159,- a reiskatern.n l 22 Erik ten Hag, Marc Overmars en Edwin van der Sar gloriëren na hoon en kritiek Exclusieve Lezersreizen Andre Rieu op het Vrijthof! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc '%£skant ®3S»<§> Een jaar geleden werden ze vervloekt en beschimpt na het historische debacle in Eindhoven. In Turijn haalden Erik ten Hag, Marc Overmars en Edwin van der Sar hun definitieve revanche met Ajax. Marc Overmars schoof op zijn buik over het gras in Turijn, in zijn nette witte overhemd, pal voor het Am sterdamse uitvak. De ander, direc teur Edwin van der Sar, stond te stralen. ,,Dit is voetbal, veel belang rijker dan geld,'' glimlachte de oud keeper. En trainer Erik ten Hag zat rond middernacht in een volgepakt zaaltje met internationale media, rustig en droog te analyseren hoe Ajax het allemaal had geflikt, win nen van Juventus na een formida bele, zinderende tweede helft. Alle drie beleefden ze het succes op hun eigen manier in Italië, maar alle drie haalden ze onmiskenbaar hun zoete revanche. Het is bijna niet voor te stellen dat Ajax amper een jaar geleden nog een vat vol frustraties was, na het debacle in de kampioenswedstrijd tegen PSV (3 0). De clubleiding was de Kop van Jut. Van der Sar moest zich verant- woorden voor een woedende groep supporters. Ten Hag werd uitgeflo ten door zijn eigen publiek in de Jo- han Cruijff Arena, toen de trainer in mei een prijs uitreikte aan Mat- thijs de Ligt. Marc Overmars werd bekritiseerd om zijn aankoopbe leid, dat veel geld opleverde, maar geen successen. ,,Ik wil dit niet op mezelf betrekken'', zei Ten Hag na Juventus. ,,We functioneren als team, ik geef leiding aan dat proces, maar het gaat niet om mij.'' Hoekig Het is in veel opzichten typisch Ten Hag, de rationalist, veelal sprekend in wat hoekige zinnen. Maar juist de trainer heeft alle reden te stralen, om onomwonden te genieten van het succes. Dat doet hij in Turijn slechts heel even wanneer het Am sterdamse uitvak zijn naam scan deert. 'Il Fenomeno', noemde de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport hem, op de ochtend voor de wedstrij d. 48 uur later is de ster van liuttu Ten Hag verder gerezen in het in ternationale topvoetbal. Lyrisch zijn de beschouwingen over Ajax, gespeeld met bravoure én een heldere filosofie, uitgevoerd door jonge spelers die almaar fitter en beter lijken. Ik probeer overal waar ik werk het maximale uit de mogelijkheden te halen'', zegt Ten Hag. ,,Dat was bij Go Ahead Eagles zo en later bij FC Utrecht en Bayern. Ja, ik geloof er inmiddels wel in dat ik dat kan.'' Juist bij Ajax moest Ten Hag eerst een woeste storm overwinnen. De kritiek in zijn eerste halfjaar was in zekere zin logisch; de coach slaagde er niet in progressie te boeken ten opzichte van zijn voorganger Mar cel Keizer. Maar ook dit seizoen werd Ten Hag maandenlang over laden met pek en veren. Laster die óók werd gevoed vanuit de boezem van de Amsterdamse club. Al die verstokte critici staan nu in hun hemd. Het Ajax van Ten Hag heeft nu al historie geschreven met een onmogelijk geachte toer door Europa, geholpen en gesteund door het beleid van Van der Sar en Over mars. Zij namen afscheid van de be houdende filosofie om vooral niet grondig te investeren: gericht ver sterkte Ajax eindelijk zijn selectie met routine en kant-en-klare kwa liteit. Het afscheid van Dennis Berg kamp was eind 2017 in persoonlijk opzicht pijnlijk, maar het schiep ook veel helderheid. Overmars en Ten Hag, goede bekenden van el kaar, konden eindelijk echt hun ei gen koers bepalen, zonder gedoe in het zogenoemde 'Technisch Hart'. Het heeft ook Van der Sar zicht baar bevrijd. De algemeen directeur die onmiskenbaar moest leren als topbestuurder. Die worstelde met het drama rond Abdelhak Nouri, die beginnersfouten maakte, en die zich in het openbaar soms ronduit stuntelig verwoordde. De oud-kee per proeft nu de smaak van glorie. ,,Natuurlijk ben ik trots. Gaaf dat alle puzzelstukjes nu in elkaar val len. Dit is waar je al die jaren voor investeert, waar je voor werkt en doet, en ook veel gezeik hebt. Ja, dan is dit heel lekker.'' Slechts Dagtocht naar de 'Koning van de Wals' Dagarrangement André Rieu op het Vrijthof! donderdag 18 april 2019 PC Wraak van drie Musketiers Sjoerd Mossou Turijn i l 1 4 4 4 4 r 4 1 t t 1 1 t 4 t 1 I I 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 1 1 4 4 4 4 4 4 Marc Overmars vierde de zege van Ajax met een buik schuiver voor het supporters vak. FOTO PIM RAS .J&JC.-' Andre Rieu op het Vrijthof Geniet van de unieke optredens van André Rieu en het Johann Strauss orkest, van alle solisten en gastop tredens! leder jaar pakt André groots uit met bijzondere gastartiesten. Feest mee en geniet van de mee slepende walsen, klassieke muziek, operette en musical... een avond om niette vergeten. Ontdek zelf waarom André Rieu al een aantal jaren een van de populairste live acts ter wereld is. Bij de reissom inbegrepen zijn: Reis per tourist-class touringcar met minibar, toilet en airconditioning Concertarrangement inclusief diner vanaf terras Opstapplaatsen: Den Bosch, Tilburg Eindhoven, Oss prijs per persoon 7,14 en 18 juli 2019 €159.- Reserveringskosten:€5,- p.p. Vertrek: 7,14 en 18 juli 2019 Reis per luxe tourist-class touringcar met André Rieu is terug in Maastricht! Geniet van André's zomeravond concerten op het meest romantische plein van Nederland: het Vrijthof in Maastricht! In juli 2019 geeft André voor alweer het vijtiende jaar op rij zijn geliefde concerten. Programma Via onze opstapplaatsen reizen we naar Maastricht waar we aan het einde van de middag aankomen, (richttijd opstap tussen 14.00 en 17.00 uur). Aangekomen nemen we gezellig plaats op terras van het res taurant, aan de rand van het Vrijthof, hier kunt u genieten van een heerlijk 3-gangen diner (inbegrepen) en het concert via beeldschermen bekijken dat om 21.00 uur begint en tot ca. 00.30 uur duurt. Ongeveer 30 minu ten na afloop vertrekken we weer met onze luxe touringcar en brengen we u naar uw uitstapplaats. Bel 0412-48 28 28 of kijk op maaskantreizen.nl voor de exacte vertrekdata uit uw regio! Meer informatie en boeken: Ga voor 'André Rieu op het Vrijthof' naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas1905 of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28 voor de exacte vetrekdata uit uw regio!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22