Happy hippiekids in De Spot 6 Middelburg schrikt van offertes aannemers De herinrichting van het Molenwater park dreigt een teleurstelling te worden. Zelfs met extra subsidie kan Middelburg lang niet alle wensen waarmaken. De gemeente Middelburg heeft 1,6 miljoen euro uitgetrokken voor het project, waarvan 800.000 euro voor de aanleg en inrichting van het park. Dat blijkt nu 300.000 euro te weinig te zijn, meldt wethouder Jo- han Aalberts De inschrijvingen door aannemers vallen zwaar te gen. B en W zien zich genoodzaakt tot 'een vergaande versobering'. Dat is des te pijnlijker, omdat Middelburg omwonenden en belanghebben den nauw betrokken heeft bij het maken van een herinrichtingsplan en hun wensen wilde vervullen. Dat lukt dus niet helemaal. Er ko men nu toch geen bruggen en scheidingsstrippen van cortenstaal, geen keermuur tussen het park en het plein voor de schouwburg en ook de zitranden zijn geschrapt. ,,Waar de mensen echt over hebben meegesproken, dat kunnen we nog steeds uitvoeren. Het wordt nog steeds een mooi park, maar wel so berder", zegt Aalberts. Zo wordt 195.000 euro bespaard. Maar dat is dus nog steeds niet ge noeg om het tekort te dekken. De hoop is nu gevestigd op extra Euro pese subsidie uit een project om binnensteden te beschermen tegen wateroverlast. Uit dat potje heeft Middelburg al geld gekregen en zij hoopt in juli op een extra bijdrage. Het college heeft nu pas besloten op zoek te gaan naar meer subsidie, omdat het eerder dacht wel met het krappe budget uit te komen. Met een bezuiniging en een zoektocht naar meer geld is Middelburg er nog niet. De herinrichting van het Molenwaterpark moet ook in twee delen worden geknipt. Als de ge meente wacht op de extra subsidie, ontstaat het risico dat het werk te laat begint en dan moet zij een deel van de oude subsidie terugbetalen. In mei wordt daarom al begon nen met opruimwerk, grondwerk, milieumaatregelen, riolering, pad- denschalen, vijver en vlonder. In de tweede fase volgen de beplanting, de verhardingen en de paden. Al thans, als Europa meer geld geeft. Zo niet, dan gaat ook door die wen sen een streep. Rugstreeppad Ondanks de forse tegenvaller blijft Aalberts ervan overtuigd dat de 'ambitie van een stadspark' gehaald kan worden, omdat de basis van het plan wel haalbaar blijft. Ook herge bruik van bestaande speelvoorzie- ningen, de aanleg van een boom stronkenpad, het tijdelijk herplaat sen van het kassahuisje van Minia tuur Walcheren, de aanleg van een ontdekvlonder, de halfverharding in de Koepoortlaan, de voorzienin gen voor het behoud van de rug- streeppad en de infrastructuur voor een fontein gaan nog door. ,,En als er later weer geld is", stelt Aalberts, ,,kunnen nog andere wensen wor den toegevoegd." ,,We hebben altijd een themapro ject en een ouder stelde voor dat te doen over 1969. Dat is 50 jaar gele den en het was een belangrijk jaar in onze geschiedenis", zegt direc teur Sjoerd Sanderse van de ABS. ,,Hoe communiceerden mensen toen er nog geen internet was? Hoe vervoerden ze zich? En voor de bo- venbouwers: wat gebeurde er in de politiek? Dat soort vragen hebben we allemaal behandeld." Vijftig jaar lijkt voor veel kinde ren misschien wel een eeuwigheid, een periode die ze amper kunnen overzien, beaamt Sanderse. ,,Totdat je uitlegt dat 1969 het jaar was waarin je vader klein was." Het be langrijkste wapen was muziek, glimlacht Sanderse. ,,De kinderen f. 1 Big Family op het podium van de Spot. De kinderen hebben de grootste pret met de papa- en mamamuziek. foto lex de meester hebben gezongen, gedanst, muziek gemaakt en kleding gemaakt." Dat was goed te zien in De Spot. Het poppodium veranderde in een hippietent. Iedereen droeg ronde zonnebrillen, haarbanden, broeken met wijde pijpen, bloemetjesjur ken. En op het podium stond een gelegenheidsband van ouders: 1 Big Family. Met bekende muzikanten als saxofonist Cor de Jonge, gitarist Stefan Siwabessy en zanger/gitarist Kees Moerland, die allemaal kinde ren op de ABS hebben. Liedjes over oorlog (War) en liefde All you need is loveen dan sen (The loco-motionwerden luid keels meegezongen. De muzikale geschiedenisles over 1969 werd drie keer gegeven. Maar daar blijft het wel bij, benadrukte bandleider Cor de J onge. ,,Dit wordt een record van de band die het kortst bestaat: één dag." IN DE REGIO Wandeling met boswachter Songs From The Heart Taalcafé Stabat Mater MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 18 april 2019 WA Molenwaterpark tonnen duurder Maurits Sep Middelburg Kleurentelevisie. Internet. Een raket naar de maan. Voor kinde ren is het tegenwoordig hart stikke normaal, maar vijftig jaar geleden was het allemaal spik splinternieuw of het bestond nog niet. Scholieren van de ABS in Middelburg gingen terug naar 1969 en sloten hun project af met een sixties-concert in De Spot. Maurits Sep Middelburg OOSTKAPELLE Morgenavond kan een wandeling wor den gemaakt met de boswachter door de Manteling van Walcheren. De boswachter vertelt allerlei bijzonderhe den over de dieren en historie van het gebied. De wandeling van ongeveer anderhalf uur begint om 20.00 uur op de parking aan het einde van de Strandweg in Oost- kapelle. Van te voren reserveren is verplicht via de site staatsbosbeheer.nl. MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag Songs From The Heart ge houden. Belangstel lenden zijn om 20.30 uur welkom in de Spot in Mid delburg. De toe gang is gratis. MIDDELBURG In Middelburg wordt morgen het weke lijkse taalcafé ge houden. Het taal- café biedt bezoe kers de mogelijk heid om hun Neder lands te verbeteren. Dat kan door mid- del van een ge sprek, een spelletje of door te luisteren naar een spreker. Belangstellenden zijn van 10.15 tot 11.30 uur welkom in de foyer van de ZB in Middelburg. Deelname is gratis. VLISSINGEN In de Sint Jacobs- kerk in Vlissingen wordt morgen het Stabat Mater van G.B. Pergolesi ten gehore gebracht. De dienst wordt ge leid door dominee Pim Steenbergen. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom. BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloop ochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Handwerk- club MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur: Koers- bal MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloopspreekuur Budgetcoach Zeeland; Kloostergangen Abdij, 12.00 17.00 uur: Eerste dag exposi tie leden van Het Zeeuws Palet; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; 19.00-22.00 uur: Repair Café; Hoofdingang park aan de Koudekerkseweg, 19.00 uur: Rondleiding door Park Toorenvliedt; De Spot, 20.30 uur: Songs from the Heart OOSTKAPELLE Kantine Voet balvereniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 kilometer; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym VEERE Kerkstraat 6, 10.00 12.00 uur: Wekelijks evene ment 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen VLISSINGEN CineCity, over dag: Tentoonstelling 'Open je ogen voor mensenhandel'; ZB, Spuikomweg 7, 10.00 22.00 uur: Foto-expositie 'Bloemen'; Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijkcentrum De Burgerij, 11.00-12.00 uur: Sport- en spelactiviteit voor 50+; Gym zaal De Houttuijn, Slangenburg 1, 16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Polderhuis, 13.30-15.30 uur: Digicafé; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00 20.00 uur: Expositie Adri Kar man. Wethouder Johan Aal- berts helpt een handje bij de start van de herinrich ting van het park. PAULVAN LOON GOES De populaire kinderboekenschrijver Paul van Loon kreeg gistermiddag een feestelijke ontvangst in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. De meer dan honderd aanwezige kinderen zongen 'lang zal hij leven', want Van Loon was jarig. De schrijver kwam naar Goes om te zingen, voor te lezen en handtekeningen te zetten. Veel kinderen gingen ook met hem op de foto. De komst van Paul van Loon naar Goes was een samenwerking tussen de boekhandels De Koperen Tuin en Paard van Troje. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34