II Ajax treft in halve finale Tottenham Hotspur 21 evenaren en met dit swingende Ajax ook de Champions League winnen Succes Ajax gooit schema van competitie weer in de war leefde. Hij lacht: ,,Toen was alles er op gericht om überhaupt de groepsfase te halen. Heel maf als je kijkt waar we nu staan. De ontwik keling is enorm geweest. Het team is naar elkaar gegroeid. We zijn tot zoveel in staat.'' Ajax schittert. Met ieder zijn ei gen rol. Ook tegen Juventus weer. Backs Joël Veltman en Daley Sink- graven die maanden revalideerden na zwaar blessureleed, maar knap staande bleven. Frenkie de Jong die zich geweldig herpakte na een zwakke start. Matthijs de Ligt die Over Real Madrid werd nog gezegd dat ze niet in goede doen waren. Dat kun je van Juventus niet zeggen weer eens uitblonk. Dusan Tadic als het ideale aanspeelpunt. Donny van de Beek die weer met een extra set longen op zijn rug speelde. Blind was in dat collectief de be ste. De rust, de kalmte, de verbeten heid. De manier waarop hij de ploeg hielp na het slechte half uur. De manier waarop hij na de 1-2 ie dereen bij de les hield. Met zijn wijsvinger tikkend op de zijkant van zijn hoofd. Zo van: iedereen er bij blijven nu. Dit magische mo ment niet verkloten. Precies dat lukte. Die transfersommen voor Blind en Tadic, die megasalarissen? Met terugwerkende kracht is het elke eurocent waard geweest. Nee, veel meer dan dat. ,,In de Champions League-wedstrijden haal ik een hoog niveau. Dat voelt goed. Mat- thijs en ik voelen elkaar goed aan. We zitten in een roes. Het worden drukke weken. Heerlijk'', glundert Blind. Weken waarin Ajax de titel, de beker en zelfs de Champions League kan winnen. Dat lukte Blind senior weer niet in één jaar. FINALE De spelers van Spurs hadden gister avond nog net voldoende kracht om de handen na het laatste fluit signaal van Cüneyt ^akir in de lucht te steken. In een wedstrijd die deed denken aan een wervelwind plaatste de ploeg uit Londen zich voor de strijd met Ajax om een plek in de finale. Dat gebeurde na een omstreden treffer van Fernando Llorente. De Spanjaard leek de bal met de arm achter keeper Ederson in het doel te werken. Cakir werd door de VAR naar het scherm geroepen en gaf uiteindelijk met armgebaren aan dat ook hij het niet wist na het be studeren van de beelden. En dus kreeg Spurs de treffer, de gouden treffer die Manchester City uitein delijk knock-out sloeg. De clubs in de Premier League. Miljoenen en miljoenen geven ze uit. Iedereen wil wel in het voetbal walhalla spelen. Maar voor wie écht kan verdedigen, is nog wel plek in de absolute top van Engeland. De kwartfinale van de Champions League kende gisteren een sensati onele start in Manchester. Er waren slechts 21 minuten gespeeld giste ren in het Etihad Stadium gisteren en er waren al vijf doelpunten ge vallen. En het defensieve werk van beide partijen mocht rustig als prutswerk worden betiteld. Ayme- ric Laporte bijvoorbeeld, de 24-ja- rige Franse centrumverdediger van Manchester City, mocht zich beide treffers van Spurs-aanvaller Son Heung-min aanrekenen. De Zuid Koreaan mocht tweemaal kort na elkaar vrij aanleggen. Eenmaal per ongeluk aangespeeld door Laporte (1-1) en eenmaal nadat de Fransman in de opbouw knullig balverlies leed (1-2). Maar ook aan de kant van Spurs ging het in de openingsfase defensief een paar keer gruwelijk mis. Kieran Trippier, met zijn 28 jaar behoorlijk ervaren en boven dien international, gaf zijn directe tegenstander Raheem Sterling zo veel ruimte dat het leek alsof de aanvaller van City met de mazelen het veld op was gestapt. Sterling profiteerde bij 1-0 en 3-2. Tussen door had Bernardo Silva ook nog Omstreden goal van Llorente bezorgt Spurs overwinning tegen ManCity eens alle tijd gekregen van Danny Rose. De matige inzet van de Por tugees verdween via Rose achter keeper Hugo Lloris. Pep Guardiola en Mauricio Poc- chetino, de managers van City en Spurs, keken verbijsterd en hoofd schuddend toe. Het temp lag in de openingsfase zo hoog dat het leek alsof voor de spelers de laatste kilo meters voor een massaspurt in de Tour waren aangebroken, maar de fouten stapelden zich op. Wat moe ten de spelers van Ajax hebben ge dacht, gisteren ongetwijfeld ont spannen achterover leunend op de riante zitbank thuis. Dat tempo tussen de nummer twee en drie van Premier League, werkelijk on geëvenaard in Europa. donderdag 18 april 2019 -Ajacied Daley Blind (29) M Rust, kalmte, verbetenheid: Daley Blind zet de Argentijn Paulo Dybala van Juventus de voet dwars. foto pim ras ZEIST De geweldige zege tocht van Ajax in de Cham pions League, met nu ook het succes tegen Juventus, heeft grote ge volgen voor het vervolg van de eredivisie. Mogeljk wordt zelfs het hele pro gramma verschoven. De 18 eredivisieclubs komen vandaag in Zeist bij elkaar om het voorstel te bespreken om het hele competitieschema een week op te schuiven. Dit om Ajax tegemoet te komen rond de halve finale van de Champions League. De Am sterdammers plaatsten zich daar dinsdagavond voor. Aanvankelijk ging de KNVB er bij de totstandkoming van het speelschema vanuit dat het geen Nederlandse club zou lukken om de halve finale van de Champions League te halen. De laatste twee speel dagen waren daardoor ge pland rond de speeldata van de Champions League. Die laatste speeldagen wil de bond uit sportief oogpunt al tijd tegelijkertijd laten spelen vanwege het belang van de duels. Daar wilde de bond om wille van Ajax al van afwijken door de wedstrijd tussen De Graafschap en Ajax te ver plaatsen van zondag naar vrij dag. Dat alternatief is echter geen optie, omdat de veilig heid in Doetinchem niet kon worden gegarandeerd rond de wedstrijd vanwege evene menten rond Koningsnacht en Koningsdag. J Manchester City I Tottenham Hotspur Spurs is de laatste horde voor Ajax op weg naar de finale van de Champions League in Madrid op 1 juni. In een geweldig duel ontdeed de ploeg zich van Man chester City. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21