kpn 3 dagen Zeeland Geen hulp bij rijbewijspech 75-plusser Kamer ziek van gedoe rond renovatie NIEUWS 13 Samsung Galaxy S8 2 GB 150 min/sms www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg 4/5/8 dagen all-inclusive familievakantie in het Ahrdal DEN HAAG Ondanks aandringen van regeringspartijen CDA en D66 ziet het kabinet geen ruimte voor een coulanceregeling voor 75-plus- sers die zonder rijbewijs zitten door de lange wachttijden bij het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR). Het is juridisch niet mogelijk, al dus minister Cora van Nieuwen- huizen (Infrastructuur). ,,De landsadvocaat heeft het ontraden.'' Eerder meldde ze al dat handha ving te complex zou worden. CDA en D66 wilden een rege ling waarbij 75-plussers zouden mogen rijden met een verlopen rijbewijs en een geldige gezond heidsverklaring. Ze zouden dan wel een bewijs bij zich moeten dragen dat bij het CBR verlenging van het rijbewijs is aangevraagd. Het CBR heeft last van grote ver tragingen, lange wachttijden en slechte bereikbaarheid. Eind dit jaar hoopt de minister dat de ver tragingen voorbij zijn. Van Nieuwenhuizen gaat op verzoek van de SP wel opnieuw kijken naar compensatie voor ge dupeerden. Ze wil ook dat de spoedprocedure voor beroeps chauffeurs ruimer wordt ingesteld. Let op! Geld lenen kost geld KPN winkel I kpn.com 0800-0115 Alkemade, moet accepteren dat ie mand anders een 'eindverant woordelijke rol' krijgt. Het gaat om Pi de Bruijn, die in 1992 eindver antwoordelijk was voor de renova tie van de nieuwbouw. Daarmee zei Knops tegemoet te komen aan de wensen van de Tweede Kamer. Maar het staat niet vast dat De Bruijn akkoord is met het voorstel voor het tweemanschap. De Bruijn en Van Loon hebben hier nog niet gezamenlijk over gesproken. Aan de vooravond van het Kamerdebat is De Bruijn geïnformeerd. Wat vaststaat, is dat de verhou ding tussen de twee gerenom meerde architecten 'extreem is verzuurd'. Knops weet dan ook niet of het tot een duet gaat ko men. ,,Ik hoop het'', zei hij na af loop van het debat. PVV-Kamerlid Alexander Kops wilde van de staatssecretaris we ten wie er in dit megaproject ei genlijk de baas is. Over OMA-ar chitect Van Loon was Kops duide lijk: ,,Stuur haar de laan uit.'' Maar Knops liet weten dat hij vastzit aan het contract dat is getekend en dat hij geen brood ziet in een rechts zaak. Meer Kamerleden stelden vraagtekens bij de ongewone con structie die Knops wil: ,,Er zijn in de geschiedenis veel voorbeelden van twee kapiteins van wie er één overboord moest'', aldus VVD-Ka- merlid Jan Middendorp. De geheimhouding en het gedoe met architecten rond de renovatie van het Binnenhof komen de Tweede Kamer de neus uit. Staatssecretaris Knops moet het ontgelden. ,,Dit dossier is een politieke klucht en verwordt tot een surrealistische horrorfilm door het gebrek aan transparantie'', stelt Frank Was- senberg, Kamerlid van de Partij voor De Dieren. Daarmee ver woordde hij gistermiddag in het algemeen overleg kamerbreed het grote chagrijn. Niet alleen de oppositie, ook de coalitiepartijen zijn gefrustreerd over de schimmigheid waardoor zij hun controlerende taken niet naar behoren kunnen verrichten. ,,We horen en weten bijna niets'', verzucht SP-Kamerlid Sandra Beckerman. ,,Daarmee krijgen an deren te veel macht.'' Ook PvdA-Kamerlid Liliane Ploumen betreurt dat allerlei ba sisvragen niet kunnen worden be antwoord. ,,Hoe kan het dat de Tweede Kamer niet is gekend in de architectenkeuze? Waarom is er afgeweken van de gebruikelijke route?'' Knops erkent dat hij niet vrolijk wordt van de geheimhouding, maar zegt dat hij er nu eenmaal aan gebonden is. De staatssecreta ris belooft voor de toekomst te kij ken of alle geheimhouding pro portioneel is. Extra architect Kort voor het debat liet Knops de Tweede Kamer in een brief weten dat hij een extra architect heeft aangezocht. De huidige hoofdar chitect Ellen van Loon van OMA, aangesteld door haar oud-kantoor genoot rijksbouwmeester Floris incl. diner Voor maar: 3 dgn Achterhoek Vakantiepark Limburg Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Hotel Royal Montana V 3,4 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks lunchpakket en gebak in de middag Dagelijks dagmenu of dinerbuffet V Onbeperkt drankjes v.a. 12.00 uur i V Kinderen t/m 11 jaar GRATIS! Q) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 donderdag 18 april 2019 Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duurovereenkomst Debetrentevoet/JKP 360,- O," 360,- 15,- 24 mud 0% HÉ KOOPJES Het Binnenhof moet in 5,5 jaar ingrijpend worden opgeknapt. foto hollandse hoogte Chagrijn torent uit boven Binnenhof Jan Hoedeman Den Haag De architecten Ellen van Loon (l) en Pi de Bruijn zouden moeten samenwerken. fotos RIJKSVASTGOEDBEDRIJF EN MARC DRIESSEN In het hart van Zeeuws-Vlaanderen, vol bezienswaardigheden! Tip: Dagje Gent 2 nachten incl. ontbijt in 3* Hampshire City Temeuzei O 1 keer een diner (hoofdgerecht), wifi en parkeren Gratis gebruik zwembad en sauna in zusterhotel Aankomsten t/m augustus. Betaal pas bij aankomst! 3* De Greune Weide, Eibergen (8,1) Roompot Klein Vink, Arcen (7,6) 2 nachten incl. ontbijtbuffet Een weekend, midweek of hele week Ontvangst met bubbels Gratis parkeren en wifi Incl. zwembad animatie 50 Z.WCIIIUUU LX UI III 1 tunc a A J7t 1 Prijs per4-pers. bungalow Iw7«" 33r mnn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13