Verstappen zit op zijn praatstoel Sfll! 23 In de hotseat KALENDER WIELRENNEN BRABANTSE PIJL Zeilen, wereldbeker Tennis, Fed Cup 20 21 APRIL Wielrennen, Amstel Gold Race 21 april Tafeltennis, WK VANAF 21 APRIL Annemiek Bekkering Annette Duetz zijn regerend wereld kampioen in de 49er FX-klasse. Het zeilduo strijdt nu om te worden - J i voorgedragen voor uitzending naar Tokio. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OPTEAMNL.ORG Rabobank Mathieu van der Poel versloeg in de Brabantse Pijl Julian Alaphilippe, volgens de 24-jarige VDP de beste renner van het moment. 'Daarom is dit de mooiste tot nu toe', aldus VDP. Op de Brusselsesteenweg kijkt Mathieu van der Poel achterom en ziet oud-winnaar Tim Wellens, groene truiwinnaar Michael Matt hews en Milaan-San Remo-win- naar Julian Alaphilippe loeren. De één is nog sneller dan de ander, maar Van der Poel heeft zich niet op kop laten dwingen. Met de fi nish in zicht wil hij juist die kop positie. ,,Ik ben uitgegaan van mijn eigen krachten", verklaart hij later in een benauwde tent, nadat hij de drie wereldtoppers met groot machtsvertoon heeft verslagen en 34 jaar na de zege van zijn vader Adrie de tweede Van der Poel is met de Brabantse Pijl op zijn ere lijst. ,,Als je de sterkste of snelste bent, is het soms slim om de kop te pakken. Ik ben al iets te vaak inge sloten geraakt en dat wilde ik dit keer per se voorkomen." Zo blijft Van der Poel de wieler- wereld verbazen. Wie hem ziet rondrijden, en alweer voor de vijfde keer in twee maanden ziet juichen, zou haast vergeten dat dit pas zijn eerste klassieke cam pagne op de weg is. Indrukwek kend waren al de kasseienkoersen met winst in GP Denain en Dwars door Vlaanderen en de vierde plaatsen in Gent-Wevel- gem en de Ronde van Vlaande ren. En nu is het ook meteen raak in de Brabantse Pijl, de heuvel- klassieker waarin hij debuteert. Alaphilippe, op zeventien kilo- Ik ben al iets te vaak ingesloten en dat wilde ik dit keer per se voorkomen meter van de streep aanstichter van het elitegroepje en uiteinde lijk tweede voor Wellens en de ingesloten Sunweb-kopman Matthews, wijst Van der Poel meteen maar aan als een van zijn grootste concurrenten voor zon dag in de Amstel Gold Race. Kloppen Van der Poel noemt de Fransman 'een legende'. ,,Zijn aanvallen bergop deden heel veel pijn. Maar toen ik hem twee keer terug haalde, begon ik te geloven dat ik hem kon kloppen. Voor mij is hij de beste renner van het moment. Ik schat deze overwinning daarom heel hoog in. Dit is de mooiste tot nu toe." De hype rondom de kopman van Corendon-Circus wordt al leen maar groter. De verwachtin gen voor de Amstel Gold Race ook. Dat wordt alweer zijn laatste wedstrijd op de weg voor zijn rustpauze richting het mountain bikeseizoen. Erik Dekker was in 2001 de laatste Nederlandse win naar. ,,Mijn voorjaar is geslaagd, maar ik wil iets moois maken van de Amstel. Voor mij is het hopen dat ik meekan, ik heb nog nooit gekoerst tegen die mannen." Hij had een intense hekel aan school. Hij wilde karten, racen, en anders niets. Wat kon hij daar in die bankjes nou leren dat hem zou helpen? Studenten die hadden gehoopt dat Max Verstappen gisteren bij een soort College Tour in Jumbo's hoofdkantoor in Veghel zou bena drukken dat studeren heel belangrijk is, kwamen bedrogen uit. Waar schijnlijk wisten ze al beter. Het is geen geheim dat het le ven van de Limbur ger altijd om één ding heeft gedraaid, autosport. Daarover gingen de vragen van de studenten, afkomstig uit uiteen lopende richtingen, dan ook. Als hij aan de knoppen zou zitten, wat zou hij dan veranderen aan de For mule 1. ,,De banden", klonk het re soluut. ,,Die zijn veel te gevoelig, te snel oververhit, waardoor echte gevechten soms uitblij ven." Ten tweede: de motor. „Degene met de beste motor wint, meestal. En tussen het derde en vierde team op de grid zit een veel te groot gat. Wat mij be treft moet het veld dichter bij elkaar zitten. Als nu iets afbreekt, verlies je zomaar een halve seconde per ronde. Dan maar liever ietsje minder hard, maar ste vigere wagens." donderdag 18 april 2019 PC TeamNL TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via Vteamnltweets, Bteamnlinsta of 13 EchtTeamNL. Vier zeilduo's van TeamNL strijden In de 49er FX-klasse om één ticket voor de Spelen in Tokio. Samen met het WK geldt de wereld bekerwedstrijd in Genua als intern selectiemoment voor de Spelen van 2020. T/M 21 APRIL Het Nederlandse Fed Cup team speelt dit weekeinde een play off- wedstrijd in en tegen Japan. Inzet van de confrontatie is lijfsbehoud in de Wereldgroep II. Erik Dekker was achttien jaar geleden de laatste Neder landse winnaar bij de mannen. Bij de ladies edition van Nederlands enige klassieker hoeven we niet zo ver terug: Chantal Blaak was vorig jaar de snelste. TeamNL is met zes tafeltennissers aanwezig op de WK: drie mannen en drie vrouwen. Het evenement wordt gehouden in Boedapest. i i NEDERLANDSE /LOTERIJ Heinekeri Pim Bijl Overijse -Wielrenner Mathieu van der Poel (24) Tegenover een zaal voor stu denten zat Max Verstappen gis teren, voor zijn doen, op de praatstoel. Met de vraag wat hij aan de Formule 1 zou verande ren, wist hij wel raad. Rik Spekenbrink Veghel Q Mathieu van der Poel juicht, nadat hij als eerste over de eind streep gaat in Overijse. Hij was de snelste van een vluchtgroep. FOTO COR VOS j>WTPS Xaboiban\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23