Manchester City voelt immense 22 De magische toer van Ajax door Europa houdt niet op. Dit elftal kent geen grenzen. Alles is mogelijk na de glorieuze 1-2 zege bij Juventus. Een Nederlandse ploeg in de halve finale van de Champions League. Een stuntploeg voor de eeuwigheid.x Kort Van der Hart weg bij Zwolle Mickey van der Hart (foto) vertrekt bij PEC Zwolle. De 24-jarige doelman verlengt zijn aflopende contract niet, omdat hij volgens technisch directeur Gerard Nijkamp naar het buitenland wil. Eerder was al bekend dat reservedoelman Diederik Boer (38) zijn loopbaan gaat beëindigen. KNVB volgt arbiter Nijhuis De KNVB is benieuwd hoe scheidsrechter Bas Nijhuis zich manifesteert in zijn nieuwe YouTube-programma De Rijdende Scheids rechter. ,,Prima dat arbiters actief zijn op so cial media en vragen beantwoorden", zegt scheidsrechtersbaas Dick van Egmond. Nij- huis heeft toestemming, maar moet zich houden aan de KNVB-huisregels. Zo is het not-done om collega-arbiters te bekritiseren. Belangrijke duels voor Higler Scheidsrechter Dennis Higler (foto) is door de KNVB aangesteld om zaterdag FC Gro- ningen-Ajax en volgende week donderdag Willem II-PSV te leiden, cruciale duels in de titelstrijd. Van der Vaart op Masters Oud-profvoetballer Rafael van der Vaart probeert het als darter. De 109-voudig inter national staat op de deelnemerslijst van de Denmark Masters begin mei. Flitsen Turkije Spugen Baan Matthijs de Ligt rent wild over het veld. Sprintend naar het uitvak waar de 2100 supporters van Ajax door elkaar springen alsof ze in een popcornmachine zitten. Ajax viert hier, bijna twintig minuten voor tijd de 1-2. Een snoeiharde kopbal is het van De Ligt. Een granaat afkom stig van het hoofd van deze tiener uit Abcoude. Een tiener in leeftijd, een gelouterde prof in daden. Wat maakt Ajax hier mee? Dit Europese seizoen is al zo meesle pend. Zo memorabel, zo ontstel lend knap ook van de Amsterdam mers. Maar ook nu, zelfs hier tegen de Italiaanse alleenheerser Juven tus, is Ajax de tweede helft weer het Ajax waar voetbalminnend Europa verliefd op werd. Natuurlijk is het al een gigantisch compliment voor Ajax dat het hier staat. Op het veld waar een bom bastische lichtshow de avond heeft ingeluid. Juventus wil stormen, zo- als Atletico Madrid hier in de acht ste finale ook onderstboven werd gespeeld met 3-0. Maar met Ajax weet je het dit seizoen dus echt nooit. Al zo vaak toont dit team zijn mentale weerbaarheid. De lef en bravoure. Twee woorden die het verhaal van Ajax vertellen. Ook nu weer. Ook nu de opdracht vooraf zo ellendig zwaar leek. Onwennig Een plotwending op de avond. Want niets duidt er eerder op dat Ajax gaat scoren. De ploeg van trai ner Erik ten Hag heeft het zwaar. Juventus zet de boel vanaf minuut één compleet vast. Ajax is onwen nig, Ajax kan de bal niet rond laten gaan. Sterker, Ajax is de bal steeds snel kwijt. Welkom bij de laatste acht clubs van Europa, welkom in het Allianz Stadium van Juventus waar de gastheer altijd zo streng is voor het bezoek. En dan ineens: plof. Een stil sta dion en gejuich uit die ene hoek. Koeltjes blijft Donny van de Beek als hij na ruim een halfuur de 1-1 binnentikt. De bal komt per toeval voor zijn voeten. Wat maakt het op dit moment uit? Van de Beek viert Journalisten keken elkaar verbaasd aan gisteren in de perszaal van Manchester City. Daar zat Pep Guardiola, de Spaanse trainer die volgens velen het voetbal