MIJN FOTO «n t, w 12 ZEELAND Iedereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat tekenen we graag op. Vandaag vertelt Edwin Lauret over het begin van de No Longfield Jazzcrackers in Terneuzen. Hkt ésf* 7*3? en zwart-witfoto met 1 zeven jonge mannen op de Markt van Ter neuzen. Het is 1980, de I begindagen van de No Longfield Jazzcrackers, toen nog met trombone, wasbord, bass drum, snaredrum, trompet, klari net en de bandleider op trom bone. ,,Ik was toen een jaar of zeven tien." Edwin Lauret uit Terneu- zen wijst naar die met de grote trom op de foto. ,,Tja, Dixieland. Niet echt een muzieksoort voor jongeren. Mijn beste vriend was altijd dixie aan het draaien op zijn kamer en ik vond het eigenlijk wel leuk. We zaten in die tijd alle maal bij harmonie De Vliegende Hollander en eigenlijk is het na een concert van de harmonie be gonnen. We gingen met z'n allen spontaan de stad in om te spelen. Een beetje de cafés langsgegaan. We speelden Het leven is goed in mijn Brabantse land. Drie num mers kenden we. Zo is het eigen lijk begonnen." Schelde Dixies ,,We noemden onszelf de Schelde Dixies. Later kwam er een andere band die zich The Flying Dixies noemde. We hebben toen beslo ten dat we een andere naam moesten nemen, omdat het ver warrend werd. Een ding wisten we zeker. We gaan ons met naar de bandleider Van Langevelde noemen. No Longfield dus. We krijgen wel eens vragen over die NO in onze naam. Mensen den ken dat het staat voor New Orle ans, maar dat is dus niet zo." ,,We spelen doorgaans oude stijl jazz, maar we zijn daar niet zo strikt in. We spelen ook op po dia, maar in principe zijn we al tijd een streetband geweest. Dat hoort eigenlijk ook zo bij dixie land. Ik ben zelf ook in New Orle ans geweest en daar zie je inder daad de bandjes op straat lopen. Zo is ook de Streetparade ooit N.O. ONGFIELC ZCRACKERS ontstaan. Dat was ook hoe Frank Koulen (oprichter van Jazzpo- dium Porgy en Bess, red.) het des tijds ook bedoelde. Als band zijn we daarom ook blij dat het Jazz festival nu weer teruggaat naar hoe het ooit begon." Bijna ging ZeelandJazz niet door vanwege organisatorische problemen. 2019 leek een vreemd jaar te worden voor de No Long- field Jazzcrackers. De band hoort bijna bij de inventaris van het Jazzfestival Terneuzen, een van de voorlopers van wat nu Zee- landJazz heet. ,,We zijn er bijna altijd bij geweest. In de 39 jaar dat we bestaan, speelden we 37 keer op het festival. Ik ben wel heel blij dat er mensen zijn opgestaan die het er niet bij laten zitten." Buiten Voor Edwin Lauret hoort jazz op straat. ,,Met moderne jazz bin nenhet is best heel knap en zo maar zelf heb ik er niks mee." De No Longfield Jazz Crackers zijn er ook dit jaar weer bij. Op 8 juni op het terras van café De Vriend schap in Terneuzen. Buiten, zoals het hoort. donderdag 18 april 2019 GO Jazz hoort op straat lÈm Guido van der Heijden Terneuzen De No Longfield Jazzcrackers, Edwin Lauret met de bass drum, in 1980. REPRODUCTIE EN FOTO BOAZ TIMMERMANS Edwin Lauret van No Long- field Jazzcrackers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40