijke Eu ropese en Ameri kaanse bluespodia gestaan en staat be kend om zijn liveop tredens. Hij brengt onvervalste blues- rock met pakkende en opzwepende gi- taarriffs. Zaterdag ,Blue- sclub The Lane Oostburg, 22.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49