een posi tieve impuls heeft gegeven. De Ca talaan die voor niemand bang leek met zijn doorgaans geweldig gepre pareerde ploeg. Die bewees dat aan- vallend voetbal nog altijd loont. Maar diezelfde Guardiola nam gis teren opeens een verbale afslag die helemaal niet bij hem past. Waar iedereen wilde weten hoe Manchester City in het eigen Etihad Stadium wil afrekenen met Tottenham Hotspur, dat de heen wedstrijd met 1-0 won, begon Guardiola over iets anders. Zijn Manchester City heeft zich via de Premier League alweer geplaatst voor de volgende editie van de Champions League, dMr wilde hij het over hebben. ,,Wat er ook ge beurt, we spelen volgend seizoen weer in de Champions League", zei Guardiola. ,,We zijn er bij als er in augustus in Monaco wordt geloot voor de groepsfase. Ik wil mijn team en de begeleidingsstaf felici teren." Applaus klonk er niet. Natuurlijk niet. Manchester City dat zich niet zou plaatsen voor de Champions League, dat zou pas een stunt zijn. De regerend kampioen van de Pre mier League wilde dit seizoen ste vig doorpakken in Europa. De halve finale lonkt, want Spurs mag dan een nipte voorsprong hebben, de Londenaren moeten het vanavond doen zonder de geblesseerde spits Harry Kane en ook de inzetbaar heid van Dele Alli is hoogst twijfel achtig. Maar is City opeens angstig? City en Spurs spelen zaterdag ook tegen elkaar in de competitie. ,,De Premier League is het belangrijk ste", zei Guardiola. ,,Daar moet je er Quote van de dag 'Zo verdrietig dat grootste en mooiste club van België zo aan het aftakelen is' woensdag 17 april 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL fifa -m DARTS Hockeyclub Amsterdam heeft de Span jaard Santi Freixa (36) aangesteld als man- nencoach. Hij volgt de Australiër Reid op. Bij de NK wegwielrennen eind juni in Ede is het nationale park De Hoge Veluwe onder deel van het tijdritparkoers voor mannen. Negen atletiekfinales op de Spelen van Tokio 2020 zijn in de Japanse ochtend ge programmeerd. Onder meer de finale 100 meter horden (vrouwen) wordt straks afge werkt als het in Nederland nacht is. 2 Fabio Jakob- sen is tweede geworden in de eerste etappe van de Ronde van Turkije. Hij moest in de massasprint Sam Bennett (Bora-Hans- grohe) laten voorgaan. Ja- kobsen won vorige week nog de Schel- deprijs. I Stuttgart-mid- denvelder San tiago Ascaci- bar is voor zes duels ge schorst. De 22- jarige Argentijn (foto) kreeg zaterdag rood wegens spu gen naar Le- verkusen-spe- ler Kai Havertz. I Luke Walton heeft al 4 dagen na zijn vertrek bij Los Angeles Lakers een nieuwe club. De 39-ja- rige basketbal- coach tekent tot 2021 bij de Sacramento Kings. o a 0) Ajax stunt met plek in halve finale J Juventus j Ajax Daniël Dwarswaard Juventus - Ajax 1-2 Turijn 28. Ronaldo 1-0 1-1 34. Van de Beek 1-2 67. De Ligt Opstellingen Szczesny Onana De Sciglio Veltman 64. Cancelo De Ligt Rugani Blind Bonucci Mazraoui Sandro 11. Sinkgraven Can 82. Magallan Pjanic Schöne Matuidi Van de Beek Bernardeschi De Jong 80. Bentancur Ziyech Dybala 88. Huntelaar 46. Kean Tadic Ronaldo Neres Scheidsrechter: Turpin (Fra) Toeschouwers: 41.000 Manchester City tegen Totten ham Hotspur belooft een echte kraker te worden. Wie gaat er naar de halve finale van de Champions League? Pep Guar- diola probeert de druk op zijn ploeg weg te nemen. Mikos Gouka Rotterdam -Jan Mulder over teloorgang Anderlecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22