Onderzoek naar snelheid auto bij dodelijk ongeluk II II Virtual reality bij Aquadelta in Bruinisse 4 Weer prijs film Helge Prinsen Daarbij kwamen een 33-jarige vrouw uit Goes en haar 30-jarige vriend uit Macedonië om het le ven. Zij zaten samen op de fiets toen ze bij Ockenburg wilden oversteken. Ze werden geschept door de toen 19-jarige verdachte uit Kloetinge. 'Die moet echt heel hard gereden hebben', concluderen een paar toeschouwers gisteravond, terwijl ze kijken hoe met een zwarte Peugeot, voorzien van een camera, een aantal remproeven wordt gedaan op de plek waar het in oktober helemaal misging. Een ouder echtpaar, bezig aan een wandelingetje, vraagt wat er pre cies gebeurt. Als ze het antwoord horen, benen ze snel verder. ,,Ik hoef niet te zien hoe dat ongeluk wordt nagespeeld, hoor", zegt me vrouw. Volgens Elke Kool van het Openbaar Ministerie gaat het deze avond echter niet om een recon structie. ,,Bij een reconstructie pro beer je in beeld te krijgen wat er precies is gebeurd'', legt ze uit. ,,Maar dat is hier niet aan de orde. We weten dat de verdachte te hard reed en twee mensen heeft aange reden.'' Het gaat in dit geval om een zogeheten biometrisch onder zoek, dat precies moet uitwijzen hoe hard de verdachte reed. Daar voor worden onder meer de came rabeelden gebruikt die destijds zijn gemaakt in de omgeving van het Ik hoef niet te zien hoe dat ongeluk wordt nagespeeld, hoor -Passante ongeluk, onder meer bij de twee nabijgelegen tankstations. De uitkomsten van het onder zoek komen pas later naar buiten. De verdachte van het ongeluk, een inmiddels 20-jarige inwoner van Kloetinge, zit sinds kort weer thuis. Hij mag het vervolg van zijn proces, onder strikte voorwaarden, in vrijheid afwachten. VLISSINGEN De Zeeuwse do cumentaire Van verlies kun je niet betalen is opnieuw in de prijzen gevallen. Bij Circom, de Euro pese vereniging van regionale omroepen, kreeg de film van Helge Prinsen een eervolle ver melding in de voornaamste cate gorie (documentaires). Er waren 42 inzendingen uit circa 30 lan den. De film over de Vlissingse groenteboer Adrie Trimpe won vorig j aar bij Film by the S ea al de PZC Publieksprijs en de Lion- sclub Vlissingen Film Award. Vorige maand kreeg Prinsen een NL Award van de regionale pu blieke omroepen toegekend, in de categorie beste documentaire. ogen openhouden, spreken we af met onszelf. Oók als Rickey ons even later laat plaatsnemen in een virtuele achtbaan, die door een berglandschap scheurt. De sensatie lijkt echt - je zou zweren dat je stoel meebeweegt. Zo'n jakkerende achtbaan en ba lanceren boven een afgrond - het zijn een paar van de meest aanspre- Klanten en onze instructeurs kijken samen wat het meest geschikt is voor de groep kende avonturen. Maar in de VR- zone zijn ook minder spannende ervaringen op te doen, benadrukt Van Gaalen. ,,We hebben keuze uit zo'n honderd spellen. Klanten en onze instructeurs kijken samen wat het meest geschikt is voor de groep. Voor een vrijgezellenfeest kies je natuurlijk wat anders dan voor een gezin of een kinderfeestje." En dus kun je ook een potje ten nissen, een gerecht koken of rond lopen over de savanne, tussen de wilde dieren. Per groep van zes per sonen - die betaalt 75 euro per uur - kunnen er steeds twee mensen te gelijk onder begeleiding aan de slag. Voor de anderen is het ook best leuk: die zien op een scherm wat de mensen met de bril 'in het echt' zien. De VR-zone is ook te reserve ren voor mensen die niet op Aqua- delta verblijven. Onzin natuurlijk, want we staan gewoon in een doodnormale kamer op de begane grond. Met een grote bril op en een beeldscherm voor ons neus. Ongelooflijk, zo echt als de 'spelletjes' lijken in de nieuwe Virtual Reality Zone op het Room potpark Aquadelta bijBruinisse. Die gaat vandaag officieel open. Het vakantiepark heeft er, zegt Edwin van Gaalen, in Zeeland een primeur mee. Van Gaalen is bij Roompot verantwoordelijk voor het bedenken van sport en spel. ,,Gamen is hip. Ik ben al heel lang aan het nadenken hoe we daar op onze parken iets mee kunnen. Uit eindelijk kwam ik hier bij uit." Voor het initiatief is een aparte ruimte vrijgemaakt achter de 'gamezone' van het park. Heel veel is er niet te zien: een paar lekkere banken met een tafeltje en vier beeldschermen met computers aan de muur - dat is het belangrijkste wel. Bril Het idee: deelnemers krijgen een bril op, en hebben dan een virtuele wereld in beeld. De grote kracht is de 360 graden-sensatie. Draai je je hoofd naar links, dan kijk je ook echt naar links. In het geval van het flatdak: boven zijn de wolken, ver beneden rijden de autootjes. De be klemmende diepte is angstaanja gend echt - geen ontsnappen aan. Of je moet je ogen dichtdoen - want ondanks het bijpassende achter grondgeluid zijn bijna alle prikkels visueel. Maar dat is een beetje flauw natuurlijk. Valsspelen doen we niet: woensdag 17 april 2019 UW SPECIALIST IN KUNSTSTOF KOZIJNEN, ZONWERING EN OVERKAPPINGEN Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 www.ascozeeland.nl Ruim een uur later dan was aangekondigd, ging gister avond rond kwart over acht de Van de Spiegelstraat in Goes op slot en begonnen de politie en het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) aan hun onder zoek naar het dodelijk ongeluk dat vorig jaar oktober plaats vond. Rob Paardekam Goes Roompotpark Aquadelta in Bruinisse. Instructeur Rickey geeft uitleg in de Virtual Reality Zone. Angstaanjagend echt, die afgrond -Edwin van Gaaien, spelbedenker bij Roompot Daar staan we dan, op de rand van het dak van een immens flatgebouw. Een smal plankje steekt boven de afgrond uit. Aan het eind ervan ligt een donut. ,,Ga 'm maar halen", klinkt de stem van instructeur Rickey uit het niets. Maar de benen weige ren dienst. Niet doen: levensge vaarlijk! Martijn de Koning Bruinisse Beeldscherm in de Virtual Reality Zone. fotos marieke mandemaker - De Van de Spiegelstraat in Goes waar gisteravond het onder zoek plaatsvond naar een dodelijk ongeluk. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36