overtreft zijn eigen verwachtingen II 'Er wordt aan me getrokken' Middelburg heeft primeur met festival vol badminton ZEELAND 11 Volleman turnt in Vlissingen donderdag 18 april 2019 een jong team - de Vlissinger was zelfs nog één van de oudsten - moest hij erg wennen aan de ma nier van spelen. ,,Ik was toen ook niet vaste kracht, ik was de ze vende, achtste speler van de ploeg." Inmiddels is hij van grote waarde. ,,Ik wil niet al te zeer op scheppen, maar op dit moment ben ik wel één van de belangrij kere spelers. Ik lig op een sleutel positie." Kort, die bijna klaar is met zijn studie 'toegepaste wiskunde', is bij PSV de midvoor. De spits dus. In 22 duels maakten de Eindhove- naren er 290 - veel meer dan elk ander team - en de Walchenaar had een groot aandeel. ,,Mijn me despelers brengen mij goed in scoringspositie en ik doe dan mijn werk." Bekertoernooi Dit seizoen rest er nog één duel: de finale van de ManMeer!-Cup. Dat is het bekertoernooi voor de eerste-, tweede- en derdedivisio nisten. PSV treft zaterdag in Hee renveen het Veenendaalse VZC, dat in de eerste klasse als tiende is geëindigd. Kort: „Voorafgaand aan het seizoen hebben we bij PSV te gen elkaar gezegd: we willen zo wel kampioen worden als de be ker winnen. Het eerste is al ge lukt, nu het tweede nog. Vorig jaar haalden we ook de finale, maar die verloren we. Toen waren we niet de grote favoriet, maar nu wel." In de ManMeer!-Cup heeft PSV dit seizoen het nodige geluk ge had, net als in de slotronde van de competitie. Zowel de kwartfinale als de halve eindstrijd werd ge wonnen met penalty's. ,,De beker is de beker. Er kan van alles in ge beuren", zegt Kort. ,,VZC staat na tuurlijk niet voor niets in de fi nale, maar we moeten het wel ge woon afmaken zaterdag." MIDDELBURG Op de Markt in Middelburg is op 10 en 11 mei een festival waarbij het zogenoemde outdoor badminton wordt gepro moot. Dit is een variant van het re guliere badminton. De Badminton World Federation heeft Nederland aangewezen als pi- lotland. Hier moet worden bekeken of outdoor badminton aanslaat. In totaal zijn er de komende maanden twaalf badmintonfestivals in Ne derland. Middelburg heeft de pri meur. Op vrijdag 10 mei worden er vooral clinics gegeven, onder meer aan basisschoolleerlingen. Op 11 mei is er een groot toernooi voor duo's. Hierna trekt het circus - met ook muziek en foodtrucks - langs de andere provincies. Het grote verschil tussen outdoor badminton en het gewone badmin ton is dat er aan beide zijden van het net een 'deadzone' van twee meter ligt. De shuttle mag hier niet in landen; de ontvangende partij krijgt dan een punt. De shuttle mag ook niet vanuit dit vlak geslagen worden. VLISSINGEN Turnster Tisha Vol leman uit Eindhoven was afgelo pen weekeinde nog actief op het EK in Polen, maandag doet ze in Vlis- singen mee aan de Moreau Gym nastics Tour. Dit is een sterk bezet toernooi. Traditioneel wordt er met Pasen volop geturnd in sporthal Baskens- burg. Zaterdag is daar de Zeeuwse titelstrijd, van 8.15 tot 20.30 uur. Twee dagen later volgt de Moreau Gymnastics Tour, waaraan gymnas- tes vanuit het hele land meedoen. Op eredivisieniveau wordt er van 14.45 tot 17.15 uur geturnd. De organisatie van beide toer nooien is in handen van VTV. nig tegenslag kent. ,,Het is een beetje onverklaarbaar. Maar als alles meezit, dan zit ook echt alles mee.'' Zijn persoonlijke seizoen loopt synchroon met dat van het team. Niemand had vooraf kunnen be- Zeker de laatste weken geven we bijna niks weg en heb ik weinig te doen denken dat Arendskerke halver wege april nog volop in de titelrace zou zijn. ,,Zelf hadden we wel het doel om voor de nacompetitie te gaan'', zegt de keeper, die merkt dat ploegen rekening houden met de blauw-witten. ,,In het begin van dit seizoen hadden we wat grotere uit slagen. Ploegen zakken nu wat ver der in.'' Zaterdag kan 's-Heer Arends- kerke een reuzenstap richting de ti tel zetten, want koploper Luctor Heinkenszand komt op bezoek. Die ploeg heeft op dit moment drie punten meer, maar ook een wed strijd meer gespeeld. ,,We hebben het inderdaad in eigen hand'', weet Dooge. De keeper kan voor de zevende keer op rij de nul houden. Het ver trouwen is er. ,,Wij gaan gewoon ons eigen spelletje spelen'', zegt Dooge. ,,We zullen niet met z'n al len achterin blijven hangen. Ik denk dat het een heel spannende wed strijd wordt. Heinkenszand ligt vier kilometer verderop, dus het is wel een derby. Het zal druk worden. Dat we thuis spelen, is een voordeel. Dit zijn de leuke wedstrijden!'' PSV OF DZK? - ■£3 GO een sleutelpositie Bij De Zeeuwse Kust hopen ze op een terugkomst van Levy Kort. De tweedeklasser kan wel een goede midvoor gebrui ken, om op termijn te kunnen promoveren. In Vlissingen moe ten ze echter nog even geduld hebben. ,,Ik weet dat er aan me getrok ken wordt", zegt Kort. „Maar ik ben pas 22 en heb nog tijd ge noeg voor een terugkeer. Eerst wil ik met PSV op het hoogste niveau uitkomen." Zijn band met de waterpoloërs van DZK is nog altijd goed. Soms traint hij ook nog mee, als hij toevallig eens een keer in Vlissingen is. ,,Ik weet dat ze mij het succes gunnen. En ze snap pen ook wel dat ik nog even bij PSV blijf." - Eljo Dooge (26) Arends- kerke-keeper Eljo Dooge hield dit sei zoen al twaalf keer de nul. Zaterdag speelt hij de topper tegen Luctor Hein kenszand. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De kampioensfoto van PSV, met Levy Kort (staand, vierde van rechts). foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39