O O) CD O De Zeeuwse kansen 10 ZEELAND KORFBAL HERVATTING VELDCOMPETITIE Korfbalploeg uit Sint-Laurens is met vijf PROMOTIE punten voorsprong de grote favoriet in de eerste klasse. Toch hebben de trainers Robin Wisse en Jouri van den Broeke ook nog wat zorgen. Titel NK EK Het is niet de vraag óf Ondo kampi oen, maar wanneer dat gebeurt. De eersteklasser uit Sint-Laurens begint zaterdag namelijk met liefst vijf pun ten voorsprong aan de tweede helft van de veldcompetitie, die slechts zes speelrondes telt. ,,Ja, maar wacht even", zegt Robin Wisse. ,,De reste rende punten komen niet op bestel ling, hè. We zullen er nog hard voor moeten werken." Robin Wisse en Jouri van den Broeke vormen sinds augustus 2018 een trainersduo bij Ondo. Bij die club begonnen ze met een formidabele reeks: in de eerste acht weken won nen ze zeven keer en speelden ze eenmaal gelijk. En doordat de con currenten elkaar constant punten af snoepten, groeide de marge naar vijf punten. Een ongekende luxe. ,,We weten heel goed dat we nu ge schiedenis kunnen gaan schrijven", zegt Van den Broeke. ,,Ondo promo veerde immers nooit eerder naar de overgangsklasse. Heel het team wil ervoor gaan. Maar iedereen beseft dat het geen abc'tje wordt, hoe mooi de stand er op dit moment ook uitziet." Veel zal afhangen van de resultaten in de eerste twee duels: Juliana-thuis en Fortis-uit. Wisse: ,,Als we die alle bei winnen, zijn we goed op weg. La ten we toch punten liggen, is het zaak om in elk geval niet in paniek te raken." Van den Broeke: ,,Een voor sprong van drie punten is immers ook nog riant." De ploeg uit Sint-Laurens moet zorgen dat het de vorm van vóór de zaalcompetitie terug vindt. TCjdens het zaalseizoen ging het immers niet van een leien dakje; de ploeg speelde wisselvallig, verloor zes keer en eindigde slechts als vierde. Speelstijl Dat Ondo de laatste maanden zowel piekte - met scores van boven de 30 - als teleurstelde, heeft te maken met de nieuwe speelstijl. Niet iedereen binnen de selectie pikt het even snel op. Soms draait het goed en soms juist totaal niet. Er is voor Wisse en Van den Broeke dus nog genoeg werk aan de winkel. De twee trainers zijn adepten van bondscoach Wim Scholtmeijer. Die is in Nederland bezig met het ver kondigen van het 'dynamische korf bal'. Laatst gaf hij ook nog enkele cli nics in Goes. Hij zegt: spelers en speelsters hebben geen vaste taken pakketten, ze moeten vooral allemaal allround, onvoorspelbaar en zeer doelgericht zijn. Van den Broeke: „Daarbij komt nog eens dat spelers zelf heel veel moeten nadenken. Als coach kun je kaders meegeven, maar daarbinnen moeten ze het zelf oplos sen. Wij geven dus langs de lijn niet zo veel aanwijzingen." Wat het tweetal opviel, was dat Ondo voor hun aantreden al een hoog rendement had. Dat zat op zo'n 30 procent. Van den Broeke: ,,Toen werd er zo'n 80 keer geschoten en vielen er gemiddeld zo'n 24 doelpun ten. Wij realiseren ons dat het moeilijk is dat rendement nog hoger te maken. Daarom richten we ons op het aantal doelpogingen in een wedstrijd. Dat aantal moet omhoog, zeker als we hoger kunnen gaan spelen. Het moet richting de 100." Wisse: ,,Neem de positie onder de korf. Veelal wordt die gebruikt om ballen af te vangen. Wij vinden: op die positie kun je kort staan, om vervolgens weg te trekken, de bal te krijgen en te schieten. Je eerste taak in de aanval is