4 Theaterconcert In Thank God It's Donna!brengen zangeres Carolina Dijkhuizen en The Gare du Nord Orchestra een ode aan de 'queen of disco'. Zaterdag laten zij het CCXL theater in Vlissingen swingen op de bekende hits van Donna Summer. Mannen maken het geheel compleet Woezel en Pip op toneel in Terneuzen De gelijkenis is frap pant. Zowel in ui terlijk als met haar stemgeluid lijkt Carolina Dijkhui zen heel veel op Donna Sum mer. ,,Maar ik probeer haar niet na te doen. Dat zeg ik ook direct tegen de mensen in de zaal, dat ik haar niet ga imiteren. Het is een mazzeltje dat ik zo op haar lijk, maar ik sta daar volledig als mezelf. Ik ben natuurlijk wel heel erg door haar beïnvloed, door haar nummers en haar zangtechniek. Met haar muziek ben ik opgegroeid, dus is het lo gisch dat mijn stem daar naar kleurt. Maar het is nul imitatie. Ik zou dat ook niet anders willen of kunnen. Er is immers maar één Donna Summer en dat was zij zelf. Dit concert is een ode aan haar. Ik wil haar legacy en muziek levend houden. Dat kan alleen maar door haar nummers te zingen.'' Dit statement wil Carolina Dijkhuizen graag even maken. Zij speelde al enige tijd met het idee van een tribute concert aan The Queen of Disco, maar was de afgelopen jaren nogal druk bezig met musicals. Zij speelde rollen in onder meer Aida, The Lion King, Sister Act, Dreamgirls en The Bodyguard. Zo'n concert is dan moeilijk tussendoor te plannen, maar halverwege vorig jaar kwam Carolina in gesprek met producent Barend Fransen die met een vergelijkbaar idee rond liep. Zij besloten de krach ten te bundelen voor Thank God It's Donna! Fransen maakte het eerste concept voor de setlist. De keuze aan repertoire is enorm groot, maar de focus ligt vooral op de discoperiode, waarin Donna in Nederland haar groot ste hits scoorde. Carolina: ,,We kunnen na- Ik wil haar muziek levend houden. Dat kan alleen maar door haar nummers te zingen tuurlijk niet alles spelen, zij heeft zoveel hits gemaakt, maar gaandeweg de tour hebben we nog wel wat dingen veranderd, omdat we veel feedback krijgen van de mensen. Wij doen bij voorbeeld nu ook The Hostage. Die stond er in het begin niet op, omdat het echt 'old school' is, maar het was wel de allereer ste hit van Donna in Nederland. De mensen vroegen er echt om, dus die hebben we er later ook bijgedaan. Zo groeit de setlist heel organisch. Bekende hits als Hot Stuff, Bad Girls, I Feel Love, MacArthur Park stonden er al wel op. We hebben geen chro nologische indeling. De nadruk ligt dus op disco en een klein stukje daarna met Stock Aitken Waterman.'' Met haar 39 jaar krijgt Caro lina wel eens de vraag of zij ei genlijk niet te jong is voor het repertoire van Donna Summer. Die vraag stelt zij zelf op haar beurt ook soms aan jongeren in de zaal. Zij weet inmiddels hoe het komt dat de doelgroep voor dit concert zo groot is: ouders die met deze hits zijn opge groeid, hebben die muziek dui delijk doorgegeven aan hun kin deren. Zelf luisterde Carolina als EN 5 REDENEN MEER Jazz Poppentheater donderdag 18 april 2019 Ode aan de queen of disco Ali Pankow 44 Carolina Dijkhuizen De meidenswing uit de jaren 40 en 50 komt zaterdag weer tot leven bij Podium Razzma tazz in Oost-Souburg. Swing, hartbrekende ballades, grap pige imitaties van blaasinstru menten en zelfgearrangeerde jazznummers: dat is een avond van The Midnight Blue Birds and their Sentimental Gentle man in een notendop. Drie dames die elkaar ont moetten op het conservato rium in Gent besloten een close harmony groep te star ten: The Midnight Blue Birds. De toevoeging van drie man nelijke jazzmuzikanten (de Sentimental Gentleman) maakte het geheel compleet. Het brengen van gevarieerde optredens met driestemmige harmonieën en een vrolijk or kest bleek een schot in de roos. Het raspende gitaarspel en de hummende basloopjes werken aanstekelijk op de dansspieren van menig bezoe ker. Voeg daar wat spontane choreografie en ondeugende humor aan toe, en je waant je tijdens de show in een film van regisseur Arthur Lubin. Zaterdag, Podium Razz matazz Oost-Souburg, 20.30 uur In de levens van veel jonge kinde ren spelen ze een grote rol: Woezel en Pip. Waar de avonturen van de twee hondstrouwe vriendjes zich eerst alleen op papier afspeelden, volgden al snel filmpjes en theater shows. Zaterdag komt de voorstel ling Woezel en Pip de Tijdmachine naar Terneuzen. Acteurs voeren de show op met le vensgrote hand poppen. Zaterdag, Schel- detheater Terneu zen, 14.00 uur en 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48