Theater bij een Spaans gierenrestaurant 5 CORRY KONINGS SUPERFAN Bij Albert Heijn in Middelburg weten ze het: als Johan de Schrijver een dagje vrij vraagt van de kassa, is het omdat hij naar Corry Konings gaat. De 42-jarige Middelburger is al dertig jaar idolaat van de zangeres, die dit jaar haar vijftigjarig jubileum viert. „Corry zingt recht uit haar hart." Natuurjournaal heeft hij zijn Corry- T-shirt aangedaan en zijn Corry- sjaaltje om. ,,Ze is ontzettend aar dig en maakt altijd tijd voor haar fans. In Terneuzen zag ze me eens tussen het publiek. Zei ze tegen de bewaking: 'Laat die jongen even naar achteren komen!' Ja, ze kent me wel, na al die jaren. Ik heb zelfs haar telefoonnummer! Als ik even iets niet weet, mag ik appen. Of bellen. Maar ze heeft het natuur lijk druk, dus opnemen gaat niet altijd." Johans ouders zijn overleden. ,,Corry's ouders zijn gescheiden. Treur maar niet want er komen betere tijden Treur maar niet want alles komt wel goed Nieuwe dingen komen altijd als de hoop verdwenen is Dat is een feit waarin je echt geloven moet „Treur maar niet, dat is een prachtig lied, maar er zijn er zoveel. Mooi was die tijd, Huilen is voor jou te laat. Toen ze veertig jaar in het vak zat, zei Corry dat ze wilde stoppen. Dat zou ik echt heel erg hebben gevonden. Gelukkig bedoelde ze alleen maar: minderen. Want ze gaat maar door, ze komt steeds weer opnieuw in de belangstel ling! Toen ze zestig was, zong ze de titelsong van New Kids Nitro: Hoeren neuken nooit meer werken. Dat was wel even wennen, ja. Maar mensen uit Brabant doen wel va ker gekke dingen, met carnaval of zo, toch? Ze zei dat ze wel even had moeten slikken toen ze die tekst zag, maar ze heeft het toch gedaan. Vorig jaar deed ze mee aan Expedi tie Robinson en nu is er weer dat nummer Koningsdag met die rap per, Brownie Dutch. Corry gaat al tijd door en gelukkig maar, want Corry: die is echt alles voor mij!" Had je zijn vorige wo ning moeten zien, zegt Johan terwijl hij zijn Corry-memorabilia over de bank uit spreidt. „DSSr had ik pas veel!" Een deel van zijn omvangrijke collectie liep een paar jaar geleden water schade op. Geen nood, Johan ging gewoon ver der met het verzamelen van posters, tijdschrif ten ('Elk tijdschrift waar iets in staat, koop ik di rect'), cd's, dvd's, boeken en mokken met de beelte nis van zijn idool. Voor zo ver mogelijk, is alles gesig neerd. „Ik heb haar voor het eerst ontmoet toen ik tien was", vertelt hij. „Des tijds woonde ik in een inter naat in Brabant. Mijn begeleider wist dat ik van haar muziek houdt. Er was een concert in Tilburg, daar zijn we toen samen naartoe ge gaan." Het was liefde op het eerste ge zicht met haar muziek en de ont moeting met zijn idool heeft die liefde alleen maar sterker gemaakt. ,,Corry is een vrouw met karakter. Een echte vakvrouw, maar totaal geen sterallures", zegt hij, gezeten op zijn bank met Corry-kussen- tjes. Speciaal voor het interview Haar leven is ook niet over rozen gegaan. Dat hoor je in haar stem. Ze zingt recht uit haar hart. Mijn tlievelingsnummer is Treur maar niet." Hij zet de muziek harder. Corry Konings' stem klinkt melancho liek uit de boxen: Ja, ze kent me wel, na al die jaren. Ik heb zelfs haar telefoonnummer! - Johan de Schrijver Twaalf jaar geleden, om pre cies te zijn op 18 juni 2007, werd boven Oostburg een groep van 56 vale gieren gezien. Door honger gedreven waren de uit Spanje afkomstige dieren afge zakt naar het noorden. De Euro pese regelgeving verbiedt het laten liggen van kadavers en daardoor kwamen de gieren in de proble men, zodat ze aan het zwerven gingen. Vogelaars spraken toen de verwachting uit dat groepen zwer vende gieren in het vervolg vaker Nederland zouden aandoen. Dat is niet echt het geval en dat is vooral te danken aan het feit dat Spaanse natuurbeschermers de nodige maatregelen genomen hebben om te voorkomen dat de gieren hon ger lijden. Vorige week was ik in het Spaanse Extremadura en kon daar getuige zijn van een vindingrijke en effectieve manier om de gieren te helpen. Vlakbij het plaatje Tru- jillo is één van de vaste voerplaat sen ingericht waar de gieren een paar keer per week getrakteerd worden op een overvloedige maal tijd. Bij die voerplaats is een hut neergezet die van binnen geheel donker gehouden wordt. Alleen de voorwand bestaat grotendeels uit spiegelglas. De vogelhut is voor een flink bedrag per zitplaats en kele uren te huur. Het geld dat daarmee verdiend wordt, ver dwijnt niet in de zakken van een slimme ondernemer, maar wordt geheel besteed aan instandhou ding van de voerplaats. Een schit terende oplossing toch? Vol verwachting namen wij, na dat we met een jeep een heel eind over de steppe waren vervoerd, plaats in de hut. Het duurde een half uur en we hadden nog niets anders gezien dan een aantal pas serende roodstuitzwaluwen. Wel leuk natuurlijk, maar daarvoor za ten we niet in de hut. Maar ineens gebeurde het. Voor de hut versche nen een paar raven en in hun kiel zog volgden tientallen zwarte en rode wouwen (aasetende roofvo gels). Niet lang daarna werd de lucht verduisterd door aanko mende gieren. Eerst een stuk of veertig monniks- gieren, daarna honderdtwintig vale gieren. Tot slot verscheen een enkele aas gier in het gie renrestaurant. De gieren lie pen tot op een paar meter voor ons. Ademloos keken we toe, ter wijl de gieren zich volvraten met slachtafval. Een ongelofelijk spek takel om nooit meer te vergeten! woensdag 17 april 2019 GO 'Corry is echt alles voor mij' Kijk op de site bij /video Johan de Schrijver verzamelt alles van Corry Ondine van der Vleuten Johan de Schrijver heeft een grote collectie Corry-memorabilia en voor zover mogelijk, is alles gesigneerd. fotos dirkjan gjeltema Middelburg Een tweewekelijkse rubriek over de natuur in Zeeland Chiel Jacobusse Vale gieren. FOTO CHIEL JACOBUSSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37