II Nieuwbouw Breskens weer opgepakt Andere naam voor supers Hulst en Kapellebrug 7 HARDLOOPEVENEMENT VOOR HELE GEZIN De stad Terneuzen heeft er een nieuw evenement bij: de Lente Loop. Daar blijft het niet bij, als het aan initiatief neemster Eveline Verhelst-Cramers ligt. ,,Ik barst van de ideeën." Steun in de rug voor festival De Ballade Een start en een finish op de zeedijk. Daar begon het idee van Eveline mee, in september vorig jaar. Eveline runt evenementenbureau PartEve's en is sinds twee jaar fa natiek amateurhardloopster. Ze doet regelmatig mee aan wedstrij den door heel Nederland en haar man en drie kinderen gaan mee om haar aan te moedigen. Niet overal is er voor hen echter iets te doen tijdens het wachten. ,,Mijn jongste dochter zei bij een wed strijd dat ze ook mee had willen lopen." Dat kon niet. Geen pro bleem, dan wilde ze graag sprin gen op een springkussen. ,,Maar, dat was er ook niet." Het zette Eveline aan het denken. Laagdrempelig Langzaam groeide het idee om in Terneuzen, haar eigen woon plaats, een hardloopevenement te houden met een kinder- en vol wasseneneditie én met randani- matie. Ik loop zelf ook wel eens op de zeedijk en je vergeet bijna wat voor prachtige locatie het is." Het moest laagdrempelig zijn en voor de hele familie, was de in steek. ,,Sport is goed voor ieder- een. En tussendoor een stukje wandelen is ook helemaal niet erg." Ook fanatieke hardlopers op de vijf en tien kilometer komen aan hun trekken. ,,Iedereen krijgt een medaille." Gaandeweg kwam er steeds meer bij kijken: een vergunning, EHBO'ers, toiletten, en Eveline moest een aggregaat regelen: er is daar geen stroom. ,,Helemaal niet aan gedacht." Het hardloopevenement krijgt stilaan de omvang van een klein festival. Vanaf de parking van de Scheldeboulevard, vlakbij de Westbeer, worden er zaterdag 18 mei drie afstanden gelopen. ,,Er zijn een paar foodtrucks en een drankkar, er draait een dj en ik mag het podium van de gemeente Ik geloof erin. Ik krijg hier een ongelofelijke kick van Terneuzen gebruiken." En er is na tuurlijk dat springkussen, twee stuks zelfs. Ook zijn er al vijftien vrijwilligers. Extra handjes zijn nog welkom. ,,Ik heb er in totaal zeker twintig nodig." Kick Het aantal uren dat ze in de orga nisatie heeft gestoken, telt Eveline al niet meer. En dat hoeft ook niet: ,,Ik geloof erin. Ik krijg hier een ongelofelijke kick van." Er zijn in middels al aanmeldingen uit Ter- neuzen, maar ook uit Middelburg en Goes. Hele families melden zich aan. Als de Lente Loop een succes is, komt er mogelijk een vervolg. Ook heeft Eveline nog veel meer ideeën voor Terneuzen. „Terneuzen is zó leuk, we hebben de mensen en de gezelligheid. Ik zou graag met anderen de handen in elkaar slaan en ben ook be nieuwd wat Terneuzenaren zelf willen. Als er respons komt, wil ik daarmee aan de slag." De Lente Loop wordt gehouden op zaterdag 18 mei en duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Inschrijven en meer informatie via lenteloopter- neuzen.nl. Inschrijven kan ook op de dag zelf. De minirun van één kilometer is voor kinderen tussen de vier en twaalf jaar. Ze worden begeleid door vrijwilligers die er voor zorgen dat iedereen de finish haalt. De vijf kilometer kan vanaf dertien jaar worden gelopen. TERNEUZEN Festival De Bal lade in Terneuzen krijgt 17.500 euro subsidie van de gemeente Terneuzen. Het college van B en W heeft dit besloten. Organisator Maikel Harte is reuzeblij met deze steun. ,,We hadden de eerste twee edities mooi weer, maar daar ben je niet van verzekerd. De risico's zijn groot." De Ballade op 't Kopje van Ka- nada aan de Westerschelde is dit jaar 5, 6 en 7 juli, met onder an deren rapper Lil' Kleine, Miracle (the Dutch Queen Tribute Band), de Edwin Evers Band én de Lamaketta's van Harte zelf. HULST Supermarkten in de gemeente Hulst zijn flink aan het klussen geslagen. Maandag heropende Albert Heijn in Hulst na een flinke verbou wing van een week. Straks is het de beurt aan de Emté in Hulst en MCD Mangnus in Ka pellebrug. De Emté in het win kelcentrum aan het Stations plein is zaterdag 4 mei voor het laatst open. Woensdag 22 mei gaan de deuren weer open, met een andere naam op de gevel. Emté wordt Jumbo, waardoor er binnen een straal van drie honderd meter twee vestigin gen van de supermarktketen zijn. In de nieuwe Jumbo wor den onder meer verse pizza's bereid en komt een slagerij. MCD Mangnus in Kapellebrug heropent woensdag 15 mei als Plus. Ook die winkel gaat meer focussen op de versafdeling. In De Makerij komen zelfge maakte pizza's van de plaat, rol len verse producten van de grill en worden broodjes belegd en kant-en-klare maaltijden be reid. De supermarkt in Kapelle- brug sluit vrijdag 26 april om 18.00 uur. De familie Mangnus zit sinds 1994 op de huidige lo catie aan de Gentsevaart en heeft ook een viswinkel. Harmen van der Werf Breskens Eind vorige maand zijn de eerste nieuwe woningen er opgeleverd, vijf stuks aan de Karel Doorman laan en zes aan de Vijverlaan. Het gaat allemaal om energiezuinige, levensloopbestendige huizen, waar de huurders tegen lage energiekos ten en tot op hoge leeftijd kunnen blijven wonen. Tegelijkertijd met de huizen aan de Karel Doorman- en Vijverlaan zou ook aan de Sportlaan in de Noordwesthoek worden gebouwd. Daar bleken niet ontplofte explo sieven uit de Tweede Wereldoorlog in de grond te kunnen zitten. On derzoek kostte extra tijd. Veel meer dan resten van explosieven zijn niet gevonden. Het werk kan door. Heipalen zijn al geplaatst. Zeven woningen ko men aan de Sportlaan, van het zelfde type als verderop in de wijk. De oplevering is eind derde kwar taal dit jaar gepland. De herstructu rering van de Noordwesthoek waar 127 verouderde huurwoningen plaatsmaken voor 110 nieuwbouw huizen, moet in 2022 af zijn. woensdag 17 april 2019 Lente Loop over de zeedijk Sophie Stockman Terneuzen De Lente Loop van Eveline Verhelst-Cramers (rechts) is voor iedereen. Hele gezinnen hebben zich al aangemeld, zoals Laura en Thomas (achteraan) met hun twee dochters Sanne en Esmee (links vooraan). Ook Carmen, Lisa en Max, de kinderen van Eveline, lopen mee. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Eveline Verhelst-Cramers, initiatiefneemster Bommenonderzoek gooide roet in het eten, maar nu is het dan zo ver, de vernieuwing van de wijk Noordwesthoek in Bres kens gaat verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62