Toch nog hoop op behoud van het Vrouweputje Theo krijgt de penning van Frans Naerebout 6 Tholen hoopte op ziekenhuis bij Bergen op Zoom De gemeente Tholen is teleurgesteld dat het nieuwe Bravis Ziekenhuis wordt gebouwd in Roosendaal en niet bij Bergen op Zoom. Bravis maakte gisterochtend be kend dat vanaf 2025 alle spoedei sende en complexe klinische zie kenhuiszorg op een nieuwe hoofd locatie langs de A58 bij Roosendaal wordt verleend. Wel blijft een poli kliniek in Bergen op Zoom. De Thoolse wethouder Jan Harmsen vindt dat besluit teleur stellend, zegt hij. ,,We hadden graag gezien dat het nieuwe ziekenhuis bij Bergen op Zoom zou komen. Aan de andere kant hebben we onze eisen met betrekking tot be reikbaarheid aangegeven bij Bravis. Op basis van een nieuwe rappor tage zeggen ze dat ze voldoen aan de 45-minutennorm, maar we wil len die nog graag inzien." Harmsen zegt graag te zien dat er een nieuwe vorm van zorg wordt ingericht in Tholen: anderhalve- lijns-zorg. Bij deze vorm kunnen patiënten toch specialistische zorg dicht bij huis krijgen. Het gaat dan om spreekuren waarbij weinig me- dische apparatuur nodig is. Bravis moet dan meer samenwerken met huisartsen op Tholen. Harmsen: ,,Een afspraak met die partijen is gepland." Christine Francke, regiomanager Witte Kruis Zeeland, zegt geen be zwaar te hebben tegen de keuze van Bravis: ,,Het is maar een paar minu ten verder rijden dan de locatie bij Voorzitter Ginny Rentmeester liet maandag in de PZC weten dat de vier overgebleven bestuursleden ermee stoppen. Het geld (om het stukje grond waarop het putje ligt van te kunnen huren) is op en bo vendien hebben ze het gevoel dat het Vrouweputje niet echt gedra gen wordt door de bevolking. Op roepen voor nieuwe bestuursleden leverden niets op. Het Onze-Lieve-Vrouweputje (of Mariaputje) genoot tot in de ja ren 70 van de vorige eeuw faam als bescheiden bedevaartplaatsje. Aan het water in het poeltje werden ge- knooppunt Zoomland, en het vol doet aan de criteria. Dat is uitge zocht door het RIVM. Het zieken huis is er verantwoordelijk voor dat wij de 45-minutennorm halen, niet de ambulancevoorziening. Ik snap de bezorgdheid op het eiland Tho- len, maar er zijn geen witte vlek ken. Er zal weleens een file of om leiding richting Roosendaal zijn, maar het gemiddelde zouden we moeten kunnen halen. We rijden nu ook al veel naar Roosendaal en dat redden we binnen de norm. Daar brengen we bijvoorbeeld mensen met hartklachten naartoe, terwijl de verloskunde en neurolo gie in Bergen op Zoom zit." ,,Het is niet anders", reageert de Reimerswaalse wethouder Kees Verburg (PvdA, zorg). ,,Onze voor keur is dat het ziekenhuis zo dicht mogelijk bij onze gemeente komt te liggen. Maar voor de aanrijtijden maakt het niets uit. Ook als het zie kenhuis in Roosendaal wordt ge bouwd, zijn alle inwoners van onze gemeente binnen de gestelde nor men in Goes of Roosendaal. Ook vanuit Rilland." Verburg is tevreden over de pre cieze locatie bij Roosendaal. ,,Men- sen uit Reimerswaal die voor be paalde planbare zorg nu al naar Roosendaal gaan, moeten nog een heel stuk door de stad rijden. Straks kun je bij afslag Wouw de snelweg af en rijd je via een parallelweg naar het nieuwe ziekenhuis." nezende krachten toegeschreven. De maagd Maria zou er verschenen zijn. Het putje werd destijds dicht- gereden tijdens de ruilverkaveling, maar ruim twaalf jaar geleden werd aan de Oostweg een nieuw poeltje gegraven. Van Eersel zegt dat ze schrok toen ze las dat het bestuur wil stoppen en de huur van het stukje grond gaat opzeggen. ,,Ik vind zo'n heilige bron wel iets bij zonders, ook al ligt hij niet meer op de oorspronkelijke locatie. Zoiets moet je koesteren.'' De inwoonster van Wilhelmina- dorp plaatste een bericht op Face- book en prompt kreeg ze een aantal reacties van mensen die zeiden zich ook best te willen inzetten voor het putje. ,,We gaan binnenkort met het huidige bestuur aan tafel om te bekijken of we het kunnen overne men.'' Van Eersel kwam recent in de pu bliciteit vanwege de geslaagde red dingspoging van het kunstwerk van haar moeder uit het te slopen voormalige GAK-gebouw in Goes. Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing. IN DE REGIO Rondleiding Toorenvliedt Expositie Zeeuws Palet Ellen de Vriend ontmoeten MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 17 april 2019 'Keuze Bravis is teleurstellend' Michiel Bouwman en Joeri Wisse Tholen De hoofdingang van het huidige Bravis-ziekenhuis in Bergen op Zoom. FOTO CHRIS VAN KLINKEN PIX4PROFS Het Vrouweputje bij 's-Heer Arendskerke blijft mogelijk toch bestaan. Magdeleen van Eersel uit Wilhelminadorp gaat bekij ken of ze het beheer ervan samen met wat anderen kan overnemen van het huidige be stuur. Rob Paardekam 's-Heer Arendskerke COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, och tend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 14.00-16.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Magdalenazaal, 14.00-16.00 uur: Inloopsoos Vrouwengilde Goes; Ontmoe- tingskerk, 19.30 uur: Avondge beden in kader van stille week; Theater De Mythe, 20.00 uur: Voorstelling Martijn Koning HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi In loop HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Marina Pellegrino en Mirjam Luijendijk KAPELLE De Vroone, 09.00 11.30 uur: Activiteit 'Houtsnij den'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KLOETINGE Wesselopark, 19.30-21.00 uur: Indonesische krachtsport Satria Nusantara KORTGENE Dorpshuis De Stadsweide, 14.00-16.00 uur: Seniorenmiddag 'Even d'r uut' voor alle 55-plussers KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ POORTVLIET De Poorthove, 10.00 uur: Wandelproject 'Elke Stap Telt' RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wande ling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum; GOES Theo Schouwenaar uit Goes heeft gisteren uit handen van burgemeester Margo Mulder de Frans Naerebout- penning ontvan gen. Schouwe- naar kreeg de vrijwilli gerslegpenning, omdat hij zich al jaren inzet voor onder meer Hospice 't Cla- rahofje, Vereniging Rondom de Stenen Brug, de Delta Ride for the Roses en Stichting Wees kinderen Sri Lanka. De uit reiking vond plaats tijdens de 'Kick Off' van de lande lijke Ride for the Roses in theater De Mythe. De lan delijke Ride wordt op 15 september verreden vanuit Goes. BE MIDDELBURG Een natuurgids ver telt morgen over de natuur, historie en ontwikkelingen van Park Toorenvliedt tijdens een rondlei ding, georganiseerd door IVN Walche ren. Vertrek is om 19.00 uur vanaf de hoofd ingang van het park aan de Koudekerk- seweg. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Deelname kost 3 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 1,50 euro. Voor kinderen onder de 6 jaar en voor leden van IVN Walcheren is deel name gratis. MIDDELBURG Leden van het Zeeuws Palet hou den in april en mei hun jaarlijkse expo sitie in de Klooster gangen van de Abdij. Dit jaar is het zoge noemde 'doekjes project' toege voegd, dit zijn doek jes van 30x30cm die in een bepaald thema beschilderd zijn. Zowel de doekjes als de getoonde werken zijn te koop. De expositie is vanaf morgen tot en met zondag 5 mei dagelijks te be zoeken van 12.00 uur tot 17.00 uur. GOES De Zeeuwse thril lerschrijfster Ellen De Vriend bezoekt zaterdag Het Paard van Troje in Goes. Onlangs verscheen haar nieuwste boek Pain au chocolat De meet greet begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. KRABBENDIJKE Misschien wordt de muziektent in Krab- bendijke wel het allerschoonste stukje van het dorp. Tenmin ste, als de bezoekers van de populaire hangplek zich iets aantrekken van het nieuwe bord met de tekst 'Doe gewoon, hou de wereld schoon'. De rommel rond de muziektent en op andere plekken vormt al jaren een bron van ergernis voor Krabbendijkenaren. Het Calvijn College wil daar iets aan doen. Dagelijks worden leerlingen van de twee vestigingen ingeroosterd om zwerfafval te prikken. Sinds gisteren zijn daar de borden bijgekomen. Leerlingen bedachten de leuzen en tekenden voor het ontwerp. Burgemeester José van Eg- mond onthulde het eerste exemplaar. foto marcelle davidse HOU DE WERELD SCHOON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59