II De Zeeuwse kansen ZEELAND 11 laag is. Veel spelers studeren bui ten de provincie. Op de donder dagavond is de aanwezigheid min of meer verplicht. Op de dinsdag is het dan vaak behelpen. ,,Dit wis ten we al voordat we hier begon nen", zegt Van den Broeke. ,,We hebben ook geen keuze. Als we ie dereen die er maar één keer is in een lager team zetten, houden we te weinig over. Maar het gevolg is dat we minder dan de helft van de keren compleet zijn." Wisse: „Daardoor is iedereen zich er wel van bewust: als je er bent, train je heel geconcentreerd en werk je hard. Maar ideaal is het allemaal niet." PROMOTIE W Uitgerekend HKC komt zaterdag op bezoek in Middelburg sters hebben geen vaste takenpak ketten, ze moeten vooral allemaal allround, onvoorspelbaar en zeer doelgericht zijn. Van den Broeke: „Daarbij komt nog eens dat spelers zelf heel veel moeten nadenken. Als coach kun je kaders meegeven, maar daarbinnen moeten ze het zelf oplossen. Wij geven dus langs de lijn niet zo veel aanwijzingen." Wat het tweetal opviel, was dat Ondo voor hun aantreden al een hoog rendement had. Dat zat op zo'n 30 procent. Van den Broeke: ,,Toen werd er zo'n 80 keer ge schoten en vielen er gemiddeld zo'n 24 doelpunten. Wij realiseren ons dat het moeilijk is dat rende ment nog hoger te maken. Daarom richten we ons op het aantal doel pogingen in een wedstrijd. Dat aantal moet omhoog, zeker als we hoger kunnen gaan spelen. Het moet richting de 100." Wisse: ,,Neem de positie onder de korf. Veelal wordt die gebruikt om bal len af te vangen. Wij vinden: op die positie kun je kort staan, om vervolgens weg te trekken, de bal te krijgen en te schieten. Je eerste taak in de aanval is scoren, met de bal afvangen." Trainingsopkomst Scholtmeijer stelt dat er totaal an ders getraind moet worden. Niet de techniek en de spelvormen zijn belangrijk, maar de wedstrijdvor- men. Wisse: „Voorheen deed je de laatste tien minuten een partijtje. Zo ben ik zelf groot geworden en zo deed ik het zelf aanvankelijk ook als trainer. Nu spelen we bijna alleen maar partijtjes, twee tegen twee, drie tegen twee, vier tegen drie.We dagen de spelers uit en het is aan hen zelf om de oplossin gen te zoeken." Wat het bij Ondo bemoeilijkt, is dat de trainingsopkomst relatief Naessens probeert de vinger op de zere plek te leggen. ,,Waar de te rugloop aan ligt? Ik wijt het voor een groot deel aan de individualise ring van de maatschappij. Mensen zijn steeds meer op zichzelf gericht en dat zie je ook terug in de sport. Meer mensen kiezen voor bijvoor- Als er maar vier teams overblijven, houdt het op. Dat is echt te weinig beeld fitness of hardlopen en min der voor een teamsport. Toch wil ik nog een keer van de gelegenheid gebruik maken om vrouwen op te roepen te komen volleyballen in Hulst. De jongste is momenteel vijftien jaar oud, terwijl de oudste al over de zeventig is. Er is dus voor iedereen plek." Naessens is al veel langer dan 53 jaar bezig met volleybal. Als j ongen sloeg hij zijn ballen al bij SC Ter hole, een club van formaat in de vo rige eeuw. ,,Je kunt het je nu mis schien niet voorstellen, maar dat was echt een grote club. Omdat het ledenaantal zo hard steeg, kon niet eens ieder lid competitie spelen'', gaat de voorzitter terug in de tijd. „Daaruit is de BevoBo ontstaan. Ik zag de behoefte bij veel leden om wedstrijden te spelen en zocht een manier om in deze behoefte te kun nen voorzien. In 1966 is de BeVoBo dan ook opgericht, met vooral veel leden van SC Terhole.'' ,,In de beginjaren speelden we in verschillende gymzalen, zoals die van de Sint Jozef Mavo en het Jan- senius College in Hulst. In 1970 is Den Dullaert geopend en konden alle wedstrijden op één plek ge speeld worden", vervolgt Naessens. Wat volgde was een rijke periode, waarin het volleybal groeide en bloeide. Zeker 25 jaar lang was er een stabiele basis van 45 teams. Een periode die tot aan het einde van vorige eeuw duurde. ,,We hebben echt geweldige tij den gekend met de BeVoBo, zeker in de periode 1975-2000'', geeft de voorzitter aan. ,,Na de eeuwwisse ling is het verval langzaam ingezet. Steeds meer teams stopten of stap ten over naar een andere locatie. Tot het moment waar we ons nu in be vinden. Ja, daar kan ik best emotio neel van worden. Het is toch je kind geworden na zoveel jaren.'' woensdag 17 april 2019 promotie al ruiken Waar voor Ondo promotie naar de overgangsklasse lonkt, is voor Swift pro motie naar de hoofd klasse binnen handbe reik. Want die Middel burgse ploeg begint name lijk aan de tweede helft van de veldcompetitie met vier punten voorsprong op de concurrentie. Swift hikt al jaren tegen de stap naar het tweede ni veau van Nederland aan. Nu moet het er echt van komen. Het team van Den nis Plantinga won vóór de zaalcompetitie alle acht veldrondes en heeft dus 16 punten. HKC en Nieuwer- kerk hebben er 12. Uitgerekend HKC komt za terdag op bezoek in Mid delburg. Aan die rivaal kan alvast een grote tik worden uitgedeeld. Bij een neder laag van Swift wordt het echter weer spannend. Op 1 juni, tijdens de voorlaat ste speelronde, is het duel met Nieuwerkerk. Eén niveau hoger - in de hoofdklasse - zijn er kam pioenskansen voor TOP Arnemuiden. Die ploeg staat na acht van de veer tien rondes gedeeld eerste met Rohda. Fiks, in de zaal kampioen geworden in de overgangklasse, volgt op één punt achterstand. Zaterdag speelt TOP thuis tegen Fiks. De Arnemuide- naars zullen er dus meteen moeten staan. Uit in Oegstgeest werd in het najaar van 2018 nog met 19-16 verloren. In de derde klasse zijn er kampioens- of promotie kansen voor Togo en Blauw-Wit. Die staan nu respectievelijk tweede en derde. In de vierde klasse is Luctor kansrijk. Het Ter- neuzense achttal is ge deeld eerste. Morgen, dus twee dagen voor aanvang van de reguliere hervatting van de veldcompetitie, is al het inhaalduel met Volhar- ding/Emergo. Zaterdag is er dan meteen de topper tegen Good Luck. - Gerrit Naessens Gerrit Naessens (rechts) met de teams die nog wél meedoen aan de competitie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 64