O Sportcafé op Veronica 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Tv-sterren mogen dan als vak hebben om onderwerpen in woord en beeld zo helder mogelijk over te brengen, maar als het erop aankomt communiceren ze knap beroerd. Of ze zijn zo losgezongen van de realiteit dat ze niet snappen of willen snappen hoe bepaalde zaken overkomen. De voorbeelden stapelden zich afgelo pen tijd al op, maar sinds maandagavond kan Yvon Jaspers ook aan dat rijtje worden toegevoegd. Een andere conclusie kan ik niet trekken na haar optre den bij Jeroen Pauw. Vooropgesteld: ik geloof Jaspers (en de KRO) als ze zegt dat veevoerbedrijf ForFarmers, waar voor ze af en toe commercieel bijklust, op geen en kele manier betrokken was bij de totstandkoming van haar programma Onze Boerderij, zoals Trouw een paar maanden geleden suggereerde. Daar heb ik het rapport van het Commissariaat voor de Media niet eens voor nodig. Je hoeft maar een afle vering te kijken en het is zonneklaar. Maar het is natuurlijk niet heel gek dat deze schnabbels tot opgetrokken wenkbrauwen en vragen leiden. Alleen al omdat ze bij de publieke omroep werkt, waar geld sowieso een heikel on derwerp is. Daarmee zeg ik niet dat deze bijver diensten onrechtmatig zijn of verboden moeten worden. Maar zorg op z'n minst dat je bij ophef een goed verhaal hebt. Erken dat de combinatie op het eerste gezicht misschien niet handig lijkt en leg dan ondubbelzinnig uit waarom het wél kan. Dat verzuimde Jaspers, die haar verweer beperkte tot 'dan kan niemand meer iets doen'. Dat is echt te makkelijk, helemaal als je je imago van 'leuk buur meisje' niet wilt inruilen voor 'recalcitrant Rupsje Nooitgenoeg'. Het interview was een opeenstapeling van ge miste kansen en onhandigheden, om niet te zeg gen blunders. Zo was Pauw op sommige punten van het gesprek niet zo scherp als hij kan zijn. Maar vooral omdat de vader en oom van Anne Faber ook aan tafel zaten en stil luisterden tot zij aan de beurt waren. Dat maakte de ingehouden tranen van Jas pers over de zware periode waar ze doorheen ging - 'Ik voelde me zó alleen' - in een klap potsierlijk en ongevoelig. Zij is niet verantwoordelijk voor de tafelschik king en het draaiboek, dat is de redactie van Pauw, die hier duidelijk niet goed over had nagedacht. Maar een relativerende opmerking van Jaspers over haar eigen gesnotter in de richting van de twee zwijgende heren was zeer welkom geweest. Alleen al voor de beeldvorming. Wat per slot van rekening haar vak is. woensdag 17 april 2019 Spice Girl in Amsterdam Wertheim in Carré Wie Beau elke drie maanden gaat afwisselen weten we nog niet. Alle namen passeren de revue RTL moet 'maatschappelijk relevanter, urgenter en dwingender' worden. Dat zegt hoogste baas Sven Sauvé van de zender. De RTL-topman over het oude en nieuwe Late Night, de strijd tegen John de Mols Talpa en de uitdaging om het mediabedrijf de onzekere toekomst in te loodsen. RTL kreeg het de laatste jaren zwaar te verduren. Kijkers lieten halverwege 2016 de zender, die jarenlang de lijstjes van best bekeken programma's domineerde, plotseling in de steek. Vervolgens vertrok pro grammadirecteur Erland Galjaard en kondigden RTL-namen als Gordon, Wendy van Dijk, Johnny én Linda de Mol aan de overstap naar concurrent Talpa te gaan maken. Maar het abso lute dieptepunt van de zender was het floppen van RTL Late Night met presentator Twan Huys. Met een nieuwe zenderbaas (Peter van der Vorst), 'nieuwe' sterren als Katja Schuurman, Gerard Joling en nieuwe tv-programma's, gaat langzaam het roer weer om. Ceo Sven Sauvé zegt optimistisch te zijn. ,,De belangrijkste reden is dat de concurrentie gewoon beter was. Wij hebben er alles aan gedaan het te la ten slagen, maar wij boden niet het juiste alternatief voor wat Pauw en Jinek doen bij de publieke omroep.'' ,,Wij hebben als zender, zoals we met alle programma's kunnen doen, bijgestuurd. Meer dan op onderbuik- gevoel zagen we cijfermatig dat be paalde gasten en thema's beter scoor den dan anderen. Op basis daarvan zijn we het format gaan bijslijpen. Dat doe je in goed overleg. Ik denk dat Twan, maar vraag het hem vooral zelf, altijd alle ruimte had om het te doen op de manier die hij wilde. Dat Overdag werk ik en 's avonds breng ik mijn kinderen naar bed om weer verder te leren GO MUZIEK Spice Girl Mela- nie C komt met Sink The Pink naar Amster dam. Zij bren gen op zondag 28 juli alle hits van The Spice Girls. De show is onderdeel van een wereldwijde tournee langs allerlei Pride Festivals ko mende zomer. CABARET Micha Wertheim staat op 27 mei met zijn nieuwe solovoorstelling in Carré in Am sterdam. In de voorstelling Micha Wertheim Voor Alle Duide lijkheid reflec teert de cabare tier op de be hoefte onbevan gen in het leven te staan. 3 ■u Wilfred Genee en Hélène Hendriks beginnen op zon dag 2 juni met een wekelijkse talkshow. Het programma gaat Café Hendriks Genee heten en wordt zes weken lang uit gezonden op Veronica. Deze maand worden twee proefuit- zendingen opgenomen. In het programma dat een uur zal duren, ontvangen Genee en Hendriks gasten aan tafel. Met de talkshow vult Veronica een gat dat vrij is op de zondag avond waar nu de sportpro gramma's over elkaar heen bui telen, zoals Studio Voetbal (NOS), Rondo (Ziggo), Makke- lijk Scoren (NPO) en VTBL (RTL 7). Doordeweeks wordt het tijdslot van half 11 ingevuld door afwisselend Eva Jinek en Jeroen Pauw op NPO 1. Op RTL zal deze zomer Art Rooij- akkers een talkshow maken, waarna hij in het najaar wordt opgevolgd door Beau van Erven Dorens. Met de talkshow komt voor Genee (51) een lang gekoesterde wens uit. De pre sentator deed al ervaring op met The Friday Move, de radio talkshow op vrijdagmiddag, plus Voetbal International, Voet bal Inside en momenteel Vero nica Inside. —Sven Sauvé Gudo Tienhooven Dennis Jansen Toch even terug naar RTL Late Night. Waar ging het nou precies mis? Twan Huys riep vooraf zonder be moeienis van RTL een echt journa listiek en door de actualiteit gedre ven programma te willen maken. Toch werd het al snel licht en luch tig. Hoe kan dat? FOTO RTL —Realityster Kim Kardashian volgt een opleiding tot advocaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28