scoren, met de bal afvangen." Trainingsopkomst Scholtmeijer stelt dat er totaal anders getraind moet worden. Niet de tech niek en de spelvormen zijn belang rijk, maar de wedstrijdvormen. Wisse: „Voorheen deed je de laatste tien minuten een partijtje. Zo ben ik zelf groot geworden en zo deed ik het zelf aanvankelijk ook als trainer. Nu spelen we bijna alleen maar partij tjes, twee tegen twee, drie tegen twee, vier tegen drie.We dagen de spelers uit en het is aan hen zelf om de oplossingen te zoeken." Wat het bij Ondo bemoeilijkt, is dat de trainingsopkomst relatief laag is. Veel spelers studeren buiten de provincie. Op de donderdagavond is de aanwezigheid min of meer ver plicht. Op de dinsdag is het dan vaak behelpen. ,,Dit wisten we al voordat we hier begonnen", zegt Van den Broeke. ,,We hebben ook geen keuze. Als we iedereen die er maar één keer is in een lager team zetten, houden we te weinig over. Maar het gevolg is dat we minder dan de helft van de keren compleet zijn." Wisse: „Daar door is iedereen zich er wel van be wust: als je er bent, train je heel ge concentreerd en werk je hard. Maar ideaal is het allemaal niet." fj&HtiÉa pa woensdag 17 april 2019 4 Voetballer Erwin Franse heeft voor de vierde keer de titel Speler van de Week in de zondag-derde divisie gekre gen. Hij maakte zondag twee goals namens Goes tegen HSC'21 (5-1). 3 Sylvia Eckel heeft brons ge pakt tijdens het Nederlands kampioen schap bandsto ten vierde klasse. De bil jartster uit Hansweert ging slecht van start, maar her stelde zich en eindigde uitein delijk op de derde plaats. Bowler Brent de Ruiter uit Middelburg heeft in Wenen goud gepakt in het dubbeltoer- nooi tijdens het Europees kam pioenschap onder 19. Hij versloeg met Mike Bergmann in de finale Duitsland met 440-402. PM Ondo kan historie schrijven Waar voor Ondo pro motie naar de over gangsklasse lonkt, is voor Swift promotie naar de hoofdklasse binnen handbereik. Want die Middel burgse ploeg begint namelijk aan de tweede helft van de veldcompetitie met vier punten voor sprong op de concur rentie. Swift hikt al jaren tegen de stap naar het tweede niveau van Nederland aan. Nu moet het er echt van komen. Het team van Dennis Plantinga won vóór de zaalcompetitie alle acht veldrondes en heeft dus 16 pun ten. HKC en Nieuwer- kerk hebben er 12. Uitgerekend HKC komt zaterdag op be zoek in Middelburg. Aan die rivaal kan al vast een grote tik wor den uitgedeeld. Bij een nederlaag van Swift wordt het echter weer spannend. Op 1 juni, tijdens de voorlaatste speelronde, is het duel met Nieuwerkerk. Eén niveau hoger - in de hoofdklasse - zijn er kampioenskansen voor TOP Arnemuiden. Die ploeg staat na acht van de veertien rondes gedeeld eerste met Rohda. Fiks, in de zaal kampioen gewor den in de overgang klasse, volgt op één punt achterstand. Zaterdag speelt TOP thuis tegen Fiks. De Arnemuidenaars zul len er dus meteen moeten staan. Uit in Oegstgeest werd in het najaar van 2018 nog met 19-16 verlo ren. In de derde klasse zijn er kampioens- of pro motiekansen voor Togo en Blauw-Wit. Die staan nu respec tievelijk tweede en derde. In de vierde klasse is het Terneu- zense Luctor kansrijk voor promotie. Roeland van Vliet Sint-Laurens (*K, Trainers Jouri van den Broeke (links) en Robin Wisse gaan met Ondo voor de titel. foto DIRKJAN GJELTEMA a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42