Oomen meesterknecht van Dumoulin in Giro 27 Nooit wordt gesproken van een vierluik. De Brabantse Pijl vormt slechts de opmaat naar het Ardense drieluik. Michael Boogerd en Thomas Dekker dragen de koers toch een warm hart toe. ,,Ik werd als broekie verliefd." Michael Boogerd (46) was zo vergroeid met de Brabantse Pijl dat hij enkele heuvels door Jiske- fet-sketches geïnspireerde bijna men gaf. De Bruine Put, waarop hij graag ten aanval trok, was voor hem de Bruine Ster. Of de Beer put. Gniffelend: ,,Ik heb 'm een keer per ongeluk in een interview ook zo genoemd." Tweemaal won Boogerd de koers, in 2001 en 2003, toen er nog werd gekoerst naar de Alsemberg en de Brabantse Pijl nog voor de Ronde van Vlaanderen op de ka lender stond. Een hoop is veran derd. De finish ligt sinds 2010 in Overijse, met vier lokale ronden en de Schavei als laatste heuvel. En de wedstrijd ligt nu de woensdag voor de Amstel Gold Race (en dus ook voor de Waalse Pijl en Luik Bastenaken-Luik). De Brabantse Pijl brengt zo een nieuw peloton in beeld, met verse namen en an dere kwaliteiten, na alle kasseien- klassiekers van de voorbije weken. ,,Ik ben een beetje ouderwets in gesteld en vond het toen natuur lijk leuker", zegt Boogerd. ,,In 1996 werd ik als broekie verliefd op de koers. Anciens als Rolf S0rensen hadden gezegd: deze koers ligt jou, we gaan voor je rijden." Zijn Bruine Ster zit nog in het parkoers, maar ver voor de finish. ,,Maar ik vind het nog altijd een mooie koers met veel uitstraling. Op zich begrijp ik deze plek op de kalen der, voor veel renners is het goed om via de Brabantse Pijl toe te werken naar de week met de Am- stel, de Waalse Pijl en Luik." Over het deelnemersveld voor deze 58ste editie heeft de organi- satie weinig te klagen. Mathieu van der Poel is vandaag de Neder landse kanshebber. Oud-winnaars als Tim Wellens en Sonny Col- brelli staan aan de start, net als Julian Alaphilippe en Alberto Bet- tiol, mannen die dit jaar al een monument wonnen. Toch haken veel heuvelspecialisten zondag in Limburg pas in. ,,Het probleem is dat veel Span- Brabantse Pijl jaarden en Italianen nog niet in de buurt zijn", zegt Thomas Dekker (34), die de Brabantse Pijl ook een warm hart toedraagt. ,,Die hebben vaak de Ronde van Baskenland ge reden en stappen nog niet in. Maar dat is tegelijkertijd lekker voor wie hier wél is. Het is flink wringen op de wegen richting de klimmetjes en dat is net wat fijner nu het deel nemersveld nog wat minder is." Koers Dekker reed de koers vooral in de periode na zijn schorsing en kwam nooit verder dan een twintigste plaats. ,,Ondanks dat ik niet meer zo goed was aan het einde van mijn carrière vond ik het altijd een heel lekkere koers. Wat mij het meeste aansprak? Door die rondjes aan het einde heeft de koers iets WK-ach- tigs. Dat gevoel roept het een beetje op. Het rondje loopt lekker, het is draaien en keren, niet te steil om- hoog en vaak een sprintje op het eind. Het mag dan een soort tus- senwedstrijd zijn, er wordt altijd gekoerst", zegt oud-renner Thomas Dekker. Blijft de Brabantse Pijl altijd een soort tussenwedstrijd? Of is er po tentie tot een uitbreiding van het traditionele drieluik naar een heus vierluik? Dekker twijfelt. ,,Mis- schien gaat dat nog wel komen. Dat zie je in het Vlaamse voorjaar bijvoorbeeld wel met de E3 en Gent-Wevelgem. Over die koersen werd vroeger echt niet zo gepraat als nu het geval is." Boogerd zit voor Roompot- Charles in de ploegleidersauto tij dens de koers waar hij negen maal in de top-10 eindigde. Een opwaar dering van de Brabantse Pijl juicht hij toe. ,,Als ik zie dat 'De Panne' tot de WorldTour behoort en de Brabantse Pijl niet springen bij mij de tranen in de ogen." De 23-jarige Brabander moet kopman Tom Dumoulin bijstaan. De Limburger wil de Giro voor de tweede keer winnen. De wieler ronde begint op 11 mei met een korte tijdrit in Bologna. Oomen had eigenlijk de Tour de France als hoofddoel voor dit sei zoen, maar de zware valpartij van Kelderman in de Ronde van Cata- lonië heeft zijn persoonlijke plan nen doorkruist. Dumoulin sprak openlijk zijn voorkeur uit voor Oo men als vervanger. De jonge renner kan goed klimmen. Sunweb stuurt Oomen meteen naar Tenerife om daar op hoogte in vorm te komen voor de Giro. Hij zal zich daar voegen bij Dumoulin en zijn teamgenoten Jan Bakelants, Jai Hindley en Robert Power. Oomen zal niet van start gaan in de Arden- nenklassiekers en evenmin in de Amstel Gold Race komende zon dag. ,,De Giro is ons hoofddoel van dit seizoen en met Sam erbij zen den we de sterkst mogelijke ploeg naar Italië. We geven hem nu de tijd om zich voor te bereiden. We vertrouwen op zijn hulp in de ber gen'', aldus ploegleider Marc Reef. MEXICO-CITY RECORD woensdag 17 april 2019 GO ^Michael Boogerd zegeviert in de Brabantse Pijl van 2001. Twee jaar later zou hij de klas sieker opnieuw winnen. FOTO COR VOS Een geliefde tussenwedstrijd Pim Bijl Rotterdam De Belgische wielrenner Victor Campenaerts heeft het werelduurrecord ver beterd. De 27-jarige ren ner van Lotto Soudal overtrof op de wielerbaan van Aguascalientes in Mexico-City het record dat sinds 7 juni 2015 op naam stond van Bradley Wiggins. De Brit kwam toen in het velodrome van Londen tot een afstand van 54,526 kilometer. Campenaerts reed giste ren een nieuwe recordtijd van 55,089 kilometer. FOTO COR VOS ROTTERDAM Team Sunweb heeft Sam Oomen aangewezen als vervanger van de gebles seerde Wilco Kelderman in de ko mende Ronde van Italië. Leuven Overijse tWater- loo> Waver Vandaag - 10 km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27